SexyMp - The most popular banned website in Parliament.

New! SexyMP on Facebook




In addition to my wanting to create a fun and memorable tool to help the British public get to know their Members of Parliament, I thought it would be an interesting opportunity to hold the first ever parliamentary beauty contest and find out once and for all which MPs and Parties have the most sex-appeal. Although I fully expect this to offend some people, this was never my intention and I hope you will see the funny side.

Enjoy, Francis Boulle

 

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

 

Which MP would you rather have sex with?
Choose one.

www.sexymp.co.uk
Margaret Hodge
 
Paul Monaghanmp/
Margaret Hodge   Paul Monaghan
Labour   Scottish National Party
Barking   Caithness, Sutherland and Easter Ross


 
As seen in

Results: Mixed
Started on the 7th of July 2015

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

Mixed
Sexiest
Parties
by Wins

#1 Conservative
115,304
#2 Labour
105,097
#3 Scottish National Party
23,567
#4 Labour/Co-operative
12,314
#5 Plaid Cymru
1,544
#6 Social Democratic and Labour Party
1,060
#7 Independent
984
#8 DUP
920
#9 Green
877
#10 Liberal Democrat
841
#11 Sinn Fein
298
#12 UUP
225
#13 UKIP
127
#14 Speaker
113

Mixed
Sexiest
Parties
by Size

#1 Independent
14.04%
#2 Conservative
13.89%
#3 Labour/Co-operative
9.65%
#4 UKIP
9.46%
#5 Labour
8.41%
#6 Plaid Cymru
7.68%
#7 DUP
7.39%
#8 Scottish National Party
7.31%
#9 UUP
6.29%
#10 Social Democratic and Labour Party
6.15%
#11 Green
4.93%
#12 Liberal Democrat
3.60%
#13 Speaker
0.87%
#14 Sinn Fein
0.33%

SexyMP on Facebook







Top 10 - Mixed

Daniel Poulter
#1
Daniel Poulter
Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
Score: 476
Won: 244
Lost: 61
Richard Drax
#2
Richard Drax
Conservative
South Dorset
Score: 449
Won: 235
Lost: 63
Owen Paterson
#3
Owen Paterson
Conservative
North Shropshire
Score: 432
Won: 215
Lost: 78
Richard Benyon
#4
Richard Benyon
Conservative
Newbury
Score: 422
Won: 212
Lost: 83
Jesse Norman
#5
Jesse Norman
Conservative
Hereford and South Herefordshire
Score: 371
Won: 219
Lost: 109
Scott Mann
#6
Scott Mann
Conservative
North Cornwall
Score: 358
Won: 154
Lost: 70
Stephen Barclay
#7
Stephen Barclay
Conservative
North East Cambridgeshire
Score: 337
Won: 151
Lost: 64
Mark Lancaster
#8
Mark Lancaster
Conservative
Milton Keynes North
Score: 371
Won: 148
Lost: 84
Daniel Kawczynski
#9
Daniel Kawczynski
Conservative
Shrewsbury and Atcham
Score: 332
Won: 189
Lost: 82
Bridget Phillipson
#10
Bridget Phillipson
Labour
Houghton and Sunderland South
Score: 380
Won: 1513
Lost: 963

Alex Chalk #11
Alex Chalk

Conservative
Cheltenham
Score: 357
Won: 154
Lost: 89
Tobias Ellwood #12
Tobias Ellwood

Conservative
Bournemouth East
Score: 310
Won: 169
Lost: 68
Chris White #13
Chris White

Conservative
Warwick and Leamington
Score: 327
Won: 150
Lost: 77
John Penrose #14
John Penrose

Conservative
Weston-Super-Mare
Score: 313
Won: 158
Lost: 72
Charles Walker #15
Charles Walker

Conservative
Broxbourne
Score: 334
Won: 150
Lost: 83
Rachel Reeves #16
Rachel Reeves

Labour
Leeds West
Score: 376
Won: 1447
Lost: 1115
George Eustice #17
George Eustice

Conservative
Camborne and Redruth
Score: 316
Won: 146
Lost: 74
Richard Fuller #18
Richard Fuller

Conservative
Bedford
Score: 305
Won: 172
Lost: 78
Robin Walker #19
Robin Walker

Conservative
Worcester
Score: 315
Won: 164
Lost: 83
Rehman Chishti #20
Rehman Chishti

Conservative
Gillingham and Rainham
Score: 327
Won: 162
Lost: 94
Jo Johnson #21
Jo Johnson

Conservative
Orpington
Score: 313
Won: 166
Lost: 85
Matt Warman #22
Matt Warman

Conservative
Boston and Skegness
Score: 317
Won: 165
Lost: 88
George Osborne #23
George Osborne

Conservative
Tatton
Score: 311
Won: 169
Lost: 86
David Rutley #24
David Rutley

Conservative
Macclesfield
Score: 312
Won: 150
Lost: 77
Nick Hurd #25
Nick Hurd

Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
Score: 294
Won: 176
Lost: 76
Steve Brine #26
Steve Brine

Conservative
Winchester
Score: 304
Won: 152
Lost: 74
Eilidh Whiteford #27
Eilidh Whiteford

Scottish National Party
Banff and Buchan
Score: 327
Won: 1635
Lost: 991
Stephen Crabb #28
Stephen Crabb

Conservative
Preseli Pembrokeshire
Score: 313
Won: 152
Lost: 82
Richard Graham #29
Richard Graham

Conservative
Gloucester
Score: 314
Won: 172
Lost: 94
Julian Smith #30
Julian Smith

Conservative
Skipton and Ripon
Score: 316
Won: 136
Lost: 76
Thomas Tugendhat #31
Thomas Tugendhat

Conservative
Tonbridge and Malling
Score: 310
Won: 147
Lost: 77
George Hollingbery #32
George Hollingbery

Conservative
Meon Valley
Score: 288
Won: 164
Lost: 72
Craig Mackinlay #33
Craig Mackinlay

Conservative
South Thanet
Score: 309
Won: 156
Lost: 85
Marcus Fysh #34
Marcus Fysh

Conservative
Yeovil
Score: 299
Won: 150
Lost: 77
Gavin Williamson #35
Gavin Williamson

Conservative
South Staffordshire
Score: 292
Won: 176
Lost: 83
Stephen McPartland #36
Stephen McPartland

Conservative
Stevenage
Score: 328
Won: 141
Lost: 94
Dominic Raab #37
Dominic Raab

Conservative
Esher and Walton
Score: 295
Won: 163
Lost: 81
Christopher Pincher #38
Christopher Pincher

Conservative
Tamworth
Score: 302
Won: 152
Lost: 83
Grant Shapps #39
Grant Shapps

Conservative
Welwyn Hatfield
Score: 307
Won: 147
Lost: 85
David Gauke #40
David Gauke

Conservative
South West Hertfordshire
Score: 314
Won: 150
Lost: 93
Chris Green #41
Chris Green

Conservative
Bolton West
Score: 282
Won: 159
Lost: 72
Edward Timpson #42
Edward Timpson

Conservative
Crewe and Nantwich
Score: 298
Won: 144
Lost: 77
Robert Jenrick #43
Robert Jenrick

Conservative
Newark
Score: 274
Won: 169
Lost: 71
Mark Prisk #44
Mark Prisk

Conservative
Hertford and Stortford
Score: 299
Won: 144
Lost: 79
Chris Skidmore #45
Chris Skidmore

Conservative
Kingswood
Score: 282
Won: 147
Lost: 68
James Wharton #46
James Wharton

Conservative
Stockton South
Score: 282
Won: 155
Lost: 71
David Cameron #47
David Cameron

Conservative
Witney
Score: 308
Won: 179
Lost: 108
Charlie Elphicke #48
Charlie Elphicke

Conservative
Dover
Score: 299
Won: 133
Lost: 74
Andrew Murrison #49
Andrew Murrison

Conservative
South West Wiltshire
Score: 304
Won: 160
Lost: 93
Matthew Hancock #50
Matthew Hancock

Conservative
West Suffolk
Score: 287
Won: 148
Lost: 74
Rebecca Harris #51
Rebecca Harris

Conservative
Castle Point
Score: 328
Won: 1378
Lost: 1006
Michelle Thomson #52
Michelle Thomson

Scottish National Party
Edinburgh West
Score: 369
Won: 1082
Lost: 1021
Mark Harper #53
Mark Harper

Conservative
Forest of Dean
Score: 294
Won: 150
Lost: 83
Kevin Foster #54
Kevin Foster

Conservative
Torbay
Score: 310
Won: 147
Lost: 95
James Cartlidge #55
James Cartlidge

Conservative
South Suffolk
Score: 283
Won: 155
Lost: 80
James Cleverly #56
James Cleverly

Conservative
Braintree
Score: 299
Won: 150
Lost: 90
Vicky Foxcroft #57
Vicky Foxcroft

Labour
Lewisham, Deptford
Score: 333
Won: 1228
Lost: 960
Jeremy Hunt #58
Jeremy Hunt

Conservative
South West Surrey
Score: 281
Won: 158
Lost: 80
David Davis #59
David Davis

Conservative
Haltemprice and Howden
Score: 307
Won: 147
Lost: 96
Zac Goldsmith #60
Zac Goldsmith

Conservative
Richmond Park
Score: 278
Won: 176
Lost: 87
Matthew Offord #61
Matthew Offord

Conservative
Hendon
Score: 289
Won: 144
Lost: 81
Alok Sharma #62
Alok Sharma

Conservative
Reading West
Score: 303
Won: 142
Lost: 91
Anna Turley #63
Anna Turley

Labour/Co-operative
Redcar
Score: 311
Won: 1456
Lost: 997
Andrea Jenkyns #64
Andrea Jenkyns

Conservative
Morley and Outwood
Score: 315
Won: 1349
Lost: 961
Hugo Swire #65
Hugo Swire

Conservative
East Devon
Score: 286
Won: 141
Lost: 78
Rebecca Pow #66
Rebecca Pow

Conservative
Taunton Deane
Score: 340
Won: 1198
Lost: 1023
Jake Berry #67
Jake Berry

Conservative
Rossendale and Darwen
Score: 277
Won: 158
Lost: 83
Graham Evans #68
Graham Evans

Conservative
Weaver Vale
Score: 282
Won: 146
Lost: 82
David Lidington #69
David Lidington

Conservative
Aylesbury
Score: 284
Won: 153
Lost: 87
Ed Vaizey #70
Ed Vaizey

Conservative
Wantage
Score: 266
Won: 149
Lost: 71
Michelle Donelan #71
Michelle Donelan

