SexyMp - The most popular banned website in Parliament.

New! SexyMP on Facebook




In addition to my wanting to create a fun and memorable tool to help the British public get to know their Members of Parliament, I thought it would be an interesting opportunity to hold the first ever parliamentary beauty contest and find out once and for all which MPs and Parties have the most sex-appeal. Although I fully expect this to offend some people, this was never my intention and I hope you will see the funny side.

Enjoy, Francis Boulle

 

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

 

Which MP would you rather have sex with?
Choose one.

www.sexymp.co.uk
Andrew Tyrie
 
Lindsay Hoylemp/
Andrew Tyrie   Lindsay Hoyle
Conservative   Labour
Chichester   Chorley


 
As seen in

Results: Mixed
Started on the 7th of July 2015

Mixed      Male      Female      Historic Rankings

Mixed
Sexiest
Parties
by Wins

#1 Conservative
79,929
#2 Labour
66,756
#3 Scottish National Party
15,557
#4 Labour/Co-operative
8,151
#5 Plaid Cymru
966
#6 DUP
769
#7 Liberal Democrat
728
#8 Social Democratic and Labour Party
636
#9 Independent
599
#10 Green
562
#11 Sinn Fein
258
#12 UUP
184
#13 UKIP
110
#14 Speaker
102

Mixed
Sexiest
Parties
by Size

#1 Conservative
14.84%
#2 UKIP
10.56%
#3 Labour/Co-operative
9.48%
#4 Independent
7.86%
#5 UUP
7.64%
#6 Labour
7.62%
#7 Scottish National Party
6.94%
#8 Social Democratic and Labour Party
6.24%
#9 DUP
6.20%
#10 Green
5.91%
#11 Plaid Cymru
5.32%
#12 Liberal Democrat
4.77%
#13 Speaker
4.34%
#14 Sinn Fein
2.29%

SexyMP on Facebook







Top 10 - Mixed

Theresa Villiers
#1
Theresa Villiers
Conservative
Chipping Barnet
Score: 552
Won: 874
Lost: 475
Daniel Poulter
#2
Daniel Poulter
Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
Score: 432
Won: 209
Lost: 56
Michelle Donelan
#3
Michelle Donelan
Conservative
Chippenham
Score: 517
Won: 951
Lost: 512
Claire Perry
#4
Claire Perry
Conservative
Devizes
Score: 490
Won: 929
Lost: 507
Heidi Allen
#5
Heidi Allen
Conservative
South Cambridgeshire
Score: 505
Won: 873
Lost: 520
Nicola Blackwood
#6
Nicola Blackwood
Conservative
Oxford West and Abingdon
Score: 512
Won: 880
Lost: 564
Penny Mordaunt
#7
Penny Mordaunt
Conservative
Portsmouth North
Score: 496
Won: 906
Lost: 540
Mims Davies
#8
Mims Davies
Conservative
Eastleigh
Score: 477
Won: 902
Lost: 497
Richard Drax
#9
Richard Drax
Conservative
South Dorset
Score: 393
Won: 200
Lost: 56
Andrea Jenkyns
#10
Andrea Jenkyns
Conservative
Morley and Outwood
Score: 480
Won: 922
Lost: 531

Rebecca Harris #11
Rebecca Harris

Conservative
Castle Point
Score: 462
Won: 945
Lost: 533
Richard Benyon #12
Richard Benyon

Conservative
Newbury
Score: 397
Won: 180
Lost: 74
Lucy Frazer #13
Lucy Frazer

Conservative
South East Cambridgeshire
Score: 437
Won: 965
Lost: 545
Elizabeth Truss #14
Elizabeth Truss

Conservative
South West Norfolk
Score: 448
Won: 867
Lost: 563
Victoria Atkins #15
Victoria Atkins

Conservative
Louth and Horncastle
Score: 451
Won: 813
Lost: 558
Karen Bradley #16
Karen Bradley

Conservative
Staffordshire Moorlands
Score: 496
Won: 762
Lost: 656
Margot James #17
Margot James

Conservative
Stourbridge
Score: 430
Won: 851
Lost: 543
Lucy Allan #18
Lucy Allan

Conservative
Telford
Score: 427
Won: 818
Lost: 541
Nusrat Ghani #19
Nusrat Ghani

Conservative
Wealden
Score: 404
Won: 922
Lost: 531
Charlotte Leslie #20
Charlotte Leslie

Conservative
Bristol North West
Score: 415
Won: 905
Lost: 564
Bridget Phillipson #21
Bridget Phillipson

Labour
Houghton and Sunderland South
Score: 408
Won: 904
Lost: 538
Luciana Berger #22
Luciana Berger

Labour/Co-operative
Liverpool, Wavertree
Score: 398
Won: 953
Lost: 572
Justine Greening #23
Justine Greening

Conservative
Putney
Score: 444
Won: 757
Lost: 594
Amanda Milling #24
Amanda Milling

Conservative
Cannock Chase
Score: 423
Won: 831
Lost: 602
Caroline Dinenage #25
Caroline Dinenage

Conservative
Gosport
Score: 450
Won: 749
Lost: 630
Caroline Ansell #26
Caroline Ansell

Conservative
Eastbourne
Score: 383
Won: 904
Lost: 526
Priti Patel #27
Priti Patel

Conservative
Witham
Score: 365
Won: 948
Lost: 488
Tania Mathias #28
Tania Mathias

Conservative
Twickenham
Score: 399
Won: 829
Lost: 549
Anna Soubry #29
Anna Soubry

Conservative
Broxtowe
Score: 411
Won: 795
Lost: 570
Chloe Smith #30
Chloe Smith

Conservative
Norwich North
Score: 391
Won: 813
Lost: 555
Rebecca Pow #31
Rebecca Pow

Conservative
Taunton Deane
Score: 409
Won: 744
Lost: 576
Nicky Morgan #32
Nicky Morgan

Conservative
Loughborough
Score: 412
Won: 779
Lost: 633
Angela Rayner #33
Angela Rayner

Labour
Ashton-under-Lyne
Score: 369
Won: 918
Lost: 574
Caroline Spelman #34
Caroline Spelman

Conservative
Meriden
Score: 396
Won: 784
Lost: 585
Owen Paterson #35
Owen Paterson

Conservative
North Shropshire
Score: 314
Won: 171
Lost: 71
Stella Creasy #36
Stella Creasy

Labour/Co-operative
Walthamstow
Score: 396
Won: 807
Lost: 645
Nadine Dorries #37
Nadine Dorries

Conservative
Mid Bedfordshire
Score: 397
Won: 751
Lost: 610
Liz Kendall #38
Liz Kendall

Labour
Leicester West
Score: 381
Won: 859
Lost: 641
George Hollingbery #39
George Hollingbery

Conservative
Meon Valley
Score: 309
Won: 137
Lost: 58
Maria Miller #40
Maria Miller

