SexyMp - The most popular banned website in Parliament.

New! SexyMP on Facebook




In addition to my wanting to create a fun and memorable tool to help the British public get to know their Members of Parliament, I thought it would be an interesting opportunity to hold the first ever parliamentary beauty contest and find out once and for all which MPs and Parties have the most sex-appeal. Although I fully expect this to offend some people, this was never my intention and I hope you will see the funny side.

Enjoy, Francis Boulle

 

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

 

Which MP would you rather have sex with?
Choose one.

www.sexymp.co.uk
Chris Evans
 
Steve Poundmp/
Chris Evans   Steve Pound
Labour/Co-operative   Labour
Islwyn   Ealing North


 
As seen in

Results: Male
Started on the 7th of July 2015

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

Male
Sexiest
Parties
by Wins

#1 Conservative
36,196
#2 Labour
11,866
#3 Scottish National Party
3,659
#4 Labour/Co-operative
1,658
#5 DUP
914
#6 Liberal Democrat
837
#7 Sinn Fein
298
#8 UUP
224
#9 Plaid Cymru
188
#10 Social Democratic and Labour Party
165
#11 UKIP
127
#12 Speaker
113

Male
Sexiest
Parties
by Size

#1 Conservative
22.60%
#2 UKIP
17.16%
#3 DUP
12.81%
#4 UUP
11.57%
#5 Labour/Co-operative
10.04%
#6 Liberal Democrat
6.04%
#7 Plaid Cymru
5.79%
#8 Labour
5.30%
#9 Scottish National Party
4.91%
#10 Speaker
1.47%
#11 Social Democratic and Labour Party
1.32%
#12 Sinn Fein
0.98%

SexyMP on Facebook







Top 10 - Male

Daniel Poulter
#1
Daniel Poulter
Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
Score: 494
Won: 244
Lost: 60
Richard Drax
#2
Richard Drax
Conservative
South Dorset
Score: 447
Won: 234
Lost: 63
Owen Paterson
#3
Owen Paterson
Conservative
North Shropshire
Score: 450
Won: 214
Lost: 77
Richard Benyon
#4
Richard Benyon
Conservative
Newbury
Score: 422
Won: 212
Lost: 83
Jesse Norman
#5
Jesse Norman
Conservative
Hereford and South Herefordshire
Score: 353
Won: 214
Lost: 108
Mark Lancaster
#6
Mark Lancaster
Conservative
Milton Keynes North
Score: 354
Won: 145
Lost: 84
Scott Mann
#7
Scott Mann
Conservative
North Cornwall
Score: 327
Won: 151
Lost: 70
Chris White
#8
Chris White
Conservative
Warwick and Leamington
Score: 333
Won: 148
Lost: 76
Alex Chalk
#9
Alex Chalk
Conservative
Cheltenham
Score: 348
Won: 152
Lost: 89
Nick Hurd
#10
Nick Hurd
Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
Score: 308
Won: 174
Lost: 74

John Penrose #11
John Penrose

Conservative
Weston-Super-Mare
Score: 313
Won: 158
Lost: 72
Daniel Kawczynski #12
Daniel Kawczynski

Conservative
Shrewsbury and Atcham
Score: 308
Won: 187
Lost: 82
Stephen Barclay #13
Stephen Barclay

Conservative
North East Cambridgeshire
Score: 306
Won: 147
Lost: 64
Jo Johnson #14
Jo Johnson

Conservative
Orpington
Score: 322
Won: 165
Lost: 84
Rehman Chishti #15
Rehman Chishti

Conservative
Gillingham and Rainham
Score: 336
Won: 160
Lost: 93
Richard Fuller #16
Richard Fuller

Conservative
Bedford
Score: 308
Won: 170
Lost: 77
Stephen Crabb #17
Stephen Crabb

Conservative
Preseli Pembrokeshire
Score: 324
Won: 152
Lost: 81
George Eustice #18
George Eustice

Conservative
Camborne and Redruth
Score: 316
Won: 146
Lost: 74
Chris Green #19
Chris Green

Conservative
Bolton West
Score: 304
Won: 157
Lost: 70
Tobias Ellwood #20
Tobias Ellwood

Conservative
Bournemouth East
Score: 295
Won: 166
Lost: 68
David Rutley #21
David Rutley

Conservative
Macclesfield
Score: 315
Won: 149
Lost: 76
Robin Walker #22
Robin Walker

Conservative
Worcester
Score: 315
Won: 164
Lost: 83
Thomas Tugendhat #23
Thomas Tugendhat

Conservative
Tonbridge and Malling
Score: 317
Won: 146
Lost: 76
Matt Warman #24
Matt Warman

Conservative
Boston and Skegness
Score: 317
Won: 165
Lost: 88
James Cleverly #25
James Cleverly

Conservative
Braintree
Score: 323
Won: 149
Lost: 88
Steve Brine #26
Steve Brine

Conservative
Winchester
Score: 300
Won: 150
Lost: 73
Stephen McPartland #27
Stephen McPartland

Conservative
Stevenage
Score: 334
Won: 140
Lost: 93
Charles Walker #28
Charles Walker

Conservative
Broxbourne
Score: 314
Won: 147
Lost: 83
Julian Smith #29
Julian Smith

Conservative
Skipton and Ripon
Score: 312
Won: 135
Lost: 76
James Wharton #30
James Wharton

Conservative
Stockton South
Score: 286
Won: 154
Lost: 70
George Hollingbery #31
George Hollingbery

Conservative
Meon Valley
Score: 282
Won: 163
Lost: 72
Christopher Pincher #32
Christopher Pincher

Conservative
Tamworth
Score: 302
Won: 151
Lost: 82
Andrew Murrison #33
Andrew Murrison

Conservative
South West Wiltshire
Score: 308
Won: 159
Lost: 92
Gavin Williamson #34
Gavin Williamson

Conservative
South Staffordshire
Score: 287
Won: 175
Lost: 83
Marcus Fysh #35
Marcus Fysh

Conservative
Yeovil
Score: 294
Won: 149
Lost: 77
Craig Mackinlay #36
Craig Mackinlay

Conservative
South Thanet
Score: 301
Won: 155
Lost: 85
George Osborne #37
George Osborne

Conservative
Tatton
Score: 292
Won: 166
Lost: 86
John Stevenson #38
John Stevenson

Conservative
Carlisle
Score: 315
Won: 147
Lost: 94
David Cameron #39
David Cameron

Conservative
Witney
Score: 306
Won: 178
Lost: 107
David Gauke #40
David Gauke

Conservative
South West Hertfordshire
Score: 310
Won: 149
Lost: 93
Jeremy Hunt #41
Jeremy Hunt

Conservative
South West Surrey
Score: 288
Won: 156
Lost: 79
Kevin Foster #42
Kevin Foster

Conservative
Torbay
Score: 313
Won: 146
Lost: 94
Chris Philp #43
Chris Philp

Conservative
Croydon South
Score: 285
Won: 162
Lost: 81
Will Quince #44
Will Quince

Conservative
Colchester
Score: 314
Won: 126
Lost: 85
James Cartlidge #45
James Cartlidge

Conservative
South Suffolk
Score: 283
Won: 155
Lost: 80
Matthew Hancock #46
Matthew Hancock

Conservative
West Suffolk
Score: 281
Won: 146
Lost: 73
Chris Skidmore #47
Chris Skidmore