Conservative
Chippenham
Score: 307
Won: 1360
Lost: 968
David Morris #72
David Morris

Conservative
Morecambe and Lunesdale
Score: 288
Won: 162
Lost: 99
Andrew Stephenson #73
Andrew Stephenson

Conservative
Pendle
Score: 276
Won: 160
Lost: 87
John Stevenson #74
John Stevenson

Conservative
Carlisle
Score: 294
Won: 147
Lost: 95
Nigel Adams #75
Nigel Adams

Conservative
Selby and Ainsty
Score: 284
Won: 131
Lost: 78
Michael Ellis #76
Michael Ellis

Conservative
Northampton North
Score: 276
Won: 131
Lost: 72
Mel Stride #77
Mel Stride

Conservative
Central Devon
Score: 295
Won: 133
Lost: 88
Will Quince #78
Will Quince

Conservative
Colchester
Score: 298
Won: 126
Lost: 86
Lucy Frazer #79
Lucy Frazer

Conservative
South East Cambridgeshire
Score: 300
Won: 1420
Lost: 1001
Chris Philp #80
Chris Philp

Conservative
Croydon South
Score: 265
Won: 163
Lost: 83
Amber Rudd #81
Amber Rudd

Conservative
Hastings and Rye
Score: 342
Won: 1127
Lost: 1057
David Warburton #82
David Warburton

Conservative
Somerton and Frome
Score: 270
Won: 161
Lost: 86
Rob Wilson #83
Rob Wilson

Conservative
Reading East
Score: 281
Won: 153
Lost: 91
Mary Creagh #84
Mary Creagh

Labour
Wakefield
Score: 354
Won: 994
Lost: 1018
James Davies #85
James Davies

Conservative
Vale of Clwyd
Score: 274
Won: 137
Lost: 78
Louise Haigh #86
Louise Haigh

Labour
Sheffield, Heeley
Score: 338
Won: 1132
Lost: 1053
Anne-Marie Trevelyan #87
Anne-Marie Trevelyan

Conservative
Berwick-upon-Tweed
Score: 346
Won: 1066
Lost: 1037
Michael Gove #88
Michael Gove

Conservative
Surrey Heath
Score: 312
Won: 167
Lost: 132
Seema Kennedy #89
Seema Kennedy

Conservative
South Ribble
Score: 307
Won: 1281
Lost: 996
David Davies #90
David Davies

Conservative
Monmouth
Score: 258
Won: 143
Lost: 71
Philip Dunne #91
Philip Dunne

Conservative
Ludlow
Score: 268
Won: 153
Lost: 85
Robert Halfon #92
Robert Halfon

Conservative
Harlow
Score: 300
Won: 135
Lost: 100
Johnny Mercer #93
Johnny Mercer

Conservative
Plymouth, Moor View
Score: 257
Won: 191
Lost: 95
Damian Hinds #94
Damian Hinds

Conservative
East Hampshire
Score: 255
Won: 141
Lost: 69
Helen Jones #95
Helen Jones

Labour
Warrington North
Score: 356
Won: 985
Lost: 1063
Ben Gummer #96
Ben Gummer

Conservative
Ipswich
Score: 275
Won: 139
Lost: 86
James Heappey #97
James Heappey

Conservative
Wells
Score: 263
Won: 176
Lost: 96
Adam Afriyie #98
Adam Afriyie

Conservative
Windsor
Score: 275
Won: 140
Lost: 88
Geoffrey Cox #99
Geoffrey Cox

Conservative
Torridge and West Devon
Score: 281
Won: 138
Lost: 91
Angela Crawley #100
Angela Crawley

Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
Score: 351
Won: 1029
Lost: 1117
Alan Duncan #101
Alan Duncan

Conservative
Rutland and Melton
Score: 279
Won: 154
Lost: 102
Nick Herbert #102
Nick Herbert

Conservative
Arundel and South Downs
Score: 269
Won: 122
Lost: 74
Ranil Jayawardena #103
Ranil Jayawardena

Conservative
North East Hampshire
Score: 272
Won: 150
Lost: 95
Lucy Powell #104
Lucy Powell

Labour/Co-operative
Manchester Central
Score: 319
Won: 1190
Lost: 1086
Derek Thomas #105
Derek Thomas

Conservative
St Ives
Score: 262
Won: 150
Lost: 85
Tracey Crouch #106
Tracey Crouch

Conservative
Chatham and Aylesford
Score: 303
Won: 1253
Lost: 1039
Anne Main #107
Anne Main

Conservative
St Albans
Score: 310
Won: 1194
Lost: 1030
James Berry #108
James Berry

Conservative
Kingston and Surbiton
Score: 260
Won: 143
Lost: 82
Mims Davies #109
Mims Davies

Conservative
Eastleigh
Score: 284
Won: 1342
Lost: 966
Nadine Dorries #110
Nadine Dorries

Conservative
Mid Bedfordshire
Score: 311
Won: 1156
Lost: 1027
Flick Drummond #111
Flick Drummond

Conservative
Portsmouth South
Score: 345
Won: 1047
Lost: 1148
Margot James #112
Margot James

Conservative
Stourbridge
Score: 290
Won: 1304
Lost: 993
Heidi Allen #113
Heidi Allen

Conservative
South Cambridgeshire
Score: 288
Won: 1287
Lost: 979
Nicholas Boles #114
Nicholas Boles

Conservative
Grantham and Stamford
Score: 278
Won: 130
Lost: 91
Liam Fox #115
Liam Fox

Conservative
North Somerset
Score: 266
Won: 157
Lost: 98
Gavin Robinson #116
Gavin Robinson

DUP
Belfast East
Score: 264
Won: 144
Lost: 88
Richard Bacon #117
Richard Bacon

Conservative
South Norfolk
Score: 292
Won: 130
Lost: 104
Harriett Baldwin #118
Harriett Baldwin

Conservative
West Worcestershire
Score: 331
Won: 1074
Lost: 1117
Jackie Doyle-Price #119
Jackie Doyle-Price

Conservative
Thurrock
Score: 365
Won: 1024
Lost: 1281
Yasmin Qureshi #120
Yasmin Qureshi

Labour
Bolton South East
Score: 310
Won: 1089
Lost: 992
Cheryl Gillan #121
Cheryl Gillan

Conservative
Chesham and Amersham
Score: 338
Won: 1079
Lost: 1182
Sam Gyimah #122
Sam Gyimah

Conservative
East Surrey
Score: 271
Won: 153
Lost: 105
Teresa Pearce #123
Teresa Pearce

Labour
Erith and Thamesmead
Score: 342
Won: 959
Lost: 1073
Tom Pursglove #124
Tom Pursglove

Conservative
Corby
Score: 249
Won: 175
Lost: 96
Liz Saville-Roberts #125
Liz Saville-Roberts

Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
Score: 289
Won: 1355
Lost: 1071
Greg Clark #126
Greg Clark

Conservative
Tunbridge Wells
Score: 244
Won: 149
Lost: 78
Gisela Stuart #127
Gisela Stuart

Labour
Birmingham, Edgbaston
Score: 356
Won: 881
Lost: 1076
Pat Glass #128
Pat Glass

Labour
North West Durham
Score: 343
Won: 948
Lost: 1099
Alan Mak #129
Alan Mak

Conservative
Havant
Score: 272
Won: 129
Lost: 92
Alun Cairns #130
Alun Cairns

Conservative
Vale of Glamorgan
Score: 267
Won: 125
Lost: 86
Margaret Ferrier #131
Margaret Ferrier

Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
Score: 311
Won: 1041
Lost: 1014
Anne Marie Morris #132
Anne Marie Morris

Conservative
Newton Abbot
Score: 282
Won: 1213
Lost: 955
Steven Baker #133
Steven Baker

Conservative
Wycombe
Score: 249
Won: 146
Lost: 85
Maria Caulfield #134
Maria Caulfield

Conservative
Lewes
Score: 307
Won: 1146
Lost: 1100
Sarah Wollaston #135
Sarah Wollaston

Conservative
Totnes
Score: 311
Won: 1133
Lost: 1118
Angela Eagle #136
Angela Eagle

Labour
Wallasey
Score: 303
Won: 1085
Lost: 1016
Rosie Winterton #137
Rosie Winterton

Labour
Doncaster Central
Score: 315
Won: 972
Lost: 985
Caroline Ansell #138
Caroline Ansell

Conservative
Eastbourne
Score: 269
Won: 1351
Lost: 994
Lisa Cameron #139
Lisa Cameron

Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
Score: 324
Won: 966
Lost: 1057
Mary Glindon #140
Mary Glindon

Labour
North Tyneside
Score: 333
Won: 952
Lost: 1091
Jack Lopresti #141
Jack Lopresti

Conservative
Filton and Bradley Stoke
Score: 282
Won: 126
Lost: 103
Penny Mordaunt #142
Penny Mordaunt

Conservative
Portsmouth North
Score: 265
Won: 1370
Lost: 975
Melanie Onn #143
Melanie Onn

Labour
Great Grimsby
Score: 286
Won: 1200
Lost: 1020
Stephen Phillips #144
Stephen Phillips

Conservative
Sleaford and North Hykeham
Score: 243
Won: 144
Lost: 82
Kelly Tolhurst #145
Kelly Tolhurst

Conservative
Rochester and Strood
Score: 281
Won: 1255
Lost: 1016
Nicola Blackwood #146
Nicola Blackwood

Conservative
Oxford West and Abingdon
Score: 274
Won: 1290
Lost: 1012
Greg Knight #147
Greg Knight

Conservative
East Yorkshire
Score: 275
Won: 141
Lost: 110
Karen Lumley #148
Karen Lumley

Conservative
Redditch
Score: 339
Won: 944
Lost: 1130
Guy Opperman #149
Guy Opperman

Conservative
Hexham
Score: 259
Won: 136
Lost: 93
Rishi Sunak #150
Rishi Sunak

Conservative
Richmond (Yorks)
Score: 265
Won: 133
Lost: 96
Philip Davies #151
Philip Davies

Conservative
Shipley
Score: 250
Won: 142
Lost: 90
Andrew Griffiths #152
Andrew Griffiths

Conservative
Burton
Score: 269
Won: 134
Lost: 101
Kate Hollern #153
Kate Hollern

Labour
Blackburn
Score: 323
Won: 1108
Lost: 1229
Emma Lewell-Buck #154
Emma Lewell-Buck