Conservative
Basingstoke
Score: 410
Won: 715
Lost: 640
Jesse Norman #41
Jesse Norman

Conservative
Hereford and South Herefordshire
Score: 329
Won: 172
Lost: 91
Caroline Nokes #42
Caroline Nokes

Conservative
Romsey and Southampton North
Score: 342
Won: 899
Lost: 535
Kelly Tolhurst #43
Kelly Tolhurst

Conservative
Rochester and Strood
Score: 366
Won: 812
Lost: 580
Helen Whately #44
Helen Whately

Conservative
Faversham and Mid Kent
Score: 343
Won: 871
Lost: 535
Seema Kennedy #45
Seema Kennedy

Conservative
South Ribble
Score: 335
Won: 834
Lost: 512
Jo Churchill #46
Jo Churchill

Conservative
Bury St Edmunds
Score: 367
Won: 780
Lost: 612
Eilidh Whiteford #47
Eilidh Whiteford

Scottish National Party
Banff and Buchan
Score: 317
Won: 1029
Lost: 561
Mark Lancaster #48
Mark Lancaster

Conservative
Milton Keynes North
Score: 332
Won: 121
Lost: 76
Derek Thomas #49
Derek Thomas

Conservative
St Ives
Score: 318
Won: 127
Lost: 72
Tracey Crouch #50
Tracey Crouch

Conservative
Chatham and Aylesford
Score: 341
Won: 824
Lost: 570
James Davies #51
James Davies

Conservative
Vale of Clwyd
Score: 309
Won: 114
Lost: 60
Matthew Hancock #52
Matthew Hancock

Conservative
West Suffolk
Score: 300
Won: 125
Lost: 61
Rebecca Long-Bailey #53
Rebecca Long-Bailey

Labour
Salford and Eccles
Score: 360
Won: 777
Lost: 622
Grant Shapps #54
Grant Shapps

Conservative
Welwyn Hatfield
Score: 320
Won: 118
Lost: 71
John Penrose #55
John Penrose

Conservative
Weston-Super-Mare
Score: 293
Won: 132
Lost: 62
Matt Warman #56
Matt Warman

Conservative
Boston and Skegness
Score: 307
Won: 139
Lost: 75
Stephen Barclay #57
Stephen Barclay

Conservative
North East Cambridgeshire
Score: 281
Won: 128
Lost: 55
Craig Mackinlay #58
Craig Mackinlay

Conservative
South Thanet
Score: 306
Won: 131
Lost: 73
Amber Rudd #59
Amber Rudd

Conservative
Hastings and Rye
Score: 378
Won: 703
Lost: 645
James Wharton #60
James Wharton

Conservative
Stockton South
Score: 285
Won: 138
Lost: 63
John Glen #61
John Glen

Conservative
Salisbury
Score: 312
Won: 120
Lost: 72
Scott Mann #62
Scott Mann

Conservative
North Cornwall
Score: 286
Won: 128
Lost: 60
Zac Goldsmith #63
Zac Goldsmith

Conservative
Richmond Park
Score: 290
Won: 146
Lost: 72
Jeremy Hunt #64
Jeremy Hunt

Conservative
South West Surrey
Score: 293
Won: 125
Lost: 64
Gavin Williamson #65
Gavin Williamson

Conservative
South Staffordshire
Score: 285
Won: 149
Lost: 71
Greg Clark #66
Greg Clark

Conservative
Tunbridge Wells
Score: 291
Won: 123
Lost: 63
Marcus Fysh #67
Marcus Fysh

Conservative
Yeovil
Score: 292
Won: 128
Lost: 67
Nick Hurd #68
Nick Hurd

Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
Score: 274
Won: 148
Lost: 63
Carol Monaghan #69
Carol Monaghan

Scottish National Party
Glasgow North West
Score: 319
Won: 892
Lost: 587
Chris Philp #70
Chris Philp

Conservative
Croydon South
Score: 287
Won: 145
Lost: 72
Alok Sharma #71
Alok Sharma

Conservative
Reading West
Score: 320
Won: 117
Lost: 78
David Rutley #72
David Rutley

Conservative
Macclesfield
Score: 294
Won: 125
Lost: 67
Robin Walker #73
Robin Walker

Conservative
Worcester
Score: 290
Won: 137
Lost: 71
Angela Watkinson #74
Angela Watkinson

Conservative
Hornchurch and Upminster
Score: 360
Won: 719
Lost: 636
Robert Jenrick #75
Robert Jenrick

Conservative
Newark
Score: 267
Won: 147
Lost: 60
Johnny Mercer #76
Johnny Mercer

Conservative
Plymouth, Moor View
Score: 282
Won: 168
Lost: 81
Tulip Siddiq #77
Tulip Siddiq

Labour
Hampstead and Kilburn
Score: 318
Won: 803
Lost: 541
Victoria Borwick #78
Victoria Borwick

Conservative
Kensington
Score: 349
Won: 737
Lost: 621
Edward Timpson #79
Edward Timpson

Conservative
Crewe and Nantwich
Score: 294
Won: 114
Lost: 63
Gloria De Piero #80
Gloria De Piero

Labour
Ashfield
Score: 309
Won: 886
Lost: 571
Charlie Elphicke #81
Charlie Elphicke

Conservative
Dover
Score: 297
Won: 111
Lost: 64
David Lidington #82
David Lidington

Conservative
Aylesbury
Score: 299
Won: 120
Lost: 71
Ben Wallace #83
Ben Wallace

Conservative
Wyre and Preston North
Score: 318
Won: 146
Lost: 102
Jessica Morden #84
Jessica Morden

Labour
Newport East
Score: 364
Won: 733
Lost: 702
George Osborne #85
George Osborne

Conservative
Tatton
Score: 285
Won: 139
Lost: 74
Nigel Huddleston #86
Nigel Huddleston

Conservative
Mid Worcestershire
Score: 280
Won: 137
Lost: 70
Catherine McKinnell #87
Catherine McKinnell

Labour
Newcastle upon Tyne North
Score: 341
Won: 775
Lost: 652
David Cameron #88
David Cameron

Conservative
Witney
Score: 304
Won: 145
Lost: 94
Tobias Ellwood #89
Tobias Ellwood

Conservative
Bournemouth East
Score: 261
Won: 142
Lost: 59
Greg Hands #90
Greg Hands

Conservative
Chelsea and Fulham
Score: 281
Won: 130
Lost: 69
Will Quince #91
Will Quince

Conservative
Colchester
Score: 314
Won: 107
Lost: 76
Vicky Foxcroft #92
Vicky Foxcroft

Labour
Lewisham, Deptford
Score: 305
Won: 825
Lost: 551
Richard Fuller #93
Richard Fuller

Conservative
Bedford
Score: 265
Won: 146
Lost: 66
Ed Vaizey #94
Ed Vaizey

Conservative
Wantage
Score: 268
Won: 130
Lost: 60
Chris Green #95
Chris Green

Conservative
Bolton West
Score: 267
Won: 133
Lost: 62
Andrew Jones #96
Andrew Jones