Conservative
Kingswood
Score: 272
Won: 146
Lost: 68
Mel Stride #48
Mel Stride

Conservative
Central Devon
Score: 308
Won: 133
Lost: 87
Liam Fox #49
Liam Fox

Conservative
North Somerset
Score: 297
Won: 156
Lost: 95
Robert Jenrick #50
Robert Jenrick

Conservative
Newark
Score: 263
Won: 168
Lost: 71
Dominic Raab #51
Dominic Raab

Conservative
Esher and Walton
Score: 277
Won: 160
Lost: 81
Grant Shapps #52
Grant Shapps

Conservative
Welwyn Hatfield
Score: 291
Won: 145
Lost: 85
Andrew Stephenson #53
Andrew Stephenson

Conservative
Pendle
Score: 281
Won: 158
Lost: 85
Jake Berry #54
Jake Berry

Conservative
Rossendale and Darwen
Score: 277
Won: 158
Lost: 83
David Davis #55
David Davis

Conservative
Haltemprice and Howden
Score: 300
Won: 146
Lost: 96
Graham Evans #56
Graham Evans

Conservative
Weaver Vale
Score: 282
Won: 146
Lost: 82
Michael Gove #57
Michael Gove

Conservative
Surrey Heath
Score: 323
Won: 166
Lost: 130
Edward Timpson #58
Edward Timpson

Conservative
Crewe and Nantwich
Score: 278
Won: 142
Lost: 77
Richard Graham #59
Richard Graham

Conservative
Gloucester
Score: 279
Won: 168
Lost: 94
Tom Pursglove #60
Tom Pursglove

Conservative
Corby
Score: 274
Won: 175
Lost: 94
Mark Harper #61
Mark Harper

Conservative
Forest of Dean
Score: 276
Won: 148
Lost: 83
Matthew Offord #62
Matthew Offord

Conservative
Hendon
Score: 278
Won: 143
Lost: 81
Alok Sharma #63
Alok Sharma

Conservative
Reading West
Score: 292
Won: 141
Lost: 91
Charlie Elphicke #64
Charlie Elphicke

Conservative
Dover
Score: 275
Won: 130
Lost: 74
Adam Afriyie #65
Adam Afriyie

Conservative
Windsor
Score: 282
Won: 138
Lost: 86
Nigel Adams #66
Nigel Adams

Conservative
Selby and Ainsty
Score: 276
Won: 130
Lost: 78
Gavin Robinson #67
Gavin Robinson

DUP
Belfast East
Score: 279
Won: 143
Lost: 87
Michael Ellis #68
Michael Ellis

Conservative
Northampton North
Score: 267
Won: 130
Lost: 72
Ed Vaizey #69
Ed Vaizey

Conservative
Wantage
Score: 255
Won: 148
Lost: 71
Alan Mak #70
Alan Mak

Conservative
Havant
Score: 291
Won: 129
Lost: 91
Ben Gummer #71
Ben Gummer

Conservative
Ipswich
Score: 275
Won: 139
Lost: 86
James Heappey #72
James Heappey

Conservative
Wells
Score: 263
Won: 176
Lost: 96
David Warburton #73
David Warburton

Conservative
Somerton and Frome
Score: 262
Won: 157
Lost: 85
Rob Wilson #74
Rob Wilson

Conservative
Reading East
Score: 272
Won: 152
Lost: 91
Geoffrey Cox #75
Geoffrey Cox

Conservative
Torridge and West Devon
Score: 281
Won: 138
Lost: 91
Alan Duncan #76
Alan Duncan

Conservative
Rutland and Melton
Score: 282
Won: 152
Lost: 101
James Berry #77
James Berry

Conservative
Kingston and Surbiton
Score: 264
Won: 141
Lost: 81
Zac Goldsmith #78
Zac Goldsmith

Conservative
Richmond Park
Score: 253
Won: 173
Lost: 87
Nick Herbert #79
Nick Herbert

Conservative
Arundel and South Downs
Score: 269
Won: 122
Lost: 74
David Lidington #80
David Lidington

Conservative
Aylesbury
Score: 264
Won: 151
Lost: 87
David Morris #81
David Morris

Conservative
Morecambe and Lunesdale
Score: 271
Won: 159
Lost: 99
David Davies #82
David Davies

Conservative
Monmouth
Score: 249
Won: 142
Lost: 71
Damian Hinds #83
Damian Hinds

Conservative
East Hampshire
Score: 248
Won: 140
Lost: 69
James Davies #84
James Davies

Conservative
Vale of Clwyd
Score: 260
Won: 136
Lost: 78
Mark Prisk #85
Mark Prisk

Conservative
Hertford and Stortford
Score: 256
Won: 139
Lost: 79
Hugo Swire #86
Hugo Swire

Conservative
East Devon
Score: 255
Won: 138
Lost: 78
Robert Halfon #87
Robert Halfon

Conservative
Harlow
Score: 283
Won: 133
Lost: 100
Henry Smith #88
Henry Smith

Conservative
Crawley
Score: 235
Won: 157
Lost: 71
Nicholas Boles #89
Nicholas Boles

Conservative
Grantham and Stamford
Score: 273
Won: 129
Lost: 91
Greg Clark #90
Greg Clark

Conservative
Tunbridge Wells
Score: 244
Won: 147
Lost: 77
Derek Thomas #91
Derek Thomas

Conservative
St Ives
Score: 251
Won: 149
Lost: 85
Richard Bacon #92
Richard Bacon

Conservative
South Norfolk
Score: 284
Won: 128
Lost: 104
Philip Dunne #93
Philip Dunne

Conservative
Ludlow
Score: 243
Won: 150
Lost: 85
Johnny Mercer #94
Johnny Mercer

Conservative
Plymouth, Moor View
Score: 234
Won: 188
Lost: 95
Stephen Phillips #95
Stephen Phillips

Conservative
Sleaford and North Hykeham
Score: 243
Won: 144
Lost: 82
Andrew Griffiths #96
Andrew Griffiths

Conservative
Burton
Score: 269
Won: 134
Lost: 101
Sam Gyimah #97
Sam Gyimah

Conservative
East Surrey
Score: 258
Won: 152
Lost: 105
Jonathan Lord #98
Jonathan Lord

Conservative
Woking
Score: 246
Won: 137
Lost: 84
Andrew Mitchell #99
Andrew Mitchell

Conservative
Sutton Coldfield
Score: 242
Won: 153
Lost: 90
Bill Wiggin #100
Bill Wiggin

Conservative
North Herefordshire
Score: 247
Won: 141
Lost: 88
Jeremy Quin #101
Jeremy Quin

Conservative
Horsham
Score: 251
Won: 126
Lost: 84
Alun Cairns #102
Alun Cairns

Conservative
Vale of Glamorgan
Score: 255
Won: 123
Lost: 86
Philip Davies #103
Philip Davies

Conservative
Shipley
Score: 245
Won: 141
Lost: 90
Guy Opperman #104
Guy Opperman

Conservative
Hexham
Score: 253
Won: 135
Lost: 93
Steven Baker #105
Steven Baker

Conservative
Wycombe
Score: 236
Won: 145
Lost: 85
Jacob Rees-Mogg #106
Jacob Rees-Mogg

Conservative
North East Somerset
Score: 253
Won: 161
Lost: 112
Rishi Sunak #107
Rishi Sunak

Conservative
Richmond (Yorks)
Score: 258
Won: 132
Lost: 96
Ranil Jayawardena #108
Ranil Jayawardena

Conservative
North East Hampshire
Score: 243
Won: 147
Lost: 95
Mark Menzies #109
Mark Menzies