Labour
South Shields
Score: 286
Won: 1292
Lost: 1125
Wendy Morton #155
Wendy Morton

Conservative
Aldridge-Brownhills
Score: 284
Won: 1191
Lost: 1024
Kirsten Oswald #156
Kirsten Oswald

Scottish National Party
East Renfrewshire
Score: 326
Won: 917
Lost: 1036
Caroline Spelman #157
Caroline Spelman

Conservative
Meriden
Score: 281
Won: 1196
Lost: 1008
Paul Beresford #158
Paul Beresford

Conservative
Mole Valley
Score: 257
Won: 135
Lost: 95
James Brokenshire #159
James Brokenshire

Conservative
Old Bexley and Sidcup
Score: 258
Won: 144
Lost: 102
Justine Greening #160
Justine Greening

Conservative
Putney
Score: 285
Won: 1199
Lost: 1058
David Jones #161
David Jones

Conservative
Clwyd West
Score: 238
Won: 147
Lost: 85
Eleanor Laing #162
Eleanor Laing

Conservative
Epping Forest
Score: 299
Won: 1151
Lost: 1123
Andrew Mitchell #163
Andrew Mitchell

Conservative
Sutton Coldfield
Score: 241
Won: 154
Lost: 91
Jeremy Quin #164
Jeremy Quin

Conservative
Horsham
Score: 251
Won: 128
Lost: 85
Henry Smith #165
Henry Smith

Conservative
Crawley
Score: 220
Won: 157
Lost: 72
Natascha Engel #166
Natascha Engel

Labour
North East Derbyshire
Score: 274
Won: 1250
Lost: 1030
Mark Field #167
Mark Field

Conservative
Cities of London and Westminster
Score: 255
Won: 140
Lost: 98
Margaret Greenwood #168
Margaret Greenwood

Labour
Wirral West
Score: 348
Won: 852
Lost: 1126
Diana R. Johnson #169
Diana R. Johnson

Labour
Kingston upon Hull North
Score: 308
Won: 1050
Lost: 1106
Antoinette Sandbach #170
Antoinette Sandbach

Conservative
Eddisbury
Score: 337
Won: 931
Lost: 1155
Catherine West #171
Catherine West

Labour
Hornsey and Wood Green
Score: 296
Won: 1087
Lost: 1062
Heather Wheeler #172
Heather Wheeler

Conservative
South Derbyshire
Score: 352
Won: 908
Lost: 1218
Ben Wallace #173
Ben Wallace

Conservative
Wyre and Preston North
Score: 253
Won: 170
Lost: 119
Seema Malhotra #174
Seema Malhotra

Labour/Co-operative
Feltham and Heston
Score: 314
Won: 1010
Lost: 1128
Theresa May #175
Theresa May

Conservative
Maidenhead
Score: 304
Won: 1089
Lost: 1144
Madeleine Moon #176
Madeleine Moon

Labour
Bridgend
Score: 296
Won: 997
Lost: 1001
Christina Rees #177
Christina Rees

Labour
Neath
Score: 337
Won: 879
Lost: 1118
Angela Watkinson #178
Angela Watkinson

Conservative
Hornchurch and Upminster
Score: 282
Won: 1180
Lost: 1061
Judith Cummins #179
Judith Cummins

Labour
Bradford South
Score: 291
Won: 1075
Lost: 1056
Caroline Flint #180
Caroline Flint

Labour
Don Valley
Score: 274
Won: 1210
Lost: 1058
Rupa Huq #181
Rupa Huq

Labour
Ealing Central and Acton
Score: 291
Won: 1053
Lost: 1052
Theresa Villiers #182
Theresa Villiers

Conservative
Chipping Barnet
Score: 256
Won: 1276
Lost: 967
Edward Argar #183
Edward Argar

Conservative
Charnwood
Score: 226
Won: 142
Lost: 80
Ruth Cadbury #184
Ruth Cadbury

Labour
Brentford and Isleworth
Score: 304
Won: 981
Lost: 1076
Bill Wiggin #185
Bill Wiggin

Conservative
North Herefordshire
Score: 236
Won: 141
Lost: 89
Sarah Champion #186
Sarah Champion

Labour
Rotherham
Score: 272
Won: 1212
Lost: 1072
Jonathan Djanogly #187
Jonathan Djanogly

Conservative
Huntingdon
Score: 229
Won: 161
Lost: 95
Kate Green #188
Kate Green

Labour
Stretford and Urmston
Score: 305
Won: 995
Lost: 1119
Mark Pritchard #189
Mark Pritchard

Conservative
The Wrekin
Score: 248
Won: 150
Lost: 109
Corri Wilson #190
Corri Wilson

Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
Score: 298
Won: 970
Lost: 1043
Tania Mathias #191
Tania Mathias

Conservative
Twickenham
Score: 259
Won: 1234
Lost: 1000
Stephen Metcalfe #192
Stephen Metcalfe

Conservative
South Basildon and East Thurrock
Score: 234
Won: 157
Lost: 100
Andrew Percy #193
Andrew Percy

Conservative
Brigg and Goole
Score: 262
Won: 130
Lost: 108
Heidi Alexander #194
Heidi Alexander

Labour
Lewisham East
Score: 257
Won: 1397
Lost: 1133
Holly Lynch #195
Holly Lynch

Labour
Halifax
Score: 322
Won: 904
Lost: 1144
Kerry McCarthy #196
Kerry McCarthy

Labour
Bristol East
Score: 277
Won: 1144
Lost: 1092
Mark Menzies #197
Mark Menzies

Conservative
Fylde
Score: 236
Won: 141
Lost: 94
Kate Hoey #198
Kate Hoey

Labour
Vauxhall
Score: 266
Won: 1237
Lost: 1095
Adam Holloway #199
Adam Holloway

Conservative
Gravesham
Score: 221
Won: 155
Lost: 88
Alec Shelbrooke #200
Alec Shelbrooke

Conservative
Elmet and Rothwell
Score: 250
Won: 120
Lost: 93
Jo Churchill #201
Jo Churchill

Conservative
Bury St Edmunds
Score: 256
Won: 1248
Lost: 1032
Therese Coffey #202
Therese Coffey

Conservative
Suffolk Coastal
Score: 328
Won: 937
Lost: 1256
Nia Griffith #203
Nia Griffith

Labour
Llanelli
Score: 353
Won: 865
Lost: 1323
Bernard Jenkin #204
Bernard Jenkin

Conservative
Harwich and North Essex
Score: 227
Won: 128
Lost: 79
Jason McCartney #205
Jason McCartney

Conservative
Colne Valley
Score: 246
Won: 117
Lost: 88
Sheryll Murray #206
Sheryll Murray

Conservative
South East Cornwall
Score: 318
Won: 947
Lost: 1209
David Nuttall #207
David Nuttall

Conservative
Bury North
Score: 225
Won: 131
Lost: 80
Chloe Smith #208
Chloe Smith

Conservative
Norwich North
Score: 257
Won: 1213
Lost: 1009
Peter Bone #209
Peter Bone

Conservative
Wellingborough
Score: 230
Won: 138
Lost: 90
Jenny Chapman #210
Jenny Chapman

Labour
Darlington
Score: 256
Won: 1152
Lost: 971
Julie Elliott #211
Julie Elliott

Labour
Sunderland Central
Score: 258
Won: 1315
Lost: 1127
Victoria Borwick #212
Victoria Borwick

Conservative
Kensington
Score: 259
Won: 1186
Lost: 1047
Deidre Brock #213
Deidre Brock

Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
Score: 290
Won: 1000
Lost: 1100
John Glen #214
John Glen

Conservative
Salisbury
Score: 225
Won: 134
Lost: 84
Philip Hammond #215
Philip Hammond

Conservative
Runnymede and Weybridge
Score: 233
Won: 139
Lost: 96
Helen Hayes #216
Helen Hayes

Labour
Dulwich and West Norwood
Score: 251
Won: 1149
Lost: 948
Sajid Javid #217
Sajid Javid

Conservative
Bromsgrove
Score: 231
Won: 134
Lost: 91
Paula Sherriff #218
Paula Sherriff

Labour
Dewsbury
Score: 275
Won: 1059
Lost: 1048
Bob Stewart #219
Bob Stewart

Conservative
Beckenham
Score: 251
Won: 126
Lost: 103
Jo Cox #220
Jo Cox

Labour
Batley and Spen
Score: 268
Won: 1080
Lost: 1035
Gloria De Piero #221
Gloria De Piero

Labour
Ashfield
Score: 246
Won: 1296
Lost: 1035
Lilian Greenwood #222
Lilian Greenwood

Labour
Nottingham South
Score: 306
Won: 870
Lost: 1072
Craig Tracey #223
Craig Tracey

Conservative
North Warwickshire
Score: 241
Won: 142
Lost: 107
Lucy Allan #224
Lucy Allan

Conservative
Telford
Score: 247
Won: 1250
Lost: 1023
Pauline Latham #225
Pauline Latham

Conservative
Mid Derbyshire
Score: 287
Won: 1026
Lost: 1140
Rachael Maskell #226
Rachael Maskell

Labour/Co-operative
York Central
Score: 266
Won: 1162
Lost: 1104
Hannah Bardell #227
Hannah Bardell

Scottish National Party
Livingston
Score: 256
Won: 1164
Lost: 1042
Julie Cooper #228
Julie Cooper

Labour
Burnley
Score: 278
Won: 1038
Lost: 1101
James Gray #229
James Gray

Conservative
North Wiltshire
Score: 220
Won: 137
Lost: 86
Kevin Hollinrake #230
Kevin Hollinrake

Conservative
Thirsk and Malton
Score: 238
Won: 129
Lost: 98
Simon Kirby #231
Simon Kirby

Conservative
Brighton, Kemptown
Score: 244
Won: 129
Lost: 104
Carol Monaghan #232
Carol Monaghan

Scottish National Party
Glasgow North West
Score: 245
Won: 1240
Lost: 1017
Diane Abbott #233
Diane Abbott

Labour
Hackney North and Stoke Newington
Score: 303
Won: 889
Lost: 1126
Damian Collins #234
Damian Collins

Conservative
Folkestone and Hythe
Score: 219
Won: 141
Lost: 90
Caroline Nokes #235
Caroline Nokes

Conservative
Romsey and Southampton North
Score: 234
Won: 1334
Lost: 987
Emma Reynolds #236
Emma Reynolds