Conservative
Harrogate and Knaresborough
Score: 298
Won: 116
Lost: 74
David Jones #97
David Jones

Conservative
Clwyd West
Score: 281
Won: 119
Lost: 65
Daniel Kawczynski #98
Daniel Kawczynski

Conservative
Shrewsbury and Atcham
Score: 259
Won: 150
Lost: 64
Anne Marie Morris #99
Anne Marie Morris

Conservative
Newton Abbot
Score: 303
Won: 802
Lost: 534
Boris Johnson #100
Boris Johnson

Conservative
Uxbridge and South Ruislip
Score: 323
Won: 114
Lost: 90
David Morris #101
David Morris

Conservative
Morecambe and Lunesdale
Score: 296
Won: 136
Lost: 86
Richard Graham #102
Richard Graham

Conservative
Gloucester
Score: 284
Won: 143
Lost: 82
Jo Johnson #103
Jo Johnson

Conservative
Orpington
Score: 274
Won: 141
Lost: 76
Ranil Jayawardena #104
Ranil Jayawardena

Conservative
North East Hampshire
Score: 286
Won: 126
Lost: 78
Chris Skidmore #105
Chris Skidmore

Conservative
Kingswood
Score: 256
Won: 127
Lost: 58
Ruth Smeeth #106
Ruth Smeeth

Labour
Stoke-on-Trent North
Score: 342
Won: 722
Lost: 680
Henry Smith #107
Henry Smith

Conservative
Crawley
Score: 253
Won: 133
Lost: 58
Alex Chalk #108
Alex Chalk

Conservative
Cheltenham
Score: 286
Won: 124
Lost: 80
Naseem Shah #109
Naseem Shah

Labour
Bradford West
Score: 320
Won: 806
Lost: 679
Adam Holloway #110
Adam Holloway

Conservative
Gravesham
Score: 263
Won: 138
Lost: 72
Thomas Tugendhat #111
Thomas Tugendhat

Conservative
Tonbridge and Malling
Score: 267
Won: 116
Lost: 63
David Davies #112
David Davies

Conservative
Monmouth
Score: 255
Won: 116
Lost: 56
Hannah Bardell #113
Hannah Bardell

Scottish National Party
Livingston
Score: 310
Won: 774
Lost: 640
Rehman Chishti #114
Rehman Chishti

Conservative
Gillingham and Rainham
Score: 279
Won: 127
Lost: 82
Stephen Crabb #115
Stephen Crabb

Conservative
Preseli Pembrokeshire
Score: 264
Won: 126
Lost: 70
Helen Hayes #116
Helen Hayes

Labour
Dulwich and West Norwood
Score: 296
Won: 731
Lost: 550
George Eustice #117
George Eustice

Conservative
Camborne and Redruth
Score: 257
Won: 128
Lost: 68
Melanie Onn #118
Melanie Onn

Labour
Great Grimsby
Score: 290
Won: 821
Lost: 603
Chris White #119
Chris White

Conservative
Warwick and Leamington
Score: 258
Won: 127
Lost: 69
Steve Brine #120
Steve Brine

Conservative
Winchester
Score: 252
Won: 123
Lost: 64
James Cleverly #121
James Cleverly

Conservative
Braintree
Score: 271
Won: 117
Lost: 74
Dominic Raab #122
Dominic Raab

Conservative
Esher and Walton
Score: 252
Won: 138
Lost: 72
Charles Walker #123
Charles Walker

Conservative
Broxbourne
Score: 265
Won: 119
Lost: 71
Christopher Pincher #124
Christopher Pincher

Conservative
Tamworth
Score: 261
Won: 118
Lost: 69
James Gray #125
James Gray

Conservative
North Wiltshire
Score: 256
Won: 118
Lost: 67
Jess Phillips #126
Jess Phillips

Labour
Birmingham, Yardley
Score: 280
Won: 757
Lost: 545
Rachel Reeves #127
Rachel Reeves

Labour
Leeds West
Score: 283
Won: 861
Lost: 638
Anne Main #128
Anne Main

Conservative
St Albans
Score: 290
Won: 775
Lost: 611
Mark Menzies #129
Mark Menzies

Conservative
Fylde
Score: 269
Won: 114
Lost: 75
Natascha Engel #130
Natascha Engel

Labour
North East Derbyshire
Score: 272
Won: 802
Lost: 556
Damian Hinds #131
Damian Hinds

Conservative
East Hampshire
Score: 238
Won: 117
Lost: 56
Mark Harper #132
Mark Harper

Conservative
Forest of Dean
Score: 253
Won: 116
Lost: 67
Anna Turley #133
Anna Turley

Labour/Co-operative
Redcar
Score: 258
Won: 900
Lost: 554
Mark Prisk #134
Mark Prisk

Conservative
Hertford and Stortford
Score: 250
Won: 118
Lost: 67
David Warburton #135
David Warburton

Conservative
Somerton and Frome
Score: 245
Won: 136
Lost: 74
Angela Eagle #136
Angela Eagle

Labour
Wallasey
Score: 298
Won: 682
Lost: 606
James Berry #137
James Berry

Conservative
Kingston and Surbiton
Score: 248
Won: 115
Lost: 67
Jacob Rees-Mogg #138
Jacob Rees-Mogg

Conservative
North East Somerset
Score: 267
Won: 142
Lost: 100
Sam Gyimah #139
Sam Gyimah

Conservative
East Surrey
Score: 265
Won: 132
Lost: 94
Tom Pursglove #140
Tom Pursglove

Conservative
Corby
Score: 241
Won: 145
Lost: 81
Mel Stride #141
Mel Stride

Conservative
Central Devon
Score: 267
Won: 103
Lost: 74
David Evennett #142
David Evennett

Conservative
Bexleyheath and Crayford
Score: 274
Won: 108
Lost: 84
Kerry McCarthy #143
Kerry McCarthy

Labour
Bristol East
Score: 282
Won: 745
Lost: 616
Lisa Nandy #144
Lisa Nandy

Labour
Wigan
Score: 305
Won: 733
Lost: 724
Michael Ellis #145
Michael Ellis

Conservative
Northampton North
Score: 235
Won: 111
Lost: 61
Suella Fernandes #146
Suella Fernandes

Conservative
Fareham
Score: 279
Won: 739
Lost: 617
David Nuttall #147
David Nuttall

Conservative
Bury North
Score: 243
Won: 112
Lost: 67
James Heappey #148
James Heappey

Conservative
Wells
Score: 234
Won: 152
Lost: 84
Jack Lopresti #149
Jack Lopresti

Conservative
Filton and Bradley Stoke
Score: 278
Won: 103
Lost: 87
Jenny Chapman #150
Jenny Chapman

Labour
Darlington
Score: 261
Won: 769
Lost: 566
Judith Cummins #151
Judith Cummins