Conservative
Fylde
Score: 246
Won: 141
Lost: 93
David Nuttall #110
David Nuttall

Conservative
Bury North
Score: 238
Won: 131
Lost: 79
Mark Pritchard #111
Mark Pritchard

Conservative
The Wrekin
Score: 255
Won: 149
Lost: 108
David Jones #112
David Jones

Conservative
Clwyd West
Score: 233
Won: 146
Lost: 85
Paul Beresford #113
Paul Beresford

Conservative
Mole Valley
Score: 249
Won: 134
Lost: 95
Jonathan Djanogly #114
Jonathan Djanogly

Conservative
Huntingdon
Score: 233
Won: 159
Lost: 94
James Brokenshire #115
James Brokenshire

Conservative
Old Bexley and Sidcup
Score: 248
Won: 143
Lost: 102
John Glen #116
John Glen

Conservative
Salisbury
Score: 234
Won: 133
Lost: 83
Alec Shelbrooke #117
Alec Shelbrooke

Conservative
Elmet and Rothwell
Score: 256
Won: 119
Lost: 92
Philip Hammond #118
Philip Hammond

Conservative
Runnymede and Weybridge
Score: 240
Won: 137
Lost: 95
Jason McCartney #119
Jason McCartney

Conservative
Colne Valley
Score: 249
Won: 116
Lost: 87
Andrew Percy #120
Andrew Percy

Conservative
Brigg and Goole
Score: 261
Won: 127
Lost: 107
Justin Tomlinson #121
Justin Tomlinson

Conservative
North Swindon
Score: 256
Won: 132
Lost: 106
Edward Argar #122
Edward Argar

Conservative
Charnwood
Score: 221
Won: 141
Lost: 80
Phillip Lee #123
Phillip Lee

Conservative
Bracknell
Score: 238
Won: 162
Lost: 111
Ben Wallace #124
Ben Wallace

Conservative
Wyre and Preston North
Score: 241
Won: 169
Lost: 119
Iain Stewart #125
Iain Stewart

Conservative
Milton Keynes South
Score: 256
Won: 124
Lost: 102
Peter Bone #126
Peter Bone

Conservative
Wellingborough
Score: 230
Won: 138
Lost: 90
Greg Knight #127
Greg Knight

Conservative
East Yorkshire
Score: 248
Won: 138
Lost: 109
Simon Hoare #128
Simon Hoare

Conservative
North Dorset
Score: 244
Won: 127
Lost: 97
Stephen Metcalfe #129
Stephen Metcalfe

Conservative
South Basildon and East Thurrock
Score: 227
Won: 156
Lost: 100
Bernard Jenkin #130
Bernard Jenkin

Conservative
Harwich and North Essex
Score: 222
Won: 127
Lost: 79
Andrew Turner #131
Andrew Turner

Conservative
Isle of Wight
Score: 230
Won: 135
Lost: 91
Damian Collins #132
Damian Collins

Conservative
Folkestone and Hythe
Score: 222
Won: 140
Lost: 89
Adam Holloway #133
Adam Holloway

Conservative
Gravesham
Score: 214
Won: 153
Lost: 87
Kevin Hollinrake #134
Kevin Hollinrake

Conservative
Thirsk and Malton
Score: 238
Won: 129
Lost: 98
Graham Stuart #135
Graham Stuart

Conservative
Beverley and Holderness
Score: 234
Won: 135
Lost: 99
Bob Stewart #136
Bob Stewart

Conservative
Beckenham
Score: 244
Won: 125
Lost: 103
Mark Field #137
Mark Field

Conservative
Cities of London and Westminster
Score: 228
Won: 137
Lost: 98
Ben Howlett #138
Ben Howlett

Conservative
Bath
Score: 230
Won: 129
Lost: 95
Boris Johnson #139
Boris Johnson

Conservative
Uxbridge and South Ruislip
Score: 237
Won: 135
Lost: 107
Brandon Lewis #140
Brandon Lewis

Conservative
Great Yarmouth
Score: 231
Won: 142
Lost: 107
David Evennett #141
David Evennett

Conservative
Bexleyheath and Crayford
Score: 235
Won: 141
Lost: 112
Andrew Jones #142
Andrew Jones

Conservative
Harrogate and Knaresborough
Score: 216
Won: 138
Lost: 89
Tim Loughton #143
Tim Loughton

Conservative
East Worthing and Shoreham
Score: 225
Won: 114
Lost: 82
Ian Paisley Jnr #144
Ian Paisley Jnr

DUP
North Antrim
Score: 225
Won: 163
Lost: 116
Nigel Evans #145
Nigel Evans

Conservative
Ribble Valley
Score: 233
Won: 116
Lost: 92
Greg Hands #146
Greg Hands

Conservative
Chelsea and Fulham
Score: 201
Won: 152
Lost: 83
Huw Merriman #147
Huw Merriman

Conservative
Bexhill and Battle
Score: 235
Won: 118
Lost: 96
Stuart Andrew #148
Stuart Andrew

Conservative
Pudsey
Score: 235
Won: 124
Lost: 102
James Gray #149
James Gray

Conservative
North Wiltshire
Score: 210
Won: 136
Lost: 86
Kenneth Clarke #150
Kenneth Clarke

Conservative
Rushcliffe
Score: 246
Won: 131
Lost: 123
Damian Green #151
Damian Green

Conservative
Ashford
Score: 226
Won: 125
Lost: 98
Jack Lopresti #152
Jack Lopresti

Conservative
Filton and Bradley Stoke
Score: 233
Won: 121
Lost: 103
Craig Tracey #153
Craig Tracey

Conservative
North Warwickshire
Score: 222
Won: 140
Lost: 107
Guto Bebb #154
Guto Bebb

Conservative
Aberconwy
Score: 216
Won: 120
Lost: 89
Neil Parish #155
Neil Parish

Conservative
Tiverton and Honiton
Score: 215
Won: 115
Lost: 85
William Wragg #156
William Wragg

Conservative
Hazel Grove
Score: 215
Won: 126
Lost: 93
Simon Kirby #157
Simon Kirby

Conservative
Brighton, Kemptown
Score: 224
Won: 125
Lost: 103
Royston Smith #158
Royston Smith

Conservative
Southampton, Itchen
Score: 220
Won: 138
Lost: 108
Gordon Henderson #159
Gordon Henderson

Conservative
Sittingbourne and Sheppey
Score: 227
Won: 122
Lost: 105
Kit Malthouse #160
Kit Malthouse

Conservative
North West Hampshire
Score: 220
Won: 142
Lost: 115
James Morris #161
James Morris

Conservative
Halesowen and Rowley Regis
Score: 208
Won: 153
Lost: 107
Chris Davies #162
Chris Davies

Conservative
Brecon and Radnorshire
Score: 212
Won: 145
Lost: 110
Sajid Javid #163
Sajid Javid

Conservative
Bromsgrove
Score: 204
Won: 131
Lost: 90
Julian Lewis #164
Julian Lewis

Conservative
New Forest East
Score: 225
Won: 144
Lost: 124
Jeremy Lefroy #165
Jeremy Lefroy

Conservative
Stafford
Score: 192
Won: 129
Lost: 78
Robert Goodwill #166
Robert Goodwill

Conservative
Scarborough and Whitby
Score: 215
Won: 115
Lost: 95
Julian Sturdy #167
Julian Sturdy