Labour
Wolverhampton North East
Score: 265
Won: 1157
Lost: 1128
Graham Stuart #237
Graham Stuart

Conservative
Beverley and Holderness
Score: 232
Won: 136
Lost: 100
Andrew Turner #238
Andrew Turner

Conservative
Isle of Wight
Score: 224
Won: 136
Lost: 92
Patricia Gibson #239
Patricia Gibson

Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
Score: 294
Won: 908
Lost: 1106
Suella Fernandes #240
Suella Fernandes

Conservative
Fareham
Score: 250
Won: 1149
Lost: 1031
Ben Howlett #241
Ben Howlett

Conservative
Bath
Score: 230
Won: 129
Lost: 95
Brandon Lewis #242
Brandon Lewis

Conservative
Great Yarmouth
Score: 231
Won: 142
Lost: 107
Justin Tomlinson #243
Justin Tomlinson

Conservative
North Swindon
Score: 239
Won: 134
Lost: 108
Helen Whately #244
Helen Whately

Conservative
Faversham and Mid Kent
Score: 233
Won: 1304
Lost: 1000
Chris Davies #245
Chris Davies

Conservative
Brecon and Radnorshire
Score: 229
Won: 147
Lost: 110
Chi Onwurah #246
Chi Onwurah

Labour
Newcastle upon Tyne Central
Score: 292
Won: 892
Lost: 1097
Kate Osamor #247
Kate Osamor

Labour/Co-operative
Edmonton
Score: 281
Won: 934
Lost: 1064
Jacob Rees-Mogg #248
Jacob Rees-Mogg

Conservative
North East Somerset
Score: 224
Won: 162
Lost: 115
Iain Stewart #249
Iain Stewart

Conservative
Milton Keynes South
Score: 240
Won: 124
Lost: 103
Rory Stewart #250
Rory Stewart

Conservative
Penrith and The Border
Score: 219
Won: 138
Lost: 92
Nigel Evans #251
Nigel Evans

Conservative
Ribble Valley
Score: 233
Won: 116
Lost: 92
Greg Hands #252
Greg Hands

Conservative
Chelsea and Fulham
Score: 201
Won: 152
Lost: 83
Shabana Mahmood #253
Shabana Mahmood

Labour
Birmingham, Ladywood
Score: 300
Won: 869
Lost: 1137
Alison Thewliss #254
Alison Thewliss

Scottish National Party
Glasgow Central
Score: 262
Won: 1039
Lost: 1049
Angela Rayner #255
Angela Rayner

Labour
Ashton-under-Lyne
Score: 230
Won: 1346
Lost: 1047
Julian Lewis #256
Julian Lewis

Conservative
New Forest East
Score: 237
Won: 145
Lost: 124
Victoria Atkins #257
Victoria Atkins

Conservative
Louth and Horncastle
Score: 232
Won: 1228
Lost: 1007
Andrew Bridgen #258
Andrew Bridgen

Conservative
North West Leicestershire
Score: 230
Won: 124
Lost: 100
Karen Buck #259
Karen Buck

Labour
Westminster North
Score: 321
Won: 758
Lost: 1154
Victoria Prentis #260
Victoria Prentis

Conservative
Banbury
Score: 280
Won: 944
Lost: 1134
Elizabeth Truss #261
Elizabeth Truss

Conservative
South West Norfolk
Score: 228
Won: 1266
Lost: 1009
Jonathan Lord #262
Jonathan Lord

Conservative
Woking
Score: 206
Won: 137
Lost: 87
Carolyn Harris #263
Carolyn Harris

Labour
Swansea East
Score: 293
Won: 842
Lost: 1137
Phillip Lee #264
Phillip Lee

Conservative
Bracknell
Score: 212
Won: 162
Lost: 113
Ian Paisley Jnr #265
Ian Paisley Jnr

DUP
North Antrim
Score: 214
Won: 163
Lost: 117
Margaret Ritchie #266
Margaret Ritchie

Social Democratic and Labour Party
South Down
Score: 280
Won: 894
Lost: 1111
Royston Smith #267
Royston Smith

Conservative
Southampton, Itchen
Score: 223
Won: 140
Lost: 109
Margaret Beckett #268
Margaret Beckett

Labour
Derby South
Score: 277
Won: 875
Lost: 1078
Colleen Fletcher #269
Colleen Fletcher

Labour
Coventry North East
Score: 291
Won: 796
Lost: 1074
Meg Hillier #270
Meg Hillier

Labour/Co-operative
Hackney South and Shoreditch
Score: 229
Won: 1312
Lost: 1107
Susan Elan Jones #271
Susan Elan Jones

Labour
Clwyd South
Score: 270
Won: 924
Lost: 1084
Maria Miller #272
Maria Miller

Conservative
Basingstoke
Score: 242
Won: 1140
Lost: 1088
Neil Parish #273
Neil Parish

Conservative
Tiverton and Honiton
Score: 215
Won: 115
Lost: 85
Guto Bebb #274
Guto Bebb

Conservative
Aberconwy
Score: 213
Won: 122
Lost: 90
Caroline Dinenage #275
Caroline Dinenage

Conservative
Gosport
Score: 236
Won: 1179
Lost: 1079
Huw Merriman #276
Huw Merriman

Conservative
Bexhill and Battle
Score: 224
Won: 118
Lost: 97
Amanda Solloway #277
Amanda Solloway

Conservative
Derby North
Score: 263
Won: 1043
Lost: 1185
Jo Stevens #278
Jo Stevens

Labour
Cardiff Central
Score: 234
Won: 1158
Lost: 1040
Julian Sturdy #279
Julian Sturdy

Conservative
York Outer
Score: 229
Won: 121
Lost: 104
Stuart Andrew #280
Stuart Andrew

Conservative
Pudsey
Score: 223
Won: 124
Lost: 103
Ann Clwyd #281
Ann Clwyd

Labour
Cynon Valley
Score: 283
Won: 853
Lost: 1121
Amanda Milling #282
Amanda Milling

Conservative
Cannock Chase
Score: 223
Won: 1255
Lost: 1036
Craig Williams #283
Craig Williams

Conservative
Cardiff North
Score: 211
Won: 146
Lost: 106
Yvonne Fovargue #284
Yvonne Fovargue

Labour
Makerfield
Score: 283
Won: 852
Lost: 1139
Andrew Jones #285
Andrew Jones

Conservative
Harrogate and Knaresborough
Score: 200
Won: 140
Lost: 92
Claire Perry #286
Claire Perry

Conservative
Devizes
Score: 206
Won: 1365
Lost: 960
Laurence Robertson #287
Laurence Robertson

Conservative
Tewkesbury
Score: 224
Won: 137
Lost: 116
Maggie Throup #288
Maggie Throup

Conservative
Erewash
Score: 286
Won: 937
Lost: 1272
Tasmina Ahmed-Sheikh #289
Tasmina Ahmed-Sheikh

Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
Score: 231
Won: 1246
Lost: 1156
Gordon Henderson #290
Gordon Henderson

Conservative
Sittingbourne and Sheppey
Score: 224
Won: 124
Lost: 107
Simon Hoare #291
Simon Hoare

Conservative
North Dorset
Score: 213
Won: 127
Lost: 99
Kit Malthouse #292
Kit Malthouse

Conservative
North West Hampshire
Score: 216
Won: 144
Lost: 116
Nicky Morgan #293
Nicky Morgan

Conservative
Loughborough
Score: 229
Won: 1200
Lost: 1095
Alberto Costa #294
Alberto Costa

Conservative
South Leicestershire
Score: 208
Won: 122
Lost: 92
Damian Green #295
Damian Green

Conservative
Ashford
Score: 213
Won: 125
Lost: 99
Liz McInnes #296
Liz McInnes

Labour
Heywood and Middleton
Score: 258
Won: 969
Lost: 1133
Lyn Brown #297
Lyn Brown

Labour
West Ham
Score: 243
Won: 1032
Lost: 1099
Joanna Cherry #298
Joanna Cherry

Scottish National Party
Edinburgh South West
Score: 262
Won: 890
Lost: 1090
Yvette Cooper #299
Yvette Cooper

Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
Score: 251
Won: 972
Lost: 1100
Stella Creasy #300
Stella Creasy

Labour/Co-operative
Walthamstow
Score: 238
Won: 1183
Lost: 1206
Andrea Leadsom #301
Andrea Leadsom

Conservative
South Northamptonshire
Score: 247
Won: 1025
Lost: 1120
Priti Patel #302
Priti Patel

Conservative
Witham
Score: 200
Won: 1364
Lost: 953
Angela Smith #303
Angela Smith

Labour
Penistone and Stocksbridge
Score: 252
Won: 941
Lost: 1063
Simon Burns #304
Simon Burns

Conservative
Chelmsford
Score: 218
Won: 136
Lost: 118
Nick Gibb #305
Nick Gibb

Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
Score: 218
Won: 133
Lost: 114
Sylvia Hermon #306
Sylvia Hermon

Independent
North Down
Score: 242
Won: 984
Lost: 1045
Valerie Vaz #307
Valerie Vaz

Labour
Walsall South
Score: 233
Won: 1010
Lost: 1000
Roberta Blackman-Woods #308
Roberta Blackman-Woods

Labour
City of Durham
Score: 235
Won: 1014
Lost: 1045
Liz Kendall #309
Liz Kendall

Labour
Leicester West
Score: 224
Won: 1248
Lost: 1157
Alison McGovern #310
Alison McGovern

Labour
Wirral South
Score: 229
Won: 1038
Lost: 1004
Anna Soubry #311
Anna Soubry

Conservative
Broxtowe
Score: 213
Won: 1205
Lost: 1007
James Morris #312
James Morris

Conservative
Halesowen and Rowley Regis
Score: 196
Won: 153
Lost: 108
Fiona Bruce #313
Fiona Bruce

Conservative
Congleton
Score: 239
Won: 1018
Lost: 1111
Thangam Debbonaire #314
Thangam Debbonaire

Labour
Bristol West
Score: 209
Won: 1284
Lost: 1080
Sue Hayman #315
Sue Hayman

Labour
Workington
Score: 225
Won: 1043
Lost: 1024
Lisa Nandy #316
Lisa Nandy

Labour
Wigan
Score: 235
Won: 1165
Lost: 1245
Debbie Abrahams #317
Debbie Abrahams

Labour
Oldham East and Saddleworth
Score: 208
Won: 1252
Lost: 1048
Karen Bradley #318
Karen Bradley