Labour
Bradford South
Score: 297
Won: 678
Lost: 668
Alan Mak #152
Alan Mak

Conservative
Havant
Score: 267
Won: 104
Lost: 81
Andrew Stephenson #153
Andrew Stephenson

Conservative
Pendle
Score: 237
Won: 132
Lost: 76
Edward Argar #154
Edward Argar

Conservative
Charnwood
Score: 228
Won: 117
Lost: 62
Caroline Flint #155
Caroline Flint

Labour
Don Valley
Score: 261
Won: 753
Lost: 574
Alison McGovern #156
Alison McGovern

Labour
Wirral South
Score: 279
Won: 664
Lost: 587
Desmond Swayne #157
Desmond Swayne

Conservative
New Forest West
Score: 234
Won: 119
Lost: 69
Wendy Morton #158
Wendy Morton

Conservative
Aldridge-Brownhills
Score: 266
Won: 747
Lost: 603
Emma Reynolds #159
Emma Reynolds

Labour
Wolverhampton North East
Score: 279
Won: 732
Lost: 655
Tasmina Ahmed-Sheikh #160
Tasmina Ahmed-Sheikh

Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
Score: 254
Won: 860
Lost: 637
Steven Baker #161
Steven Baker

Conservative
Wycombe
Score: 231
Won: 123
Lost: 71
Anne-Marie Trevelyan #162
Anne-Marie Trevelyan

Conservative
Berwick-upon-Tweed
Score: 293
Won: 618
Lost: 626
Helen Grant #163
Helen Grant

Conservative
Maidstone and The Weald
Score: 291
Won: 629
Lost: 633
Philip Dunne #164
Philip Dunne

Conservative
Ludlow
Score: 226
Won: 123
Lost: 70
Andrew Mitchell #165
Andrew Mitchell

Conservative
Sutton Coldfield
Score: 231
Won: 128
Lost: 78
James Cartlidge #166
James Cartlidge

Conservative
South Suffolk
Score: 221
Won: 124
Lost: 68
Craig Whittaker #167
Craig Whittaker

Conservative
Calder Valley
Score: 236
Won: 119
Lost: 77
Jake Berry #168
Jake Berry

Conservative
Rossendale and Darwen
Score: 224
Won: 118
Lost: 68
James Brokenshire #169
James Brokenshire

Conservative
Old Bexley and Sidcup
Score: 247
Won: 119
Lost: 88
Liam Fox #170
Liam Fox

Conservative
North Somerset
Score: 241
Won: 122
Lost: 85
Eleanor Laing #171
Eleanor Laing

Conservative
Epping Forest
Score: 278
Won: 694
Lost: 667
Jonathan Djanogly #172
Jonathan Djanogly

Conservative
Huntingdon
Score: 220
Won: 135
Lost: 76
Bill Wiggin #173
Bill Wiggin

Conservative
North Herefordshire
Score: 232
Won: 111
Lost: 73
Geoffrey Cox #174
Geoffrey Cox

Conservative
Torridge and West Devon
Score: 234
Won: 116
Lost: 79
Lucy Powell #175
Lucy Powell

Labour/Co-operative
Manchester Central
Score: 248
Won: 806
Lost: 637
Sarah Champion #176
Sarah Champion

Labour
Rotherham
Score: 238
Won: 840
Lost: 610
Nigel Adams #177
Nigel Adams

Conservative
Selby and Ainsty
Score: 229
Won: 104
Lost: 70
Theresa May #178
Theresa May

Conservative
Maidenhead
Score: 285
Won: 661
Lost: 716
Mark Field #179
Mark Field

Conservative
Cities of London and Westminster
Score: 233
Won: 119
Lost: 85
Jeremy Lefroy #180
Jeremy Lefroy

Conservative
Stafford
Score: 212
Won: 110
Lost: 62
Julian Smith #181
Julian Smith

Conservative
Skipton and Ripon
Score: 220
Won: 111
Lost: 68
Debbie Abrahams #182
Debbie Abrahams

Labour
Oldham East and Saddleworth
Score: 238
Won: 755
Lost: 572
David Davis #183
David Davis

Conservative
Haltemprice and Howden
Score: 234
Won: 121
Lost: 88
Cheryl Gillan #184
Cheryl Gillan

Conservative
Chesham and Amersham
Score: 282
Won: 644
Lost: 706
Adam Afriyie #185
Adam Afriyie

Conservative
Windsor
Score: 225
Won: 111
Lost: 75
Roberta Blackman-Woods #186
Roberta Blackman-Woods

Labour
City of Durham
Score: 270
Won: 640
Lost: 645
Kevin Foster #187
Kevin Foster

Conservative
Torbay
Score: 229
Won: 119
Lost: 84
Andrew Griffiths #188
Andrew Griffiths

Conservative
Burton
Score: 240
Won: 107
Lost: 85
Kit Malthouse #189
Kit Malthouse

Conservative
North West Hampshire
Score: 248
Won: 119
Lost: 101
Guto Bebb #190
Guto Bebb

Conservative
Aberconwy
Score: 229
Won: 103
Lost: 75
Kirsty Blackman #191
Kirsty Blackman

Scottish National Party
Aberdeen North
Score: 266
Won: 647
Lost: 651
Maria Caulfield #192
Maria Caulfield

Conservative
Lewes
Score: 265
Won: 697
Lost: 687
Alun Cairns #193
Alun Cairns

Conservative
Vale of Glamorgan
Score: 226
Won: 105
Lost: 75
Damian Collins #194
Damian Collins

Conservative
Folkestone and Hythe
Score: 214
Won: 118
Lost: 73
Philip Hammond #195
Philip Hammond

Conservative
Runnymede and Weybridge
Score: 226
Won: 114
Lost: 81
Danny Kinahan #196
Danny Kinahan

UUP
South Antrim
Score: 226
Won: 112
Lost: 80
Natalie McGarry #197
Natalie McGarry

Scottish National Party
Glasgow East
Score: 232
Won: 780
Lost: 587
Andrew Murrison #198
Andrew Murrison

Conservative
South West Wiltshire
Score: 210
Won: 133
Lost: 79
Chris Davies #199
Chris Davies

Conservative
Brecon and Radnorshire
Score: 231
Won: 128
Lost: 97
Dominic Grieve #200
Dominic Grieve

Conservative
Beaconsfield
Score: 220
Won: 121
Lost: 82
Rory Stewart #201
Rory Stewart

Conservative
Penrith and The Border
Score: 218
Won: 112
Lost: 75
Hugo Swire #202
Hugo Swire

Conservative
East Devon
Score: 208
Won: 109
Lost: 64
William Wragg #203
William Wragg

Conservative
Hazel Grove
Score: 229
Won: 106
Lost: 80
Matthew Offord #204
Matthew Offord

Conservative
Hendon
Score: 210
Won: 125
Lost: 77
Mark Pawsey #205
Mark Pawsey

Conservative
Rugby
Score: 209
Won: 116
Lost: 72
Michael Tomlinson #206
Michael Tomlinson