Conservative
York Outer
Score: 221
Won: 120
Lost: 104
Simon Burns #168
Simon Burns

Conservative
Chelmsford
Score: 218
Won: 136
Lost: 118
Glyn Davies #169
Glyn Davies

Conservative
Montgomeryshire
Score: 206
Won: 140
Lost: 107
Gareth Johnson #170
Gareth Johnson

Conservative
Dartford
Score: 241
Won: 110
Lost: 116
Laurence Robertson #171
Laurence Robertson

Conservative
Tewkesbury
Score: 216
Won: 136
Lost: 116
Andrew Bridgen #172
Andrew Bridgen

Conservative
North West Leicestershire
Score: 211
Won: 122
Lost: 100
Alberto Costa #173
Alberto Costa

Conservative
South Leicestershire
Score: 203
Won: 120
Lost: 91
Rory Stewart #174
Rory Stewart

Conservative
Penrith and The Border
Score: 193
Won: 135
Lost: 92
Nick Gibb #175
Nick Gibb

Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
Score: 212
Won: 132
Lost: 114
Chris Grayling #176
Chris Grayling

Conservative
Epsom and Ewell
Score: 220
Won: 125
Lost: 117
Craig Williams #177
Craig Williams

Conservative
Cardiff North
Score: 197
Won: 144
Lost: 106
Julian Brazier #178
Julian Brazier

Conservative
Canterbury
Score: 222
Won: 122
Lost: 123
Andrew Tyrie #179
Andrew Tyrie

Conservative
Chichester
Score: 207
Won: 145
Lost: 125
Mark Spencer #180
Mark Spencer

Conservative
Sherwood
Score: 203
Won: 125
Lost: 105
Craig Whittaker #181
Craig Whittaker

Conservative
Calder Valley
Score: 186
Won: 136
Lost: 93
David Mackintosh #182
David Mackintosh

Conservative
Northampton South
Score: 219
Won: 116
Lost: 118
Mark Pawsey #183
Mark Pawsey

Conservative
Rugby
Score: 178
Won: 138
Lost: 88
Byron Davies #184
Byron Davies

Conservative
Gower
Score: 202
Won: 129
Lost: 112
Jonathan Reynolds #185
Jonathan Reynolds

Labour/Co-operative
Stalybridge and Hyde
Score: 210
Won: 140
Lost: 131
Desmond Swayne #186
Desmond Swayne

Conservative
New Forest West
Score: 175
Won: 140
Lost: 87
Oliver Dowden #187
Oliver Dowden

Conservative
Hertsmere
Score: 191
Won: 150
Lost: 118
Neil Carmichael #188
Neil Carmichael

Conservative
Stroud
Score: 200
Won: 133
Lost: 117
Gavin Barwell #189
Gavin Barwell

Conservative
Croydon Central
Score: 209
Won: 115
Lost: 114
Iain Duncan Smith #190
Iain Duncan Smith

Conservative
Chingford and Woodford Green
Score: 195
Won: 132
Lost: 114
Michael Fabricant #191
Michael Fabricant

Conservative
Lichfield
Score: 183
Won: 156
Lost: 115
Ian Liddell-Grainger #192
Ian Liddell-Grainger

Conservative
Bridgwater and West Somerset
Score: 191
Won: 130
Lost: 107
Stewart Jackson #193
Stewart Jackson

Conservative
Peterborough
Score: 188
Won: 131
Lost: 106
Clive Efford #194
Clive Efford

Labour
Eltham
Score: 208
Won: 117
Lost: 120
Philip Hollobone #195
Philip Hollobone

Conservative
Kettering
Score: 189
Won: 122
Lost: 101
Richard Harrington #196
Richard Harrington

Conservative
Watford
Score: 184
Won: 112
Lost: 91
Steve Double #197
Steve Double

Conservative
St Austell and Newquay
Score: 187
Won: 128
Lost: 108
George Freeman #198
George Freeman

Conservative
Mid Norfolk
Score: 201
Won: 109
Lost: 108
Tristram Hunt #199
Tristram Hunt

Labour
Stoke-on-Trent Central
Score: 180
Won: 187
Lost: 146
Peter Lilley #200
Peter Lilley

Conservative
Hitchin and Harpenden
Score: 186
Won: 140
Lost: 118
Nigel Huddleston #201
Nigel Huddleston

Conservative
Mid Worcestershire
Score: 160
Won: 157
Lost: 95
Michael Fallon #202
Michael Fallon

Conservative
Sevenoaks
Score: 207
Won: 115
Lost: 125
Angus MacNeil #203
Angus MacNeil

Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
Score: 194
Won: 147
Lost: 145
Michael Tomlinson #204
Michael Tomlinson

Conservative
Mid Dorset and North Poole
Score: 180
Won: 127
Lost: 107
Martin Vickers #205
Martin Vickers

Conservative
Cleethorpes
Score: 189
Won: 129
Lost: 121
Henry Bellingham #206
Henry Bellingham

Conservative
North West Norfolk
Score: 188
Won: 139
Lost: 131
Douglas Carswell #207
Douglas Carswell

UKIP
Clacton
Score: 175
Won: 127
Lost: 101
Robert Buckland #208
Robert Buckland

Conservative
South Swindon
Score: 185
Won: 115
Lost: 110
Stephen Hammond #209
Stephen Hammond

Conservative
Wimbledon
Score: 191
Won: 140
Lost: 142
Chris Heaton-Harris #210
Chris Heaton-Harris

Conservative
Daventry
Score: 175
Won: 120
Lost: 102
Eric Pickles #211
Eric Pickles

Conservative
Brentwood and Ongar
Score: 210
Won: 114
Lost: 139
Edward Garnier #212
Edward Garnier

Conservative
Harborough
Score: 179
Won: 108
Lost: 97
Dominic Grieve #213
Dominic Grieve

Conservative
Beaconsfield
Score: 163
Won: 136
Lost: 99
Oliver Heald #214
Oliver Heald

Conservative
North East Hertfordshire
Score: 181
Won: 116
Lost: 108
Danny Kinahan #215
Danny Kinahan

UUP
South Antrim
Score: 162
Won: 135
Lost: 101
Andrew Rosindell #216
Andrew Rosindell

Conservative
Romford
Score: 181
Won: 113
Lost: 108
Andrew Bingham #217
Andrew Bingham

Conservative
High Peak
Score: 194
Won: 112
Lost: 123
Paul Scully #218
Paul Scully

Conservative
Sutton and Cheam
Score: 177
Won: 116
Lost: 106
David Tredinnick #219
David Tredinnick

Conservative
Bosworth
Score: 168
Won: 128
Lost: 105
Mark Garnier #220
Mark Garnier

Conservative
Wyre Forest
Score: 163
Won: 133
Lost: 105
Robert Syms #221
Robert Syms

Conservative
Poole
Score: 188
Won: 115
Lost: 122
Geoffrey Clifton-Brown #222
Geoffrey Clifton-Brown

Conservative
The Cotswolds
Score: 167
Won: 125
Lost: 108
John Howell #223
John Howell

Conservative
Henley
Score: 181
Won: 123
Lost: 125
James Duddridge #224
James Duddridge

Conservative
Rochford and Southend East
Score: 156
Won: 116
Lost: 87
David Mowat #225
David Mowat

Conservative
Warrington South
Score: 167
Won: 119
Lost: 105
Jeremy Wright #226
Jeremy Wright

Conservative
Kenilworth and Southam
Score: 149
Won: 129
Lost: 87
Nick Clegg #227
Nick Clegg