Conservative
Staffordshire Moorlands
Score: 214
Won: 1235
Lost: 1111
Kenneth Clarke #319
Kenneth Clarke

Conservative
Rushcliffe
Score: 221
Won: 131
Lost: 125
Jeremy Lefroy #320
Jeremy Lefroy

Conservative
Stafford
Score: 182
Won: 129
Lost: 79
Clive Efford #321
Clive Efford

Labour
Eltham
Score: 226
Won: 119
Lost: 121
David Evennett #322
David Evennett

Conservative
Bexleyheath and Crayford
Score: 203
Won: 141
Lost: 114
Stewart Jackson #323
Stewart Jackson

Conservative
Peterborough
Score: 201
Won: 133
Lost: 106
Joan Ryan #324
Joan Ryan

Labour
Enfield North
Score: 262
Won: 867
Lost: 1161
Naseem Shah #325
Naseem Shah

Labour
Bradford West
Score: 222
Won: 1209
Lost: 1197
Ann Coffey #326
Ann Coffey

Labour
Stockport
Score: 256
Won: 895
Lost: 1172
Robert Goodwill #327
Robert Goodwill

Conservative
Scarborough and Whitby
Score: 204
Won: 115
Lost: 96
Gareth Johnson #328
Gareth Johnson

Conservative
Dartford
Score: 229
Won: 110
Lost: 117
Andrew Tyrie #329
Andrew Tyrie

Conservative
Chichester
Score: 207
Won: 145
Lost: 125
Marion Fellows #330
Marion Fellows

Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
Score: 255
Won: 836
Lost: 1110
Jessica Morden #331
Jessica Morden

Labour
Newport East
Score: 230
Won: 1131
Lost: 1235
David Mackintosh #332
David Mackintosh

Conservative
Northampton South
Score: 219
Won: 116
Lost: 118
Mark Pawsey #333
Mark Pawsey

Conservative
Rugby
Score: 178
Won: 138
Lost: 88
William Wragg #334
William Wragg

Conservative
Hazel Grove
Score: 191
Won: 127
Lost: 96
Byron Davies #335
Byron Davies

Conservative
Gower
Score: 202
Won: 129
Lost: 112
Helen Grant #336
Helen Grant

Conservative
Maidstone and The Weald
Score: 214
Won: 1077
Lost: 1057
Boris Johnson #337
Boris Johnson

Conservative
Uxbridge and South Ruislip
Score: 196
Won: 135
Lost: 110
Jonathan Reynolds #338
Jonathan Reynolds

Labour/Co-operative
Stalybridge and Hyde
Score: 210
Won: 140
Lost: 131
Jess Phillips #339
Jess Phillips

Labour
Birmingham, Yardley
Score: 203
Won: 1097
Lost: 975
Ian Liddell-Grainger #340
Ian Liddell-Grainger

Conservative
Bridgwater and West Somerset
Score: 193
Won: 132
Lost: 109
Craig Whittaker #341
Craig Whittaker

Conservative
Calder Valley
Score: 179
Won: 136
Lost: 94
Dawn Butler #342
Dawn Butler

Labour
Brent Central
Score: 216
Won: 1029
Lost: 1083
Iain Duncan Smith #343
Iain Duncan Smith

Conservative
Chingford and Woodford Green
Score: 195
Won: 132
Lost: 114
Julian Brazier #344
Julian Brazier

Conservative
Canterbury
Score: 209
Won: 123
Lost: 124
Angus MacNeil #345
Angus MacNeil

Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
Score: 206
Won: 148
Lost: 145
Fiona Mactaggart #346
Fiona Mactaggart

Labour
Slough
Score: 236
Won: 895
Lost: 1139
Natalie McGarry #347
Natalie McGarry

Scottish National Party
Glasgow East
Score: 196
Won: 1142
Lost: 1003
Ruth Smeeth #348
Ruth Smeeth

Labour
Stoke-on-Trent North
Score: 208
Won: 1094
Lost: 1095
Mark Spencer #349
Mark Spencer

Conservative
Sherwood
Score: 192
Won: 125
Lost: 106
Mark Garnier #350
Mark Garnier

Conservative
Wyre Forest
Score: 184
Won: 135
Lost: 106
Oliver Heald #351
Oliver Heald

Conservative
North East Hertfordshire
Score: 197
Won: 119
Lost: 109
Peter Lilley #352
Peter Lilley

Conservative
Hitchin and Harpenden
Score: 190
Won: 142
Lost: 120
Rosie Cooper #353
Rosie Cooper

Labour
West Lancashire
Score: 228
Won: 872
Lost: 1077
James Duddridge #354
James Duddridge

Conservative
Rochford and Southend East
Score: 178
Won: 118
Lost: 87
Michael Fabricant #355
Michael Fabricant

Conservative
Lichfield
Score: 178
Won: 157
Lost: 116
Richard Harrington #356
Richard Harrington

Conservative
Watford
Score: 184
Won: 112
Lost: 91
Rushanara Ali #357
Rushanara Ali

Labour
Bethnal Green and Bow
Score: 202
Won: 1033
Lost: 1025
Steve Double #358
Steve Double

Conservative
St Austell and Newquay
Score: 187
Won: 128
Lost: 108
Desmond Swayne #359
Desmond Swayne

Conservative
New Forest West
Score: 165
Won: 140
Lost: 88
Gavin Barwell #360
Gavin Barwell

Conservative
Croydon Central
Score: 199
Won: 116
Lost: 116
Kirsty Blackman #361
Kirsty Blackman

Scottish National Party
Aberdeen North
Score: 204
Won: 1021
Lost: 1072
Oliver Dowden #362
Oliver Dowden

Conservative
Hertsmere
Score: 179
Won: 150
Lost: 119
Sharon Hodgson #363
Sharon Hodgson

Labour
Washington and Sunderland West
Score: 208
Won: 1002
Lost: 1081
Glyn Davies #364
Glyn Davies

Conservative
Montgomeryshire
Score: 176
Won: 140
Lost: 110
Tim Loughton #365
Tim Loughton

Conservative
East Worthing and Shoreham
Score: 174
Won: 114
Lost: 86
Jeremy Wright #366
Jeremy Wright

Conservative
Kenilworth and Southam
Score: 166
Won: 131
Lost: 88
Chris Grayling #367
Chris Grayling

Conservative
Epsom and Ewell
Score: 191
Won: 125
Lost: 119
Chris Heaton-Harris #368
Chris Heaton-Harris

Conservative
Daventry
Score: 181
Won: 121
Lost: 102
Tristram Hunt #369
Tristram Hunt

Labour
Stoke-on-Trent Central
Score: 175
Won: 188
Lost: 147
Mary Robinson #370
Mary Robinson

Conservative
Cheadle
Score: 231
Won: 942
Lost: 1276
Luciana Berger #371
Luciana Berger

Labour/Co-operative
Liverpool, Wavertree
Score: 180
Won: 1349
Lost: 1143
Nusrat Ghani #372
Nusrat Ghani

Conservative
Wealden
Score: 166
Won: 1346
Lost: 962
David Mowat #373
David Mowat

Conservative
Warrington South
Score: 181
Won: 120
Lost: 105
Cat Smith #374
Cat Smith

Labour
Lancaster and Fleetwood
Score: 191
Won: 1080
Lost: 1050
Andrew Bingham #375
Andrew Bingham

Conservative
High Peak
Score: 201
Won: 113
Lost: 123
Robert Buckland #376
Robert Buckland

Conservative
South Swindon
Score: 187
Won: 116
Lost: 111
Neil Carmichael #377
Neil Carmichael

Conservative
Stroud
Score: 182
Won: 133
Lost: 118
Louise Ellman #378
Louise Ellman

Labour/Co-operative
Liverpool, Riverside
Score: 192
Won: 1041
Lost: 1034
Helen Goodman #379
Helen Goodman

Labour
Bishop Auckland
Score: 229
Won: 821
Lost: 1142
Luke Hall #380
Luke Hall

Conservative
Thornbury and Yate
Score: 216
Won: 112
Lost: 140
Philip Hollobone #381
Philip Hollobone

Conservative
Kettering
Score: 177
Won: 123
Lost: 103
Peter Heaton-Jones #382
Peter Heaton-Jones

Conservative
North Devon
Score: 202
Won: 125
Lost: 142
Nigel Huddleston #383
Nigel Huddleston

Conservative
Mid Worcestershire
Score: 152
Won: 158
Lost: 96
Charlotte Leslie #384
Charlotte Leslie

Conservative
Bristol North West
Score: 167
Won: 1322
Lost: 990
Peter Bottomley #385
Peter Bottomley

Conservative
Worthing West
Score: 171
Won: 133
Lost: 109
Michael Fallon #386
Michael Fallon

Conservative
Sevenoaks
Score: 197
Won: 115
Lost: 126
Dominic Grieve #387
Dominic Grieve

Conservative
Beaconsfield
Score: 163
Won: 136
Lost: 99
Danny Kinahan #388
Danny Kinahan

UUP
South Antrim
Score: 164
Won: 136
Lost: 102
Rebecca Long-Bailey #389
Rebecca Long-Bailey

Labour
Salford and Eccles
Score: 178
Won: 1193
Lost: 1072
George Freeman #390
George Freeman

Conservative
Mid Norfolk
Score: 185
Won: 109
Lost: 109
Michael Tomlinson #391
Michael Tomlinson

Conservative
Mid Dorset and North Poole
Score: 172
Won: 127
Lost: 108
Siobhain McDonagh #392
Siobhain McDonagh

Labour
Mitcham and Morden
Score: 179
Won: 1234
Lost: 1156
Eric Pickles #393
Eric Pickles

Conservative
Brentwood and Ongar
Score: 204
Won: 115
Lost: 140
Marie Rimmer #394
Marie Rimmer

Labour
St Helens South and Whiston
Score: 218
Won: 858
Lost: 1168
Paul Scully #395
Paul Scully

Conservative
Sutton and Cheam
Score: 177
Won: 116
Lost: 106
Karin Smyth #396
Karin Smyth

Labour
Bristol South
Score: 197
Won: 966
Lost: 1110
David Tredinnick #397
David Tredinnick

Conservative
Bosworth
Score: 168
Won: 128
Lost: 105
Nick Clegg #398
Nick Clegg

Liberal Democrat
Sheffield, Hallam
Score: 172
Won: 138
Lost: 122
Andrew Rosindell #399
Andrew Rosindell