Conservative
Mid Dorset and North Poole
Score: 233
Won: 111
Lost: 89
Craig Williams #207
Craig Williams

Conservative
Cardiff North
Score: 222
Won: 123
Lost: 88
Phillip Lee #208
Phillip Lee

Conservative
Bracknell
Score: 218
Won: 134
Lost: 94
Crispin Blunt #209
Crispin Blunt

Conservative
Reigate
Score: 223
Won: 116
Lost: 88
Dawn Butler #210
Dawn Butler

Labour
Brent Central
Score: 261
Won: 651
Lost: 699
Nick Herbert #211
Nick Herbert

Conservative
Arundel and South Downs
Score: 205
Won: 106
Lost: 67
Julie Elliott #212
Julie Elliott

Labour
Sunderland Central
Score: 229
Won: 780
Lost: 650
Robert Goodwill #213
Robert Goodwill

Conservative
Scarborough and Whitby
Score: 231
Won: 94
Lost: 80
Gavin Robinson #214
Gavin Robinson

DUP
Belfast East
Score: 206
Won: 120
Lost: 78
Graham Evans #215
Graham Evans

Conservative
Weaver Vale
Score: 196
Won: 123
Lost: 71
Jo Stevens #216
Jo Stevens

Labour
Cardiff Central
Score: 220
Won: 797
Lost: 618
Harriett Baldwin #217
Harriett Baldwin

Conservative
West Worcestershire
Score: 267
Won: 612
Lost: 712
Damian Green #218
Damian Green

Conservative
Ashford
Score: 224
Won: 103
Lost: 84
John Hayes #219
John Hayes

Conservative
South Holland and The Deepings
Score: 225
Won: 113
Lost: 94
Sajid Javid #220
Sajid Javid

Conservative
Bromsgrove
Score: 208
Won: 112
Lost: 78
Tim Loughton #221
Tim Loughton

Conservative
East Worthing and Shoreham
Score: 211
Won: 98
Lost: 70
Louise Ellman #222
Louise Ellman

Labour/Co-operative
Liverpool, Riverside
Score: 238
Won: 705
Lost: 671
Emma Lewell-Buck #223
Emma Lewell-Buck

Labour
South Shields
Score: 226
Won: 767
Lost: 658
Stephen Phillips #224
Stephen Phillips

Conservative
Sleaford and North Hykeham
Score: 191
Won: 123
Lost: 70
Amanda Solloway #225
Amanda Solloway

Conservative
Derby North
Score: 276
Won: 606
Lost: 769
Michelle Thomson #226
Michelle Thomson

Scottish National Party
Edinburgh West
Score: 229
Won: 679
Lost: 595
Louise Haigh #227
Louise Haigh

Labour
Sheffield, Heeley
Score: 223
Won: 750
Lost: 637
Stephen McPartland #228
Stephen McPartland

Conservative
Stevenage
Score: 213
Won: 111
Lost: 85
Madeleine Moon #229
Madeleine Moon

Labour
Bridgend
Score: 259
Won: 574
Lost: 659
Jeremy Quin #230
Jeremy Quin

Conservative
Horsham
Score: 205
Won: 106
Lost: 73
Oliver Dowden #231
Oliver Dowden

Conservative
Hertsmere
Score: 211
Won: 137
Lost: 104
Mark Pritchard #232
Mark Pritchard

Conservative
The Wrekin
Score: 213
Won: 119
Lost: 93
Jo Cox #233
Jo Cox

Labour
Batley and Spen
Score: 218
Won: 719
Lost: 594
Susan Elan Jones #234
Susan Elan Jones

Labour
Clwyd South
Score: 276
Won: 549
Lost: 728
Laurence Robertson #235
Laurence Robertson

Conservative
Tewkesbury
Score: 221
Won: 108
Lost: 93
Angela Smith #236
Angela Smith

Labour
Penistone and Stocksbridge
Score: 280
Won: 512
Lost: 694
Bob Neill #237
Bob Neill

Conservative
Bromley and Chislehurst
Score: 239
Won: 102
Lost: 105
Alison Thewliss #238
Alison Thewliss

Scottish National Party
Glasgow Central
Score: 238
Won: 655
Lost: 661
Richard Bacon #239
Richard Bacon

Conservative
South Norfolk
Score: 221
Won: 105
Lost: 93
Paul Beresford #240
Paul Beresford

Conservative
Mole Valley
Score: 208
Won: 109
Lost: 84
Jonathan Lord #241
Jonathan Lord

Conservative
Woking
Score: 192
Won: 116
Lost: 74
Rishi Sunak #242
Rishi Sunak

Conservative
Richmond (Yorks)
Score: 209
Won: 103
Lost: 83
Ben Gummer #243
Ben Gummer

Conservative
Ipswich
Score: 188
Won: 109
Lost: 69
John Whittingdale #244
John Whittingdale

Conservative
Maldon
Score: 195
Won: 111
Lost: 78
Stewart Jackson #245
Stewart Jackson

Conservative
Peterborough
Score: 206
Won: 109
Lost: 88
Guy Opperman #246
Guy Opperman

Conservative
Hexham
Score: 195
Won: 111
Lost: 79
Liz Saville-Roberts #247
Liz Saville-Roberts

Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
Score: 198
Won: 802
Lost: 591
Cat Smith #248
Cat Smith

Labour
Lancaster and Fleetwood
Score: 219
Won: 682
Lost: 632
Ian Paisley Jnr #249
Ian Paisley Jnr

DUP
North Antrim
Score: 193
Won: 136
Lost: 96
Bob Stewart #250
Bob Stewart

Conservative
Beckenham
Score: 214
Won: 101
Lost: 91
Alan Duncan #251
Alan Duncan

Conservative
Rutland and Melton
Score: 193
Won: 127
Lost: 91
Karen Lumley #252
Karen Lumley

Conservative
Redditch
Score: 262
Won: 536
Lost: 716
Karl McCartney #253
Karl McCartney

Conservative
Lincoln
Score: 222
Won: 97
Lost: 96
Catherine West #254
Catherine West

Labour
Hornsey and Wood Green
Score: 220
Won: 685
Lost: 663
Kate Hoey #255
Kate Hoey

Labour
Vauxhall
Score: 239
Won: 622
Lost: 712
Bernard Jenkin #256
Bernard Jenkin

Conservative
Harwich and North Essex
Score: 183
Won: 107
Lost: 69
Greg Knight #257
Greg Knight

Conservative
East Yorkshire
Score: 203
Won: 110
Lost: 91
Corri Wilson #258
Corri Wilson

Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
Score: 245
Won: 552
Lost: 662
Lisa Cameron #259
Lisa Cameron

Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
Score: 249
Won: 567
Lost: 722
Simon Hoare #260
Simon Hoare