Liberal Democrat
Sheffield, Hallam
Score: 166
Won: 136
Lost: 120
Peter Heaton-Jones #228
Peter Heaton-Jones

Conservative
North Devon
Score: 189
Won: 124
Lost: 142
Richard Burgon #229
Richard Burgon

Labour
Leeds East
Score: 179
Won: 144
Lost: 151
Gerald Howarth #230
Gerald Howarth

Conservative
Aldershot
Score: 166
Won: 124
Lost: 112
Peter Bottomley #231
Peter Bottomley

Conservative
Worthing West
Score: 157
Won: 131
Lost: 109
John Redwood #232
John Redwood

Conservative
Wokingham
Score: 158
Won: 130
Lost: 108
Gary Streeter #233
Gary Streeter

Conservative
South West Devon
Score: 164
Won: 109
Lost: 100
Paul Maynard #234
Paul Maynard

Conservative
Blackpool North and Cleveleys
Score: 165
Won: 117
Lost: 111
Mike Penning #235
Mike Penning

Conservative
Hemel Hempstead
Score: 159
Won: 125
Lost: 109
Steve Reed #236
Steve Reed

Labour/Co-operative
Croydon North
Score: 172
Won: 117
Lost: 119
Luke Hall #237
Luke Hall

Conservative
Thornbury and Yate
Score: 192
Won: 110
Lost: 140
David Mundell #238
David Mundell

Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
Score: 193
Won: 114
Lost: 148
Crispin Blunt #239
Crispin Blunt

Conservative
Reigate
Score: 148
Won: 132
Lost: 104
Marcus Jones #240
Marcus Jones

Conservative
Nuneaton
Score: 169
Won: 111
Lost: 122
Chris Evans #241
Chris Evans

Labour/Co-operative
Islwyn
Score: 162
Won: 127
Lost: 134
Jim Fitzpatrick #242
Jim Fitzpatrick

Labour
Poplar and Limehouse
Score: 189
Won: 102
Lost: 143
John Baron #243
John Baron

Conservative
Basildon and Billericay
Score: 147
Won: 116
Lost: 103
Kwasi Kwarteng #244
Kwasi Kwarteng

Conservative
Spelthorne
Score: 157
Won: 125
Lost: 127
Bob Blackman #245
Bob Blackman

Conservative
Harrow East
Score: 142
Won: 135
Lost: 113
Simon Hart #246
Simon Hart

Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
Score: 144
Won: 119
Lost: 105
Graham Stringer #247
Graham Stringer

Labour
Blackley and Broughton
Score: 153
Won: 119
Lost: 116
Alan Johnson #248
Alan Johnson

Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
Score: 165
Won: 128
Lost: 151
Keith Simpson #249
Keith Simpson

Conservative
Broadland
Score: 162
Won: 125
Lost: 140
Nadhim Zahawi #250
Nadhim Zahawi

Conservative
Stratford-on-Avon
Score: 152
Won: 104
Lost: 105
Paul Blomfield #251
Paul Blomfield

Labour
Sheffield Central
Score: 179
Won: 110
Lost: 154
Karl McCartney #252
Karl McCartney

Conservative
Lincoln
Score: 149
Won: 113
Lost: 116
Mike Freer #253
Mike Freer

Conservative
Finchley and Golders Green
Score: 143
Won: 116
Lost: 110
Graham Brady #254
Graham Brady

Conservative
Altrincham and Sale West
Score: 150
Won: 113
Lost: 123
Mark Francois #255
Mark Francois

Conservative
Rayleigh and Wickford
Score: 139
Won: 99
Lost: 95
Julian Knight #256
Julian Knight

Conservative
Solihull
Score: 135
Won: 128
Lost: 117
Stuart McDonald #257
Stuart McDonald

Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
Score: 149
Won: 130
Lost: 143
Jeff Smith #258
Jeff Smith

Labour
Manchester, Withington
Score: 145
Won: 128
Lost: 132
Barbara Keeley #259
Barbara Keeley

Labour
Worsley and Eccles South
Score: 151
Won: 125
Lost: 143
Andrew Selous #260
Andrew Selous

Conservative
South West Bedfordshire
Score: 143
Won: 106
Lost: 112
Alan Haselhurst #261
Alan Haselhurst

Conservative
Saffron Walden
Score: 145
Won: 114
Lost: 126
Edward Leigh #262
Edward Leigh

Conservative
Gainsborough
Score: 142
Won: 128
Lost: 136
David Burrowes #263
David Burrowes

Conservative
Enfield, Southgate
Score: 125
Won: 131
Lost: 109
Conor Burns #264
Conor Burns

Conservative
Bournemouth West
Score: 138
Won: 103
Lost: 108
Ed Miliband #265
Ed Miliband

Labour
Doncaster North
Score: 139
Won: 152
Lost: 165
Bob Neill #266
Bob Neill

Conservative
Bromley and Chislehurst
Score: 139
Won: 119
Lost: 129
Peter Aldous #267
Peter Aldous

Conservative
Waveney
Score: 133
Won: 119
Lost: 121
John Mann #268
John Mann

Labour
Bassetlaw
Score: 139
Won: 116
Lost: 127
Stewart Hosie #269
Stewart Hosie

Scottish National Party
Dundee East
Score: 125
Won: 143
Lost: 131
Graham Jones #270
Graham Jones

Labour
Hyndburn
Score: 140
Won: 129
Lost: 153
Barry Sheerman #271
Barry Sheerman

Labour/Co-operative
Huddersfield
Score: 154
Won: 102
Lost: 142
Nigel Mills #272
Nigel Mills

Conservative
Amber Valley
Score: 138
Won: 109
Lost: 129
Patrick McLoughlin #273
Patrick McLoughlin

Conservative
Derbyshire Dales
Score: 128
Won: 124
Lost: 130
Kris Hopkins #274
Kris Hopkins

Conservative
Keighley
Score: 128
Won: 108
Lost: 117
Shailesh Vara #275
Shailesh Vara

Conservative
North West Cambridgeshire
Score: 125
Won: 105
Lost: 113
Owen Smith #276
Owen Smith

Labour
Pontypridd
Score: 132
Won: 116
Lost: 145
Mike Wood #277
Mike Wood

Conservative
Dudley South
Score: 131
Won: 100
Lost: 124
Albert Owen #278
Albert Owen

Labour
Ynys Mn
Score: 135
Won: 107
Lost: 145
Christopher Chope #279
Christopher Chope

Conservative
Christchurch
Score: 110
Won: 124
Lost: 123
Brendan OHara #280
Brendan OHara

Scottish National Party
Argyll and Bute
Score: 129
Won: 123
Lost: 165
Gareth Thomas #281
Gareth Thomas

Labour/Co-operative
Harrow West
Score: 127
Won: 115
Lost: 157
John Whittingdale #282
John Whittingdale

Conservative
Maldon
Score: 97
Won: 128
Lost: 103
Stephen Doughty #283
Stephen Doughty

Labour/Co-operative
Cardiff South and Penarth
Score: 116
Won: 121
Lost: 144
John Nicolson #284
John Nicolson

Scottish National Party
East Dunbartonshire
Score: 130
Won: 128
Lost: 186
Jim Shannon #285
Jim Shannon

DUP
Strangford
Score: 131
Won: 104
Lost: 159
Derek Twigg #286
Derek Twigg

Labour
Halton
Score: 116
Won: 124
Lost: 160
Chris Matheson #287
Chris Matheson

Labour
City of Chester
Score: 128
Won: 97
Lost: 154
Jane Ellison #288
Jane Ellison