Conservative
Romford
Score: 178
Won: 114
Lost: 109
Robert Syms #400
Robert Syms

Conservative
Poole
Score: 188
Won: 115
Lost: 122
Mhairi Black #401
Mhairi Black

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
Score: 246
Won: 751
Lost: 1299
Douglas Carswell #402
Douglas Carswell

UKIP
Clacton
Score: 163
Won: 127
Lost: 102
John Howell #403
John Howell

Conservative
Henley
Score: 181
Won: 123
Lost: 125
Gary Streeter #404
Gary Streeter

Conservative
South West Devon
Score: 173
Won: 110
Lost: 101
Martin Vickers #405
Martin Vickers

Conservative
Cleethorpes
Score: 176
Won: 129
Lost: 122
Gerald Howarth #406
Gerald Howarth

Conservative
Aldershot
Score: 170
Won: 125
Lost: 113
Paul Maynard #407
Paul Maynard

Conservative
Blackpool North and Cleveleys
Score: 173
Won: 118
Lost: 111
Chris Evans #408
Chris Evans

Labour/Co-operative
Islwyn
Score: 174
Won: 129
Lost: 135
Tulip Siddiq #409
Tulip Siddiq

Labour
Hampstead and Kilburn
Score: 160
Won: 1178
Lost: 1031
Keith Simpson #410
Keith Simpson

Conservative
Broadland
Score: 179
Won: 128
Lost: 141
Margaret Hodge #411
Margaret Hodge

Labour
Barking
Score: 209
Won: 828
Lost: 1236
Sarah Newton #412
Sarah Newton

Conservative
Truro and Falmouth
Score: 169
Won: 1098
Lost: 1106
Henry Bellingham #413
Henry Bellingham

Conservative
North West Norfolk
Score: 162
Won: 139
Lost: 133
Stephen Hammond #414
Stephen Hammond

Conservative
Wimbledon
Score: 169
Won: 140
Lost: 144
Kwasi Kwarteng #415
Kwasi Kwarteng

Conservative
Spelthorne
Score: 168
Won: 127
Lost: 129
Catherine McKinnell #416
Catherine McKinnell

Labour
Newcastle upon Tyne North
Score: 167
Won: 1172
Lost: 1187
John Redwood #417
John Redwood

Conservative
Wokingham
Score: 153
Won: 132
Lost: 110
Philippa Whitford #418
Philippa Whitford

Scottish National Party
Central Ayrshire
Score: 171
Won: 1010
Lost: 1077
Alan Johnson #419
Alan Johnson

Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
Score: 178
Won: 131
Lost: 152
Bob Blackman #420
Bob Blackman

Conservative
Harrow East
Score: 149
Won: 136
Lost: 114
Crispin Blunt #421
Crispin Blunt

Conservative
Reigate
Score: 144
Won: 133
Lost: 106
Geoffrey Clifton-Brown #422
Geoffrey Clifton-Brown

Conservative
The Cotswolds
Score: 150
Won: 125
Lost: 109
Jim Fitzpatrick #423
Jim Fitzpatrick

Labour
Poplar and Limehouse
Score: 189
Won: 102
Lost: 143
John Baron #424
John Baron

Conservative
Basildon and Billericay
Score: 147
Won: 116
Lost: 103
Harriet Harman #425
Harriet Harman

Labour
Camberwell and Peckham
Score: 163
Won: 966
Lost: 1048
Simon Hart #426
Simon Hart

Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
Score: 146
Won: 121
Lost: 106
Patrick McLoughlin #427
Patrick McLoughlin

Conservative
Derbyshire Dales
Score: 158
Won: 126
Lost: 130
Jeff Smith #428
Jeff Smith

Labour
Manchester, Withington
Score: 157
Won: 132
Lost: 135
Steve Reed #429
Steve Reed

Labour/Co-operative
Croydon North
Score: 156
Won: 118
Lost: 121
Paul Blomfield #430
Paul Blomfield

Labour
Sheffield Central
Score: 181
Won: 111
Lost: 155
Edward Garnier #431
Edward Garnier

Conservative
Harborough
Score: 147
Won: 108
Lost: 100
Marcus Jones #432
Marcus Jones

Conservative
Nuneaton
Score: 160
Won: 111
Lost: 123
Nadhim Zahawi #433
Nadhim Zahawi

Conservative
Stratford-on-Avon
Score: 152
Won: 104
Lost: 105
Maria Eagle #434
Maria Eagle

Labour
Garston and Halewood
Score: 162
Won: 930
Lost: 1072
Julian Knight #435
Julian Knight

Conservative
Solihull
Score: 144
Won: 130
Lost: 118
Karl McCartney #436
Karl McCartney

Conservative
Lincoln
Score: 152
Won: 114
Lost: 117
David Burrowes #437
David Burrowes

Conservative
Enfield, Southgate
Score: 136
Won: 132
Lost: 109
John Nicolson #438
John Nicolson

Scottish National Party
East Dunbartonshire
Score: 178
Won: 132
Lost: 186
Mike Freer #439
Mike Freer

Conservative
Finchley and Golders Green
Score: 143
Won: 117
Lost: 111
Emily Thornberry #440
Emily Thornberry

Labour
Islington South and Finsbury
Score: 221
Won: 687
Lost: 1388
Richard Burgon #441
Richard Burgon

Labour
Leeds East
Score: 148
Won: 144
Lost: 153
David Mundell #442
David Mundell

Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
Score: 167
Won: 114
Lost: 150
Graham Stringer #443
Graham Stringer

Labour
Blackley and Broughton
Score: 142
Won: 119
Lost: 117
Mark Francois #444
Mark Francois

Conservative
Rayleigh and Wickford
Score: 139
Won: 99
Lost: 95
Stuart McDonald #445
Stuart McDonald

Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
Score: 149
Won: 130
Lost: 143
Andrew Selous #446
Andrew Selous

Conservative
South West Bedfordshire
Score: 145
Won: 107
Lost: 113
Barbara Keeley #447
Barbara Keeley

Labour
Worsley and Eccles South
Score: 151
Won: 126
Lost: 144
Mike Penning #448
Mike Penning

Conservative
Hemel Hempstead
Score: 132
Won: 125
Lost: 111
Alan Haselhurst #449
Alan Haselhurst

Conservative
Saffron Walden
Score: 145
Won: 114
Lost: 126
Edward Leigh #450
Edward Leigh

Conservative
Gainsborough
Score: 142
Won: 128
Lost: 136
Anne Milton #451
Anne Milton

Conservative
Guildford
Score: 145
Won: 1044
Lost: 1152
Graham Brady #452
Graham Brady

Conservative
Altrincham and Sale West
Score: 143
Won: 113
Lost: 124
Stewart Hosie #453
Stewart Hosie

Scottish National Party
Dundee East
Score: 129
Won: 145
Lost: 132
Nigel Mills #454
Nigel Mills

Conservative
Amber Valley
Score: 146
Won: 110
Lost: 129
Peter Aldous #455
Peter Aldous

Conservative
Waveney
Score: 133
Won: 119
Lost: 121
John Mann #456
John Mann

Labour
Bassetlaw
Score: 139
Won: 116
Lost: 127
Gareth Thomas #457
Gareth Thomas

Labour/Co-operative
Harrow West
Score: 154
Won: 118
Lost: 158
Bob Neill #458
Bob Neill

Conservative
Bromley and Chislehurst
Score: 133
Won: 120
Lost: 130
Barry Sheerman #459
Barry Sheerman

Labour/Co-operative
Huddersfield
Score: 154
Won: 102
Lost: 142
Stephen Doughty #460
Stephen Doughty

Labour/Co-operative
Cardiff South and Penarth
Score: 137
Won: 124
Lost: 145
Conor Burns #461
Conor Burns

Conservative
Bournemouth West
Score: 125
Won: 103
Lost: 109
Ed Miliband #462
Ed Miliband

Labour
Doncaster North
Score: 126
Won: 152
Lost: 167
Chuka Umunna #463
Chuka Umunna

Labour
Streatham
Score: 137
Won: 135
Lost: 174
Shailesh Vara #464
Shailesh Vara

Conservative
North West Cambridgeshire
Score: 125
Won: 105
Lost: 113
Mike Wood #465
Mike Wood

Conservative
Dudley South
Score: 130
Won: 101
Lost: 125
Christopher Chope #466
Christopher Chope

Conservative
Christchurch
Score: 113
Won: 125
Lost: 124
Albert Owen #467
Albert Owen

Labour
Ynys Mn
Score: 135
Won: 108
Lost: 146
Gregory Campbell #468
Gregory Campbell

DUP
East Londonderry
Score: 122
Won: 102
Lost: 122
Owen Smith #469
Owen Smith

Labour
Pontypridd
Score: 126
Won: 117
Lost: 146
John Whittingdale #470
John Whittingdale

Conservative
Maldon
Score: 100
Won: 130
Lost: 105
Chris Matheson #471
Chris Matheson

Labour
City of Chester
Score: 138
Won: 98
Lost: 154
Derek Twigg #472
Derek Twigg

Labour
Halton
Score: 123
Won: 126
Lost: 161
Jim Shannon #473
Jim Shannon

DUP
Strangford
Score: 131
Won: 104
Lost: 159
Graham Jones #474
Graham Jones

Labour
Hyndburn
Score: 113
Won: 129
Lost: 156
Brendan OHara #475
Brendan OHara

Scottish National Party
Argyll and Bute
Score: 119
Won: 123
Lost: 166
Alistair Burt #476
Alistair Burt

Conservative
North East Bedfordshire
Score: 100
Won: 112
Lost: 122
John Hayes #477
John Hayes

Conservative
South Holland and The Deepings
Score: 93
Won: 128
Lost: 119
Kris Hopkins #478
Kris Hopkins

Conservative
Keighley
Score: 102
Won: 108
Lost: 120
Chris Leslie #479
Chris Leslie

Labour/Co-operative
Nottingham East
Score: 99
Won: 133
Lost: 150
Frank Field #480
Frank Field

Labour
Birkenhead
Score: 103
Won: 100
Lost: 124
Jane Ellison #481
Jane Ellison

Conservative
Battersea
Score: 91
Won: 114
Lost: 116
Barry Gardiner #482
Barry Gardiner

Labour
Brent North
Score: 94
Won: 124
Lost: 155
Conor McGinn #483
Conor McGinn

Labour
St Helens North
Score: 104
Won: 97
Lost: 146
Gavin Shuker #484
Gavin Shuker