Conservative
North Dorset
Score: 200
Won: 103
Lost: 84
Paula Sherriff #261
Paula Sherriff

Labour
Dewsbury
Score: 217
Won: 689
Lost: 673
John Stevenson #262
John Stevenson

Conservative
Carlisle
Score: 190
Won: 116
Lost: 85
Graham Stuart #263
Graham Stuart

Conservative
Beverley and Holderness
Score: 193
Won: 115
Lost: 86
Heidi Alexander #264
Heidi Alexander

Labour
Lewisham East
Score: 194
Won: 835
Lost: 654
Robert Halfon #265
Robert Halfon

Conservative
Harlow
Score: 201
Won: 103
Lost: 87
Meg Hillier #266
Meg Hillier

Labour/Co-operative
Hackney South and Shoreditch
Score: 202
Won: 769
Lost: 657
Stewart Hosie #267
Stewart Hosie

Scottish National Party
Dundee East
Score: 202
Won: 126
Lost: 107
Craig Tracey #268
Craig Tracey

Conservative
North Warwickshire
Score: 196
Won: 117
Lost: 93
Alec Shelbrooke #269
Alec Shelbrooke

Conservative
Elmet and Rothwell
Score: 201
Won: 92
Lost: 80
Simon Burns #270
Simon Burns

Conservative
Chelmsford
Score: 203
Won: 112
Lost: 101
Philip Davies #271
Philip Davies

Conservative
Shipley
Score: 177
Won: 120
Lost: 81
Sue Hayman #272
Sue Hayman

Labour
Workington
Score: 203
Won: 685
Lost: 632
Brandon Lewis #273
Brandon Lewis

Conservative
Great Yarmouth
Score: 187
Won: 116
Lost: 89
Sheryll Murray #274
Sheryll Murray

Conservative
South East Cornwall
Score: 256
Won: 544
Lost: 772
Philippa Whitford #275
Philippa Whitford

Scottish National Party
Central Ayrshire
Score: 226
Won: 601
Lost: 686
Mary Creagh #276
Mary Creagh

Labour
Wakefield
Score: 215
Won: 627
Lost: 655
Royston Smith #277
Royston Smith

Conservative
Southampton, Itchen
Score: 190
Won: 116
Lost: 93
Andrew Turner #278
Andrew Turner

Conservative
Isle of Wight
Score: 180
Won: 110
Lost: 78
Jackie Doyle-Price #279
Jackie Doyle-Price

Conservative
Thurrock
Score: 263
Won: 549
Lost: 841
Andrew Percy #280
Andrew Percy

Conservative
Brigg and Goole
Score: 203
Won: 100
Lost: 96
Gary Streeter #281
Gary Streeter

Conservative
South West Devon
Score: 203
Won: 85
Lost: 81
Sarah Wollaston #282
Sarah Wollaston

Conservative
Totnes
Score: 208
Won: 679
Lost: 680
Michael Fabricant #283
Michael Fabricant

Conservative
Lichfield
Score: 177
Won: 131
Lost: 95
Sarah Newton #284
Sarah Newton

Conservative
Truro and Falmouth
Score: 208
Won: 667
Lost: 686
Jeremy Wright #285
Jeremy Wright

Conservative
Kenilworth and Southam
Score: 170
Won: 117
Lost: 76
Diane Abbott #286
Diane Abbott

Labour
Hackney North and Stoke Newington
Score: 271
Won: 475
Lost: 791
Michael Gove #287
Michael Gove

Conservative
Surrey Heath
Score: 193
Won: 133
Lost: 119
Liz McInnes #288
Liz McInnes

Labour
Heywood and Middleton
Score: 236
Won: 563
Lost: 747
Kate Osamor #289
Kate Osamor

Labour/Co-operative
Edmonton
Score: 222
Won: 561
Lost: 678
Kirsten Oswald #290
Kirsten Oswald

Scottish National Party
East Renfrewshire
Score: 226
Won: 540
Lost: 674
John Baron #291
John Baron

Conservative
Basildon and Billericay
Score: 187
Won: 98
Lost: 85
Bob Blackman #292
Bob Blackman

Conservative
Harrow East
Score: 180
Won: 114
Lost: 91
Fiona Bruce #293
Fiona Bruce

Conservative
Congleton
Score: 221
Won: 597
Lost: 717
Rushanara Ali #294
Rushanara Ali

Labour
Bethnal Green and Bow
Score: 183
Won: 700
Lost: 597
David Amess #295
David Amess

Conservative
Southend West
Score: 175
Won: 100
Lost: 77
Joanna Cherry #296
Joanna Cherry

Scottish National Party
Edinburgh South West
Score: 245
Won: 515
Lost: 764
Alberto Costa #297
Alberto Costa

Conservative
South Leicestershire
Score: 175
Won: 105
Lost: 81
Byron Davies #298
Byron Davies

Conservative
Gower
Score: 187
Won: 116
Lost: 103
Sharon Hodgson #299
Sharon Hodgson

Labour
Washington and Sunderland West
Score: 213
Won: 604
Lost: 701
Andrew Bridgen #300
Andrew Bridgen

Conservative
North West Leicestershire
Score: 181
Won: 104
Lost: 88
James Duddridge #301
James Duddridge

Conservative
Rochford and Southend East
Score: 166
Won: 102
Lost: 71
Stephen Hammond #302
Stephen Hammond

Conservative
Wimbledon
Score: 201
Won: 115
Lost: 121
Yasmin Qureshi #303
Yasmin Qureshi

Labour
Bolton South East
Score: 179
Won: 744
Lost: 614
Justin Tomlinson #304
Justin Tomlinson

Conservative
North Swindon
Score: 182
Won: 108
Lost: 93
Valerie Vaz #305
Valerie Vaz

Labour
Walsall South
Score: 189
Won: 666
Lost: 619
Patrick McLoughlin #306
Patrick McLoughlin

Conservative
Derbyshire Dales
Score: 194
Won: 106
Lost: 107
Julian Sturdy #307
Julian Sturdy

Conservative
York Outer
Score: 188
Won: 96
Lost: 90
Angela Crawley #308
Angela Crawley

Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
Score: 206
Won: 637
Lost: 728
John Howell #309
John Howell

Conservative
Henley
Score: 202
Won: 97
Lost: 107
Julian Lewis #310
Julian Lewis

Conservative
New Forest East
Score: 184
Won: 114
Lost: 105
Rosie Winterton #311
Rosie Winterton

Labour
Doncaster Central
Score: 201
Won: 585
Lost: 645
Lyn Brown #312
Lyn Brown

Labour
West Ham
Score: 201
Won: 640
Lost: 709
Jason McCartney #313
Jason McCartney

Conservative
Colne Valley
Score: 173
Won: 95
Lost: 78
Mark Spencer #314
Mark Spencer

Conservative
Sherwood
Score: 174
Won: 104
Lost: 86
Neil Carmichael #315
Neil Carmichael