Conservative
Battersea
Score: 97
Won: 114
Lost: 115
John Hayes #289
John Hayes

Conservative
South Holland and The Deepings
Score: 91
Won: 127
Lost: 118
Chris Leslie #290
Chris Leslie

Labour/Co-operative
Nottingham East
Score: 99
Won: 133
Lost: 150
Gregory Campbell #291
Gregory Campbell

DUP
East Londonderry
Score: 102
Won: 100
Lost: 121
Roger Mullin #292
Roger Mullin

Scottish National Party
Kirkcaldy and Cowdenbeath
Score: 105
Won: 102
Lost: 133
Gavin Shuker #293
Gavin Shuker

Labour/Co-operative
Luton South
Score: 101
Won: 125
Lost: 148
John Woodcock #294
John Woodcock

Labour/Co-operative
Barrow and Furness
Score: 104
Won: 114
Lost: 142
Frank Field #295
Frank Field

Labour
Birkenhead
Score: 102
Won: 99
Lost: 123
Oliver Colvile #296
Oliver Colvile

Conservative
Plymouth, Sutton and Devonport
Score: 87
Won: 124
Lost: 120
Chuka Umunna #297
Chuka Umunna

Labour
Streatham
Score: 100
Won: 132
Lost: 173
David Crausby #298
David Crausby

Labour
Bolton North East
Score: 104
Won: 90
Lost: 134
Ronnie Cowan #299
Ronnie Cowan

Scottish National Party
Inverclyde
Score: 102
Won: 105
Lost: 156
Stuart Donaldson #300
Stuart Donaldson

Scottish National Party
West Aberdeenshire and Kincardine
Score: 88
Won: 145
Lost: 166
Norman Lamb #301
Norman Lamb

Liberal Democrat
North Norfolk
Score: 93
Won: 112
Lost: 144
Ian Austin #302
Ian Austin

Labour
Dudley North
Score: 106
Won: 102
Lost: 167
Dan Jarvis #303
Dan Jarvis

Labour
Barnsley Central
Score: 73
Won: 170
Lost: 144
Oliver Letwin #304
Oliver Letwin

Conservative
West Dorset
Score: 85
Won: 100
Lost: 115
Alistair Burt #305
Alistair Burt

Conservative
North East Bedfordshire
Score: 81
Won: 110
Lost: 121
Nigel Dodds #306
Nigel Dodds

DUP
Belfast North
Score: 90
Won: 94
Lost: 125
Conor McGinn #307
Conor McGinn

Labour
St Helens North
Score: 97
Won: 95
Lost: 145
Hilary Benn #308
Hilary Benn

Labour
Leeds Central
Score: 97
Won: 105
Lost: 169
Bill Cash #309
Bill Cash

Conservative
Stone
Score: 80
Won: 114
Lost: 135
Mark Hendrick #310
Mark Hendrick

Labour/Co-operative
Preston
Score: 96
Won: 100
Lost: 161
Peter Kyle #311
Peter Kyle

Labour
Hove
Score: 94
Won: 129
Lost: 195
David Amess #312
David Amess

Conservative
Southend West
Score: 67
Won: 122
Lost: 106
Stephen Kinnock #313
Stephen Kinnock

Labour
Aberavon
Score: 82
Won: 137
Lost: 173
Wes Streeting #314
Wes Streeting

Labour
Ilford North
Score: 81
Won: 153
Lost: 195
Jeffrey M. Donaldson #315
Jeffrey M. Donaldson

DUP
Lagan Valley
Score: 78
Won: 115
Lost: 140
Jonathan Edwards #316
Jonathan Edwards

Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
Score: 79
Won: 123
Lost: 155
Toby Perkins #317
Toby Perkins

Labour
Chesterfield
Score: 82
Won: 121
Lost: 164
Karl Turner #318
Karl Turner

Labour
Kingston upon Hull East
Score: 95
Won: 92
Lost: 155
Barry Gardiner #319
Barry Gardiner

Labour
Brent North
Score: 76
Won: 122
Lost: 155
Sammy Wilson #320
Sammy Wilson

DUP
East Antrim
Score: 82
Won: 94
Lost: 143
Graham Allen #321
Graham Allen

Labour
Nottingham North
Score: 88
Won: 97
Lost: 168
Andy Burnham #322
Andy Burnham

Labour
Leigh
Score: 84
Won: 124
Lost: 197
John Martin McDonnell #323
John Martin McDonnell

Labour
Hayes and Harlington
Score: 78
Won: 101
Lost: 143
Kevan Jones #324
Kevan Jones

Labour
North Durham
Score: 92
Won: 93
Lost: 180
Mark Williams #325
Mark Williams

Liberal Democrat
Ceredigion
Score: 68
Won: 121
Lost: 148
Tom Elliott #326
Tom Elliott

UUP
Fermanagh and South Tyrone
Score: 74
Won: 89
Lost: 133
Neil Gray #327
Neil Gray

Scottish National Party
Airdrie and Shotts
Score: 88
Won: 92
Lost: 177
Nicholas Soames #328
Nicholas Soames

Conservative
Mid Sussex
Score: 69
Won: 120
Lost: 155
Bill Esterson #329
Bill Esterson

Labour
Sefton Central
Score: 79
Won: 100
Lost: 175
Rob Flello #330
Rob Flello

Labour
Stoke-on-Trent South
Score: 71
Won: 97
Lost: 140
Matthew Pennycook #331
Matthew Pennycook

Labour
Greenwich and Woolwich
Score: 72
Won: 123
Lost: 184
Jon Cruddas #332
Jon Cruddas

Labour
Dagenham and Rainham
Score: 61
Won: 119
Lost: 139
Ian Mearns #333
Ian Mearns

Labour
Gateshead
Score: 92
Won: 73
Lost: 165
Jamie Reed #334
Jamie Reed

Labour
Copeland
Score: 55
Won: 165
Lost: 163
Stephen Twigg #335
Stephen Twigg

Labour/Co-operative
Liverpool, West Derby
Score: 69
Won: 123
Lost: 182
Greg Mulholland #336
Greg Mulholland

Liberal Democrat
Leeds North West
Score: 64
Won: 109
Lost: 146
Kevin Brennan #337
Kevin Brennan

Labour
Cardiff West
Score: 63
Won: 105
Lost: 151
Paul Farrelly #338
Paul Farrelly

Labour
Newcastle-under-Lyme
Score: 65
Won: 101
Lost: 151
Sadiq Khan #339
Sadiq Khan

Labour
Tooting
Score: 69
Won: 119
Lost: 192
Michael Dugher #340
Michael Dugher

Labour
Barnsley East
Score: 61
Won: 118
Lost: 171
Lindsay Hoyle #341
Lindsay Hoyle

Labour
Chorley
Score: 60
Won: 97
Lost: 139
Justin Madders #342
Justin Madders

Labour
Ellesmere Port and Neston
Score: 60
Won: 112
Lost: 158
Paul Monaghan #343
Paul Monaghan

Scottish National Party
Caithness, Sutherland and Easter Ross
Score: 80
Won: 90
Lost: 195
Ian Blackford #344
Ian Blackford

Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
Score: 72
Won: 97
Lost: 196
David Simpson #345
David Simpson