Labour/Co-operative
Luton South
Score: 91
Won: 125
Lost: 149
Stuart Donaldson #485
Stuart Donaldson

Scottish National Party
West Aberdeenshire and Kincardine
Score: 88
Won: 145
Lost: 166
Mark Hendrick #486
Mark Hendrick

Labour/Co-operative
Preston
Score: 106
Won: 101
Lost: 161
Nigel Dodds #487
Nigel Dodds

DUP
Belfast North
Score: 93
Won: 96
Lost: 127
Dan Jarvis #488
Dan Jarvis

Labour
Barnsley Central
Score: 73
Won: 170
Lost: 144
Oliver Letwin #489
Oliver Letwin

Conservative
West Dorset
Score: 85
Won: 100
Lost: 115
Greg Mulholland #490
Greg Mulholland

Liberal Democrat
Leeds North West
Score: 91
Won: 111
Lost: 146
Roger Mullin #491
Roger Mullin

Scottish National Party
Kirkcaldy and Cowdenbeath
Score: 91
Won: 102
Lost: 135
Karl Turner #492
Karl Turner

Labour
Kingston upon Hull East
Score: 104
Won: 93
Lost: 155
Stephen Kinnock #493
Stephen Kinnock

Labour
Aberavon
Score: 87
Won: 138
Lost: 174
Andy Burnham #494
Andy Burnham

Labour
Leigh
Score: 95
Won: 125
Lost: 198
David Crausby #495
David Crausby

Labour
Bolton North East
Score: 92
Won: 90
Lost: 135
John Woodcock #496
John Woodcock

Labour/Co-operative
Barrow and Furness
Score: 83
Won: 114
Lost: 144
Jon Ashworth #497
Jon Ashworth

Labour/Co-operative
Leicester South
Score: 85
Won: 114
Lost: 155
Jeffrey M. Donaldson #498
Jeffrey M. Donaldson

DUP
Lagan Valley
Score: 79
Won: 116
Lost: 141
Peter Kyle #499
Peter Kyle

Labour
Hove
Score: 91
Won: 130
Lost: 197
Norman Lamb #500
Norman Lamb

Liberal Democrat
North Norfolk
Score: 82
Won: 112
Lost: 145
Matthew Pennycook #501
Matthew Pennycook

Labour
Greenwich and Woolwich
Score: 89
Won: 124
Lost: 184
Ian Austin #502
Ian Austin

Labour
Dudley North
Score: 92
Won: 102
Lost: 169
Oliver Colvile #503
Oliver Colvile

Conservative
Plymouth, Sutton and Devonport
Score: 70
Won: 124
Lost: 122
Caroline Lucas #504
Caroline Lucas

Green
Brighton, Pavilion
Score: 85
Won: 877
Lost: 1247
Ronnie Cowan #505
Ronnie Cowan

Scottish National Party
Inverclyde
Score: 84
Won: 105
Lost: 158
Jonathan Edwards #506
Jonathan Edwards

Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
Score: 74
Won: 124
Lost: 156
Hilary Benn #507
Hilary Benn

Labour
Leeds Central
Score: 81
Won: 105
Lost: 171
Stephen Twigg #508
Stephen Twigg

Labour/Co-operative
Liverpool, West Derby
Score: 77
Won: 124
Lost: 183
Graham Allen #509
Graham Allen

Labour
Nottingham North
Score: 82
Won: 97
Lost: 169
Bill Cash #510
Bill Cash

Conservative
Stone
Score: 65
Won: 115
Lost: 137
John Martin McDonnell #511
John Martin McDonnell

Labour
Hayes and Harlington
Score: 73
Won: 102
Lost: 145
Jamie Reed #512
Jamie Reed

Labour
Copeland
Score: 59
Won: 166
Lost: 164
David Amess #513
David Amess

Conservative
Southend West
Score: 54
Won: 122
Lost: 107
Kevin Brennan #514
Kevin Brennan

Labour
Cardiff West
Score: 70
Won: 106
Lost: 153
Rob Flello #515
Rob Flello

Labour
Stoke-on-Trent South
Score: 72
Won: 98
Lost: 142
John Spellar #516
John Spellar

Labour
Warley
Score: 80
Won: 92
Lost: 166
Jon Cruddas #517
Jon Cruddas

Labour
Dagenham and Rainham
Score: 60
Won: 120
Lost: 140
Paul Farrelly #518
Paul Farrelly

Labour
Newcastle-under-Lyme
Score: 69
Won: 102
Lost: 152
Kevan Jones #519
Kevan Jones

Labour
North Durham
Score: 83
Won: 93
Lost: 181
Mark Williams #520
Mark Williams

Liberal Democrat
Ceredigion
Score: 62
Won: 121
Lost: 149
Sammy Wilson #521
Sammy Wilson

DUP
East Antrim
Score: 71
Won: 94
Lost: 144
Paul Monaghan #522
Paul Monaghan

Scottish National Party
Caithness, Sutherland and Easter Ross
Score: 86
Won: 91
Lost: 196
Gavin Newlands #523
Gavin Newlands

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
Score: 61
Won: 134
Lost: 170
Simon Danczuk #524
Simon Danczuk

Labour
Rochdale
Score: 59
Won: 97
Lost: 135
Geraint Davies #525
Geraint Davies

Labour/Co-operative
Swansea West
Score: 73
Won: 92
Lost: 180
Bill Esterson #526
Bill Esterson

Labour
Sefton Central
Score: 70
Won: 100
Lost: 176
Justin Madders #527
Justin Madders

Labour
Ellesmere Port and Neston
Score: 60
Won: 113
Lost: 160
Callum McCaig #528
Callum McCaig

Scottish National Party
Aberdeen South
Score: 61
Won: 120
Lost: 172
Nicholas Soames #529
Nicholas Soames

Conservative
Mid Sussex
Score: 57
Won: 120
Lost: 157
Andrew Gwynne #530
Andrew Gwynne

Labour
Denton and Reddish
Score: 61
Won: 105
Lost: 159
Geoffrey Robinson #531
Geoffrey Robinson

Labour
Coventry North West
Score: 73
Won: 100
Lost: 200
Wes Streeting #532
Wes Streeting

Labour
Ilford North
Score: 55
Won: 153
Lost: 198
Neil Gray #533
Neil Gray

Scottish National Party
Airdrie and Shotts
Score: 68
Won: 92
Lost: 179
Michael Dugher #534
Michael Dugher

Labour
Barnsley East
Score: 53
Won: 118
Lost: 172
Clive Betts #535
Clive Betts

Labour
Sheffield South East
Score: 56
Won: 83
Lost: 138
Tom Elliott #536
Tom Elliott

UUP
Fermanagh and South Tyrone
Score: 53
Won: 89
Lost: 135
Lindsay Hoyle #537
Lindsay Hoyle

Labour
Chorley
Score: 52
Won: 97
Lost: 140
Sadiq Khan #538
Sadiq Khan

Labour
Tooting
Score: 54
Won: 119
Lost: 194
Alistair Carmichael #539
Alistair Carmichael

Liberal Democrat
Orkney and Shetland
Score: 53
Won: 97
Lost: 165
Jeremy Corbyn #540
Jeremy Corbyn

Labour
Islington North
Score: 47
Won: 108
Lost: 143
Mike Kane #541
Mike Kane

Labour
Wythenshawe and Sale East
Score: 59
Won: 97
Lost: 185
Khalid Mahmood #542
Khalid Mahmood

Labour
Birmingham, Perry Barr
Score: 54
Won: 115
Lost: 188
Ian Blackford #543
Ian Blackford

Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
Score: 59
Won: 97
Lost: 197
Ian Mearns #544
Ian Mearns

Labour
Gateshead
Score: 64
Won: 74
Lost: 169
Ian Murray #545
Ian Murray

Labour
Edinburgh South
Score: 49
Won: 106
Lost: 167
Toby Perkins #546
Toby Perkins

Labour
Chesterfield
Score: 46
Won: 121
Lost: 169
David Simpson #547
David Simpson

DUP
Upper Bann
Score: 45
Won: 101
Lost: 141
Nick Smith #548
Nick Smith

Labour
Blaenau Gwent
Score: 59
Won: 83
Lost: 177
Jon Trickett #549
Jon Trickett

Labour
Hemsworth
Score: 43
Won: 123
Lost: 157
Gerald Kaufman #550
Gerald Kaufman

Labour
Manchester, Gorton
Score: 52
Won: 98
Lost: 178
Anne McLaughlin #551
Anne McLaughlin

Scottish National Party
Glasgow North East
Score: 65
Won: 82
Lost: 220
Dennis Skinner #552
Dennis Skinner

Labour
Bolsover
Score: 55
Won: 97
Lost: 203
Keir Starmer #553
Keir Starmer

Labour
Holborn and St Pancras
Score: 44
Won: 155
Lost: 215
Clive Lewis #554
Clive Lewis

Labour
Norwich South
Score: 59
Won: 92
Lost: 224
Pete Wishart #555
Pete Wishart

Scottish National Party
Perth and North Perthshire
Score: 44
Won: 107
Lost: 176
Daniel Zeichner #556
Daniel Zeichner

Labour
Cambridge
Score: 59
Won: 75
Lost: 182
Alan Whitehead #557
Alan Whitehead

Labour
Southampton, Test
Score: 41
Won: 96
Lost: 156
Andy McDonald #558
Andy McDonald

Labour
Middlesbrough
Score: 41
Won: 88
Lost: 152
Douglas Chapman #559
Douglas Chapman

Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
Score: 42
Won: 83
Lost: 175
Roger Godsiff #560
Roger Godsiff

Labour
Birmingham, Hall Green
Score: 33
Won: 103
Lost: 146
Calum Kerr #561
Calum Kerr

Scottish National Party
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
Score: 46
Won: 89
Lost: 198
Tim Farron #562
Tim Farron

Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
Score: 36
Won: 115
Lost: 201
Fabian Hamilton #563
Fabian Hamilton

Labour
Leeds North East
Score: 30
Won: 109
Lost: 167
Huw Irranca-Davies #564
Huw Irranca-Davies

Labour
Ogmore
Score: 25
Won: 129
Lost: 150
Steve McCabe #565
Steve McCabe

Labour
Birmingham, Selly Oak
Score: 29
Won: 111
Lost: 160
Liam Byrne #566
Liam Byrne

Labour
Birmingham, Hodge Hill
Score: 38
Won: 80
Lost: 203
Ronnie Campbell #567
Ronnie Campbell