Conservative
Stroud
Score: 183
Won: 103
Lost: 98
Douglas Carswell #316
Douglas Carswell

UKIP
Clacton
Score: 168
Won: 110
Lost: 86
Yvette Cooper #317
Yvette Cooper

Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
Score: 208
Won: 594
Lost: 716
Simon Hart #318
Simon Hart

Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
Score: 176
Won: 102
Lost: 90
Iain Stewart #319
Iain Stewart

Conservative
Milton Keynes South
Score: 176
Won: 102
Lost: 90
Martin Vickers #320
Martin Vickers

Conservative
Cleethorpes
Score: 183
Won: 108
Lost: 102
Patricia Gibson #321
Patricia Gibson

Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
Score: 238
Won: 512
Lost: 796
Seema Malhotra #322
Seema Malhotra

Labour/Co-operative
Feltham and Heston
Score: 205
Won: 625
Lost: 751
Thangam Debbonaire #323
Thangam Debbonaire

Labour
Bristol West
Score: 164
Won: 777
Lost: 611
Nick Gibb #324
Nick Gibb

Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
Score: 176
Won: 108
Lost: 98
Margaret Ritchie #325
Margaret Ritchie

Social Democratic and Labour Party
South Down
Score: 235
Won: 498
Lost: 773
Oliver Heald #326
Oliver Heald

Conservative
North East Hertfordshire
Score: 179
Won: 94
Lost: 90
Helen Jones #327
Helen Jones

Labour
Warrington North
Score: 203
Won: 576
Lost: 715
Mike Wood #328
Mike Wood

Conservative
Dudley South
Score: 202
Won: 88
Lost: 107
Clive Efford #329
Clive Efford

Labour
Eltham
Score: 185
Won: 97
Lost: 103
Michael Fallon #330
Michael Fallon

Conservative
Sevenoaks
Score: 192
Won: 98
Lost: 112
Mike Freer #331
Mike Freer

Conservative
Finchley and Golders Green
Score: 171
Won: 103
Lost: 93
Mary Glindon #332
Mary Glindon

Labour
North Tyneside
Score: 208
Won: 547
Lost: 711
Kwasi Kwarteng #333
Kwasi Kwarteng

Conservative
Spelthorne
Score: 180
Won: 106
Lost: 105
Nicholas Boles #334
Nicholas Boles

Conservative
Grantham and Stamford
Score: 160
Won: 101
Lost: 80
Oliver Colvile #335
Oliver Colvile

Conservative
Plymouth, Sutton and Devonport
Score: 168
Won: 107
Lost: 95
Philip Hollobone #336
Philip Hollobone

Conservative
Kettering
Score: 166
Won: 100
Lost: 86
Jane Ellison #337
Jane Ellison

Conservative
Battersea
Score: 171
Won: 100
Lost: 94
Rupa Huq #338
Rupa Huq

Labour
Ealing Central and Acton
Score: 170
Won: 681
Lost: 634
Teresa Pearce #339
Teresa Pearce

Labour
Erith and Thamesmead
Score: 208
Won: 542
Lost: 746
Deidre Brock #340
Deidre Brock

Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
Score: 188
Won: 608
Lost: 701
Mark Garnier #341
Mark Garnier

Conservative
Wyre Forest
Score: 156
Won: 114
Lost: 90
David Gauke #342
David Gauke

Conservative
South West Hertfordshire
Score: 151
Won: 117
Lost: 86
Marcus Jones #343
Marcus Jones

Conservative
Nuneaton
Score: 181
Won: 95
Lost: 103
Huw Merriman #344
Huw Merriman

Conservative
Bexhill and Battle
Score: 165
Won: 97
Lost: 86
Flick Drummond #345
Flick Drummond

Conservative
Portsmouth South
Score: 184
Won: 616
Lost: 709
Maria Eagle #346
Maria Eagle

Labour
Garston and Halewood
Score: 203
Won: 526
Lost: 712
David Burrowes #347
David Burrowes

Conservative
Enfield, Southgate
Score: 153
Won: 116
Lost: 92
Rosie Cooper #348
Rosie Cooper

Labour
West Lancashire
Score: 227
Won: 462
Lost: 765
Harriet Harman #349
Harriet Harman

Labour
Camberwell and Peckham
Score: 172
Won: 639
Lost: 658
Gordon Henderson #350
Gordon Henderson

Conservative
Sittingbourne and Sheppey
Score: 164
Won: 102
Lost: 95
Andrew Rosindell #351
Andrew Rosindell

Conservative
Romford
Score: 169
Won: 91
Lost: 90
Stuart Andrew #352
Stuart Andrew

Conservative
Pudsey
Score: 157
Won: 104
Lost: 91
Angus MacNeil #353
Angus MacNeil

Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
Score: 171
Won: 123
Lost: 126
Tristram Hunt #354
Tristram Hunt

Labour
Stoke-on-Trent Central
Score: 146
Won: 164
Lost: 124
Victoria Prentis #355
Victoria Prentis

Conservative
Banbury
Score: 196
Won: 541
Lost: 738
Keith Simpson #356
Keith Simpson

Conservative
Broadland
Score: 182
Won: 100
Lost: 119
Nick Clegg #357
Nick Clegg

Liberal Democrat
Sheffield, Hallam
Score: 154
Won: 117
Lost: 102
Iain Duncan Smith #358
Iain Duncan Smith

Conservative
Chingford and Woodford Green
Score: 154
Won: 111
Lost: 97
Chris Evans #359
Chris Evans

Labour/Co-operative
Islwyn
Score: 162
Won: 110
Lost: 107
Kate Green #360
Kate Green

Labour
Stretford and Urmston
Score: 181
Won: 602
Lost: 727
Nigel Mills #361
Nigel Mills

Conservative
Amber Valley
Score: 179
Won: 92
Lost: 110
Kevin Hollinrake #362
Kevin Hollinrake

Conservative
Thirsk and Malton
Score: 149
Won: 102
Lost: 86
Andrea Leadsom #363
Andrea Leadsom

Conservative
South Northamptonshire
Score: 189
Won: 573
Lost: 758
Chris Leslie #364
Chris Leslie

Labour/Co-operative
Nottingham East
Score: 167
Won: 114
Lost: 120
David Mackintosh #365
David Mackintosh

Conservative
Northampton South
Score: 167
Won: 95
Lost: 100
Rob Wilson #366
Rob Wilson

Conservative
Reading East
Score: 135
Won: 120
Lost: 80
Chris Heaton-Harris #367
Chris Heaton-Harris

Conservative
Daventry
Score: 152
Won: 100
Lost: 90
Simon Kirby #368
Simon Kirby

Conservative
Brighton, Kemptown
Score: 149
Won: 102
Lost: 88
Pauline Latham #369
Pauline Latham

Conservative
Mid Derbyshire
Score: 183
Won: 574
Lost: 732
Siobhain McDonagh #370
Siobhain McDonagh