DUP
Upper Bann
Score: 58
Won: 101
Lost: 139
Dennis Skinner #346
Dennis Skinner

Labour
Bolsover
Score: 74
Won: 97
Lost: 201
Jon Trickett #347
Jon Trickett

Labour
Hemsworth
Score: 55
Won: 123
Lost: 156
John Spellar #348
John Spellar

Labour
Warley
Score: 65
Won: 91
Lost: 166
Alistair Carmichael #349
Alistair Carmichael

Liberal Democrat
Orkney and Shetland
Score: 60
Won: 97
Lost: 164
Geraint Davies #350
Geraint Davies

Labour/Co-operative
Swansea West
Score: 66
Won: 91
Lost: 179
Gavin Newlands #351
Gavin Newlands

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
Score: 50
Won: 133
Lost: 170
Jon Ashworth #352
Jon Ashworth

Labour/Co-operative
Leicester South
Score: 51
Won: 111
Lost: 154
Mike Kane #353
Mike Kane

Labour
Wythenshawe and Sale East
Score: 58
Won: 96
Lost: 183
Khalid Mahmood #354
Khalid Mahmood

Labour
Birmingham, Perry Barr
Score: 54
Won: 114
Lost: 187
Simon Danczuk #355
Simon Danczuk

Labour
Rochdale
Score: 46
Won: 96
Lost: 135
Nick Smith #356
Nick Smith

Labour
Blaenau Gwent
Score: 59
Won: 82
Lost: 176
Calum Kerr #357
Calum Kerr

Scottish National Party
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
Score: 57
Won: 89
Lost: 196
Andy McDonald #358
Andy McDonald

Labour
Middlesbrough
Score: 49
Won: 88
Lost: 150
Pat McFadden #359
Pat McFadden

Labour
Wolverhampton South East
Score: 49
Won: 100
Lost: 178
Anne McLaughlin #360
Anne McLaughlin

Scottish National Party
Glasgow North East
Score: 67
Won: 80
Lost: 218
Keir Starmer #361
Keir Starmer

Labour
Holborn and St Pancras
Score: 44
Won: 155
Lost: 215
Clive Betts #362
Clive Betts

Labour
Sheffield South East
Score: 46
Won: 82
Lost: 138
Gerald Kaufman #363
Gerald Kaufman

Labour
Manchester, Gorton
Score: 49
Won: 97
Lost: 177
Clive Lewis #364
Clive Lewis

Labour
Norwich South
Score: 57
Won: 91
Lost: 222
Ian Murray #365
Ian Murray

Labour
Edinburgh South
Score: 43
Won: 105
Lost: 166
Pete Wishart #366
Pete Wishart

Scottish National Party
Perth and North Perthshire
Score: 44
Won: 107
Lost: 176
Alan Campbell #367
Alan Campbell

Labour
Tynemouth
Score: 40
Won: 112
Lost: 161
Roger Gale #368
Roger Gale

Conservative
North Thanet
Score: 40
Won: 94
Lost: 143
Roger Godsiff #369
Roger Godsiff

Labour
Birmingham, Hall Green
Score: 38
Won: 103
Lost: 145
Stewart McDonald #370
Stewart McDonald

Scottish National Party
Glasgow South
Score: 38
Won: 125
Lost: 174
Martin Docherty #371
Martin Docherty

Scottish National Party
West Dunbartonshire
Score: 39
Won: 110
Lost: 179
Tim Farron #372
Tim Farron

Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
Score: 42
Won: 115
Lost: 200
Huw Irranca-Davies #373
Huw Irranca-Davies

Labour
Ogmore
Score: 33
Won: 129
Lost: 149
Douglas Chapman #374
Douglas Chapman

Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
Score: 42
Won: 83
Lost: 175
Callum McCaig #375
Callum McCaig

Scottish National Party
Aberdeen South
Score: 33
Won: 117
Lost: 171
Alan Whitehead #376
Alan Whitehead

Labour
Southampton, Test
Score: 34
Won: 95
Lost: 155
Daniel Zeichner #377
Daniel Zeichner

Labour
Cambridge
Score: 45
Won: 74
Lost: 182
Fabian Hamilton #378
Fabian Hamilton

Labour
Leeds North East
Score: 30
Won: 109
Lost: 167
Harry Harpham #379
Harry Harpham

Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
Score: 34
Won: 87
Lost: 158
Geoffrey Robinson #380
Geoffrey Robinson

Labour
Coventry North West
Score: 37
Won: 97
Lost: 199
Andrew Gwynne #381
Andrew Gwynne

Labour
Denton and Reddish
Score: 28
Won: 102
Lost: 157
Stephen Hepburn #382
Stephen Hepburn

Labour
Jarrow
Score: 32
Won: 91
Lost: 194
Chris Stephens #383
Chris Stephens

Scottish National Party
Glasgow South West
Score: 43
Won: 66
Lost: 210
Phil Wilson #384
Phil Wilson

Labour
Sedgefield
Score: 24
Won: 114
Lost: 155
Phil Boswell #385
Phil Boswell

Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
Score: 23
Won: 108
Lost: 169
Mickey Brady #386
Mickey Brady

Sinn Fein
Newry and Armagh
Score: 31
Won: 81
Lost: 197
Ronnie Campbell #387
Ronnie Campbell

Labour
Blyth Valley
Score: 38
Won: 69
Lost: 212
Jim Dowd #388
Jim Dowd

Labour
Lewisham West and Penge
Score: 27
Won: 79
Lost: 162
Hywel Williams #389
Hywel Williams

Plaid Cymru
Arfon
Score: 39
Won: 65
Lost: 204
Iain Wright #390
Iain Wright

Labour
Hartlepool
Score: 25
Won: 97
Lost: 182
Jeremy Corbyn #391
Jeremy Corbyn

Labour
Islington North
Score: 18
Won: 106
Lost: 142
Chris Law #392
Chris Law

Scottish National Party
Dundee West
Score: 43
Won: 62
Lost: 253
Ivan Lewis #393
Ivan Lewis

Labour
Bury South
Score: 25
Won: 78
Lost: 166
Tommy Sheppard #394
Tommy Sheppard

Scottish National Party
Edinburgh East
Score: 41
Won: 56
Lost: 218
Andrew Smith #395
Andrew Smith

Labour
Oxford East
Score: 27
Won: 86
Lost: 193
Tom Watson #396
Tom Watson

Labour
West Bromwich East
Score: 37
Won: 63
Lost: 226
Paul Flynn #397
Paul Flynn

Labour
Newport West
Score: 23
Won: 85
Lost: 193
David Hanson #398
David Hanson

Labour
Delyn
Score: 19
Won: 91
Lost: 172
Steve Pound #399
Steve Pound

Labour
Ealing North
Score: 18
Won: 84
Lost: 137
Andrew Slaughter #400
Andrew Slaughter

Labour
Hammersmith
Score: 24
Won: 81
Lost: 194
Stephen Timms #401
Stephen Timms

Labour
East Ham
Score: 19
Won: 101
Lost: 174
John Bercow #402
John Bercow

Speaker
Buckingham
Score: 15
Won: 113
Lost: 184
Steven Paterson #403
Steven Paterson

Scottish National Party
Stirling
Score: 18
Won: 88
Lost: 162
Richard Burden #404
Richard Burden

Labour
Birmingham, Northfield
Score: 14
Won: 83
Lost: 168
Vernon Coaker #405
Vernon Coaker

Labour
Gedling
Score: 14
Won: 100
Lost: 169
Mark Durkan #406
Mark Durkan

Social Democratic and Labour Party
Foyle
Score: 15
Won: 79
Lost: 167
Steve McCabe #407
Steve McCabe