Labour
Blyth Valley
Score: 46
Won: 71
Lost: 214
Martin Docherty #568
Martin Docherty

Scottish National Party
West Dunbartonshire
Score: 30
Won: 110
Lost: 181
Roger Gale #569
Roger Gale

Conservative
North Thanet
Score: 28
Won: 94
Lost: 145
Ian Lucas #570
Ian Lucas

Labour
Wrexham
Score: 36
Won: 79
Lost: 173
Stewart McDonald #571
Stewart McDonald

Scottish National Party
Glasgow South
Score: 27
Won: 126
Lost: 177
Stephen Hepburn #572
Stephen Hepburn

Labour
Jarrow
Score: 32
Won: 91
Lost: 194
Alasdair McDonnell #573
Alasdair McDonnell

Social Democratic and Labour Party
Belfast South
Score: 27
Won: 87
Lost: 152
Pat McFadden #574
Pat McFadden

Labour
Wolverhampton South East
Score: 29
Won: 100
Lost: 181
Iain Wright #575
Iain Wright

Labour
Hartlepool
Score: 28
Won: 99
Lost: 185
Phil Boswell #576
Phil Boswell

Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
Score: 23
Won: 108
Lost: 169
Harry Harpham #577
Harry Harpham

Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
Score: 26
Won: 87
Lost: 159
Steve Pound #578
Steve Pound

Labour
Ealing North
Score: 24
Won: 85
Lost: 138
Chris Stephens #579
Chris Stephens

Scottish National Party
Glasgow South West
Score: 38
Won: 66
Lost: 211
Jim Cunningham #580
Jim Cunningham

Labour
Coventry South
Score: 19
Won: 106
Lost: 161
Mike Gapes #581
Mike Gapes

Labour/Co-operative
Ilford South
Score: 40
Won: 58
Lost: 239
Kelvin Hopkins #582
Kelvin Hopkins

Labour
Luton North
Score: 21
Won: 104
Lost: 157
Andrew Smith #583
Andrew Smith

Labour
Oxford East
Score: 27
Won: 86
Lost: 193
Hywel Williams #584
Hywel Williams

Plaid Cymru
Arfon
Score: 34
Won: 65
Lost: 205
Adrian Bailey #585
Adrian Bailey

Labour/Co-operative
West Bromwich West
Score: 21
Won: 85
Lost: 185
Tom Blenkinsop #586
Tom Blenkinsop

Labour
Middlesbrough South and East Cleveland
Score: 22
Won: 102
Lost: 222
Mickey Brady #587
Mickey Brady

Sinn Fein
Newry and Armagh
Score: 23
Won: 81
Lost: 198
Alan Campbell #588
Alan Campbell

Labour
Tynemouth
Score: 18
Won: 112
Lost: 164
Jim Dowd #589
Jim Dowd

Labour
Lewisham West and Penge
Score: 21
Won: 79
Lost: 163
Tom Watson #590
Tom Watson

Labour
West Bromwich East
Score: 30
Won: 63
Lost: 227
David Anderson #591
David Anderson

Labour
Blaydon
Score: 26
Won: 60
Lost: 185
John Bercow #592
John Bercow

Speaker
Buckingham
Score: 15
Won: 113
Lost: 184
Alan Brown #593
Alan Brown

Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
Score: 18
Won: 100
Lost: 192
Stephen Gethins #594
Stephen Gethins

Scottish National Party
North East Fife
Score: 14
Won: 144
Lost: 195
Patrick Grady #595
Patrick Grady

Scottish National Party
Glasgow North
Score: 22
Won: 71
Lost: 210
Ivan Lewis #596
Ivan Lewis

Labour
Bury South
Score: 20
Won: 78
Lost: 167
Tommy Sheppard #597
Tommy Sheppard

Scottish National Party
Edinburgh East
Score: 28
Won: 56
Lost: 219
Neil Coyle #598
Neil Coyle

Labour
Bermondsey and Old Southwark
Score: 13
Won: 96
Lost: 170
Wayne David #599
Wayne David

Labour
Caerphilly
Score: 15
Won: 85
Lost: 176
Mark Durkan #600
Mark Durkan

Social Democratic and Labour Party
Foyle
Score: 11
Won: 79
Lost: 168
Chris Law #601
Chris Law

Scottish National Party
Dundee West
Score: 23
Won: 62
Lost: 256
Mark Tami #602
Mark Tami

Labour
Alyn and Deeside
Score: 14
Won: 75
Lost: 193
Nick Thomas-Symonds #603
Nick Thomas-Symonds

Labour
Torfaen
Score: 12
Won: 70
Lost: 158
Phil Wilson #604
Phil Wilson

Labour
Sedgefield
Score: 9
Won: 114
Lost: 157
Peter Dowd #605
Peter Dowd

Labour
Bootle
Score: 11
Won: 75
Lost: 177
Jack Dromey #606
Jack Dromey

Labour
Birmingham, Erdington
Score: 13
Won: 66
Lost: 243
John McNally #607
John McNally

Scottish National Party
Falkirk
Score: 19
Won: 46
Lost: 220
Steven Paterson #608
Steven Paterson

Scottish National Party
Stirling
Score: 8
Won: 88
Lost: 164
Richard Burden #609
Richard Burden

Labour
Birmingham, Northfield
Score: 6
Won: 83
Lost: 170
Imran Hussain #610
Imran Hussain

Labour
Bradford East
Score: 11
Won: 61
Lost: 215
George Kerevan #611
George Kerevan

Scottish National Party
East Lothian
Score: 8
Won: 72
Lost: 219
Rob Marris #612
Rob Marris

Labour
Wolverhampton South West
Score: 6
Won: 67
Lost: 172
Gordon Marsden #613
Gordon Marsden

Labour
Blackpool South
Score: 10
Won: 61
Lost: 200
Owen Thompson #614
Owen Thompson

Scottish National Party
Midlothian
Score: 6
Won: 116
Lost: 169
Chris Bryant #615
Chris Bryant

Labour
Rhondda
Score: 5
Won: 89
Lost: 209
Vernon Coaker #616
Vernon Coaker

Labour
Gedling
Score: 4
Won: 100
Lost: 170
John Cryer #617
John Cryer

Labour
Leyton and Wanstead
Score: 3
Won: 59
Lost: 163
John Healey #618
John Healey

Labour
Wentworth and Dearne
Score: 5
Won: 73
Lost: 234
George Howarth #619
George Howarth

Labour
Knowsley
Score: 3
Won: 75
Lost: 176
David Lammy #620
David Lammy

Labour
Tottenham
Score: 5
Won: 74
Lost: 191
Richard Arkless #621
Richard Arkless

Scottish National Party
Dumfries and Galloway
Score: 0
Won: 87
Lost: 216
Kevin Barron #622
Kevin Barron

Labour
Rother Valley
Score: 0
Won: 75
Lost: 183
Ben Bradshaw #623
Ben Bradshaw

Labour
Exeter
Score: 0
Won: 135
Lost: 200
Tom Brake #624
Tom Brake

Liberal Democrat
Carshalton and Wallington
Score: 0
Won: 81
Lost: 148
Nick Brown #625
Nick Brown

Labour
Newcastle upon Tyne East
Score: 0
Won: 78
Lost: 200
Alex Cunningham #626
Alex Cunningham

Labour
Stockton North
Score: 1
Won: 102
Lost: 164
Nicholas Dakin #627
Nicholas Dakin

Labour
Scunthorpe
Score: 0
Won: 96
Lost: 156
Martyn Day #628
Martyn Day

Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
Score: 0
Won: 80
Lost: 205
Pat Doherty #629
Pat Doherty

Sinn Fein
West Tyrone
Score: 0
Won: 68
Lost: 176
Paul Flynn #630
Paul Flynn

Labour
Newport West
Score: 1
Won: 86
Lost: 198
Peter Grant #631
Peter Grant

Scottish National Party
Glenrothes
Score: 0
Won: 93
Lost: 196
David Hanson #632
David Hanson

Labour
Delyn
Score: 0
Won: 91
Lost: 174
Drew Hendry #633
Drew Hendry

Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
Score: 0
Won: 91
Lost: 189
Gerald Jones #634
Gerald Jones

Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
Score: 1
Won: 85
Lost: 179
Ian Lavery #635
Ian Lavery

Labour
Wansbeck
Score: 0
Won: 101
Lost: 141
Paul Maskey #636
Paul Maskey

Sinn Fein
Belfast West
Score: 0
Won: 82
Lost: 206
Michael Meacher #637
Michael Meacher

Labour
Oldham West and Royton
Score: 0
Won: 71
Lost: 176
Alan Meale #638
Alan Meale

Labour
Mansfield
Score: 1
Won: 85
Lost: 219
Francie Molloy #639
Francie Molloy

Sinn Fein
Mid Ulster
Score: 0
Won: 67
Lost: 201
Grahame Morris #640
Grahame Morris

Labour
Easington
Score: 0
Won: 71
Lost: 205
John Pugh #641
John Pugh

Liberal Democrat
Southport
Score: 0
Won: 66
Lost: 205
Angus Robertson #642
Angus Robertson

Scottish National Party
Moray
Score: 0
Won: 65
Lost: 194
Stephen Philip Rotheram #643
Stephen Philip Rotheram

Labour
Liverpool, Walton
Score: 0
Won: 74
Lost: 199
Alex Salmond #644
Alex Salmond

Scottish National Party
Gordon
Score: 0
Won: 74
Lost: 230
Virendra Sharma #645
Virendra Sharma

Labour
Ealing, Southall
Score: 0
Won: 87
Lost: 152
Andrew Slaughter #646
Andrew Slaughter

Labour
Hammersmith
Score: 0
Won: 81
Lost: 198
Stephen Timms #647
Stephen Timms

Labour
East Ham
Score: 0
Won: 101
Lost: 177
Keith Vaz #648
Keith Vaz

Labour
Leicester East
Score: 0
Won: 59
Lost: 239
www.Sexymp.co.uk is a website that is 100% owned and controlled by BEAUTOCRACY LIMITED, a UK limited liability company. If you are a sitting Member of Parliament and you would like your photograph on www.Sexymp.co.uk changed, for any reason, please get in touch with us: mp@Sexymp.co.uk. If you find any content on www.Sexymp.co.uk that you feel might be in breach of copyright, we would like to know. We will assess each case brought to our attention in reasonable time, and if we find a breach exists, we will endeavour to rectify it in reasonable time.

sexymp.co.uk