Labour
Birmingham, Selly Oak
Score: 12
Won: 109
Lost: 158
Peter Dowd #408
Peter Dowd

Labour
Bootle
Score: 12
Won: 74
Lost: 176
George Howarth #409
George Howarth

Labour
Knowsley
Score: 12
Won: 75
Lost: 174
Imran Hussain #410
Imran Hussain

Labour
Bradford East
Score: 20
Won: 61
Lost: 214
David Lammy #411
David Lammy

Labour
Tottenham
Score: 16
Won: 74
Lost: 190
Ian Lucas #412
Ian Lucas

Labour
Wrexham
Score: 12
Won: 77
Lost: 172
Alasdair McDonnell #413
Alasdair McDonnell

Social Democratic and Labour Party
Belfast South
Score: 12
Won: 86
Lost: 152
Michael Weir #414
Michael Weir

Scottish National Party
Angus
Score: 11
Won: 100
Lost: 165
David Anderson #415
David Anderson

Labour
Blaydon
Score: 12
Won: 59
Lost: 185
John Cryer #416
John Cryer

Labour
Leyton and Wanstead
Score: 12
Won: 58
Lost: 160
Jim Cunningham #417
Jim Cunningham

Labour
Coventry South
Score: 8
Won: 105
Lost: 160
John Healey #418
John Healey

Labour
Wentworth and Dearne
Score: 14
Won: 73
Lost: 232
John McNally #419
John McNally

Scottish National Party
Falkirk
Score: 19
Won: 46
Lost: 220
Alan Meale #420
Alan Meale

Labour
Mansfield
Score: 9
Won: 85
Lost: 218
Grahame Morris #421
Grahame Morris

Labour
Easington
Score: 12
Won: 71
Lost: 202
Adrian Bailey #422
Adrian Bailey

Labour/Co-operative
West Bromwich West
Score: 8
Won: 84
Lost: 185
Martyn Day #423
Martyn Day

Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
Score: 7
Won: 80
Lost: 203
Stephen Gethins #424
Stephen Gethins

Scottish National Party
North East Fife
Score: 4
Won: 143
Lost: 194
Kelvin Hopkins #425
Kelvin Hopkins

Labour
Luton North
Score: 6
Won: 103
Lost: 157
Gerald Jones #426
Gerald Jones

Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
Score: 7
Won: 85
Lost: 178
Francie Molloy #427
Francie Molloy

Sinn Fein
Mid Ulster
Score: 9
Won: 67
Lost: 198
Owen Thompson #428
Owen Thompson

Scottish National Party
Midlothian
Score: 6
Won: 116
Lost: 169
Alan Brown #429
Alan Brown

Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
Score: 4
Won: 99
Lost: 191
Richard Arkless #430
Richard Arkless

Scottish National Party
Dumfries and Galloway
Score: 0
Won: 87
Lost: 216
Kevin Barron #431
Kevin Barron

Labour
Rother Valley
Score: 0
Won: 75
Lost: 181
Tom Blenkinsop #432
Tom Blenkinsop

Labour
Middlesbrough South and East Cleveland
Score: 1
Won: 101
Lost: 222
Ben Bradshaw #433
Ben Bradshaw

Labour
Exeter
Score: 0
Won: 135
Lost: 200
Tom Brake #434
Tom Brake

Liberal Democrat
Carshalton and Wallington
Score: 0
Won: 81
Lost: 145
Nick Brown #435
Nick Brown

Labour
Newcastle upon Tyne East
Score: 0
Won: 78
Lost: 198
Chris Bryant #436
Chris Bryant

Labour
Rhondda
Score: 0
Won: 88
Lost: 207
Liam Byrne #437
Liam Byrne

Labour
Birmingham, Hodge Hill
Score: 1
Won: 78
Lost: 202
Neil Coyle #438
Neil Coyle

Labour
Bermondsey and Old Southwark
Score: 0
Won: 95
Lost: 169
Alex Cunningham #439
Alex Cunningham

Labour
Stockton North
Score: 1
Won: 102
Lost: 164
Nicholas Dakin #440
Nicholas Dakin

Labour
Scunthorpe
Score: 0
Won: 96
Lost: 154
Wayne David #441
Wayne David

Labour
Caerphilly
Score: 0
Won: 84
Lost: 175
Pat Doherty #442
Pat Doherty

Sinn Fein
West Tyrone
Score: 0
Won: 68
Lost: 175
Jack Dromey #443
Jack Dromey

Labour
Birmingham, Erdington
Score: 0
Won: 65
Lost: 239
Mike Gapes #444
Mike Gapes

Labour/Co-operative
Ilford South
Score: 0
Won: 55
Lost: 237
Patrick Grady #445
Patrick Grady

Scottish National Party
Glasgow North
Score: 0
Won: 69
Lost: 209
Peter Grant #446
Peter Grant

Scottish National Party
Glenrothes
Score: 0
Won: 93
Lost: 194
Drew Hendry #447
Drew Hendry

Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
Score: 0
Won: 91
Lost: 189
George Kerevan #448
George Kerevan

Scottish National Party
East Lothian
Score: 0
Won: 70
Lost: 215
Ian Lavery #449
Ian Lavery

Labour
Wansbeck
Score: 0
Won: 101
Lost: 141
Rob Marris #450
Rob Marris

Labour
Wolverhampton South West
Score: 0
Won: 66
Lost: 171
Gordon Marsden #451
Gordon Marsden

Labour
Blackpool South
Score: 0
Won: 60
Lost: 197
Paul Maskey #452
Paul Maskey

Sinn Fein
Belfast West
Score: 0
Won: 82
Lost: 203
Michael Meacher #453
Michael Meacher

Labour
Oldham West and Royton
Score: 0
Won: 71
Lost: 175
John Pugh #454
John Pugh

Liberal Democrat
Southport
Score: 0
Won: 66
Lost: 201
Angus Robertson #455
Angus Robertson

Scottish National Party
Moray
Score: 0
Won: 65
Lost: 193
Stephen Philip Rotheram #456
Stephen Philip Rotheram

Labour
Liverpool, Walton
Score: 0
Won: 74
Lost: 195
Alex Salmond #457
Alex Salmond

Scottish National Party
Gordon
Score: 0
Won: 74
Lost: 228
Virendra Sharma #458
Virendra Sharma

Labour
Ealing, Southall
Score: 0
Won: 87
Lost: 150
Mark Tami #459
Mark Tami

Labour
Alyn and Deeside
Score: 0
Won: 74
Lost: 192
Nick Thomas-Symonds #460
Nick Thomas-Symonds

Labour
Torfaen
Score: 0
Won: 69
Lost: 157
Keith Vaz #461
Keith Vaz

Labour
Leicester East
Score: 0
Won: 59
Lost: 238
David Winnick #462
David Winnick

Labour
Walsall North
Score: 0
Won: 74
Lost: 207
www.Sexymp.co.uk is a website that is 100% owned and controlled by BEAUTOCRACY LIMITED, a UK limited liability company. If you are a sitting Member of Parliament and you would like your photograph on www.Sexymp.co.uk changed, for any reason, please get in touch with us: mp@Sexymp.co.uk. If you find any content on www.Sexymp.co.uk that you feel might be in breach of copyright, we would like to know. We will assess each case brought to our attention in reasonable time, and if we find a breach exists, we will endeavour to rectify it in reasonable time.

sexymp.co.uk