Labour
Mitcham and Morden
Score: 159
Won: 723
Lost: 720
John Redwood #371
John Redwood

Conservative
Wokingham
Score: 147
Won: 111
Lost: 93
Robert Buckland #372
Robert Buckland

Conservative
South Swindon
Score: 156
Won: 94
Lost: 92
Ruth Cadbury #373
Ruth Cadbury

Labour
Brentford and Isleworth
Score: 172
Won: 580
Lost: 690
James Morris #374
James Morris

Conservative
Halesowen and Rowley Regis
Score: 135
Won: 130
Lost: 91
Jeff Smith #375
Jeff Smith

Labour
Manchester, Withington
Score: 157
Won: 112
Lost: 111
Richard Harrington #376
Richard Harrington

Conservative
Watford
Score: 145
Won: 91
Lost: 79
Stephen Metcalfe #377
Stephen Metcalfe

Conservative
South Basildon and East Thurrock
Score: 131
Won: 126
Lost: 86
Chris Grayling #378
Chris Grayling

Conservative
Epsom and Ewell
Score: 157
Won: 99
Lost: 104
Holly Lynch #379
Holly Lynch

Labour
Halifax
Score: 196
Won: 518
Lost: 799
Marie Rimmer #380
Marie Rimmer

Labour
St Helens South and Whiston
Score: 218
Won: 457
Lost: 837
Peter Bone #381
Peter Bone

Conservative
Wellingborough
Score: 130
Won: 108
Lost: 76
Julian Brazier #382
Julian Brazier

Conservative
Canterbury
Score: 160
Won: 99
Lost: 110
Margaret Ferrier #383
Margaret Ferrier

Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
Score: 146
Won: 667
Lost: 608
Maggie Throup #384
Maggie Throup

Conservative
Erewash
Score: 216
Won: 476
Lost: 877
Ian Liddell-Grainger #385
Ian Liddell-Grainger

Conservative
Bridgwater and West Somerset
Score: 138
Won: 112
Lost: 95
Anne Milton #386
Anne Milton

Conservative
Guildford
Score: 172
Won: 577
Lost: 755
Chi Onwurah #387
Chi Onwurah

Labour
Newcastle upon Tyne Central
Score: 184
Won: 510
Lost: 743
Alistair Burt #388
Alistair Burt

Conservative
North East Bedfordshire
Score: 150
Won: 100
Lost: 102
Julie Cooper #389
Julie Cooper

Labour
Burnley
Score: 154
Won: 649
Lost: 703
Andrew Selous #390
Andrew Selous

Conservative
South West Bedfordshire
Score: 153
Won: 93
Lost: 100
Helen Goodman #391
Helen Goodman

Labour
Bishop Auckland
Score: 208
Won: 434
Lost: 802
Geoffrey Clifton-Brown #392
Geoffrey Clifton-Brown

Conservative
The Cotswolds
Score: 135
Won: 105
Lost: 92
Stuart Donaldson #393
Stuart Donaldson

Scottish National Party
West Aberdeenshire and Kincardine
Score: 145
Won: 126
Lost: 134
Nigel Evans #394
Nigel Evans

Conservative
Ribble Valley
Score: 130
Won: 99
Lost: 86
Mark Francois #395
Mark Francois

Conservative
Rayleigh and Wickford
Score: 136
Won: 82
Lost: 77
Ben Howlett #396
Ben Howlett

Conservative
Bath
Score: 126
Won: 107
Lost: 85
Neil Parish #397
Neil Parish

Conservative
Tiverton and Honiton
Score: 125
Won: 95
Lost: 75
Derek Twigg #398
Derek Twigg

Labour
Halton
Score: 157
Won: 111
Lost: 137
Edward Garnier #399
Edward Garnier

Conservative
Harborough
Score: 135
Won: 87
Lost: 82
Gerald Howarth #400
Gerald Howarth

Conservative
Aldershot
Score: 131
Won: 107
Lost: 95
Stewart McDonald #401
Stewart McDonald

Scottish National Party
Glasgow South
Score: 157
Won: 114
Lost: 145
Peter Heaton-Jones #402
Peter Heaton-Jones

Conservative
North Devon
Score: 154
Won: 97
Lost: 122
Gisela Stuart #403
Gisela Stuart

Labour
Birmingham, Edgbaston
Score: 197
Won: 412
Lost: 781
Stuart McDonald #404
Stuart McDonald

Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
Score: 142
Won: 105
Lost: 118
Ann Clwyd #405
Ann Clwyd

Labour
Cynon Valley
Score: 175
Won: 474
Lost: 781
David Crausby #406
David Crausby

Labour
Bolton North East
Score: 164
Won: 78
Lost: 115
Lilian Greenwood #407
Lilian Greenwood

Labour
Nottingham South
Score: 185
Won: 407
Lost: 728
Karin Smyth #408
Karin Smyth

Labour
Bristol South
Score: 148
Won: 567
Lost: 701
Rachael Maskell #409
Rachael Maskell

Labour/Co-operative
York Central
Score: 133
Won: 649
Lost: 680
Mike Penning #410
Mike Penning

Conservative
Hemel Hempstead
Score: 123
Won: 105
Lost: 94
Jonathan Reynolds #411
Jonathan Reynolds

Labour/Co-operative
Stalybridge and Hyde
Score: 129
Won: 113
Lost: 112
Mary Robinson #412
Mary Robinson

Conservative
Cheadle
Score: 170
Won: 529
Lost: 863
Luke Hall #413
Luke Hall

Conservative
Thornbury and Yate
Score: 151
Won: 89
Lost: 121
Gareth Johnson #414
Gareth Johnson

Conservative
Dartford
Score: 144
Won: 81
Lost: 100
Gavin Newlands #415
Gavin Newlands

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
Score: 138
Won: 117
Lost: 137
Kenneth Clarke #416
Kenneth Clarke

Conservative
Rushcliffe
Score: 128
Won: 105
Lost: 110
Alan Johnson #417
Alan Johnson

Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
Score: 139
Won: 108
Lost: 130
Ian Murray #418
Ian Murray

Labour
Edinburgh South
Score: 158
Won: 91
Lost: 137
Carolyn Harris #419
Carolyn Harris

Labour
Swansea East
Score: 175
Won: 446
Lost: 820
Peter Lilley #420
Peter Lilley

Conservative
Hitchin and Harpenden
Score: 116
Won: 119
Lost: 103
Richard Burgon #421
Richard Burgon

Labour
Leeds East
Score: 126
Won: 118
Lost: 124
Bill Cash #422
Bill Cash

Conservative
Stone
Score: 129
Won: 98
Lost: 108
Pat Glass #423
Pat Glass

Labour
North West Durham
Score: 148
Won: 538
Lost: 766
Heather Wheeler #424
Heather Wheeler

Conservative
South Derbyshire
Score: 176
Won: 445
Lost: 835
Julian Knight #425
Julian Knight

Conservative
Solihull
Score: 113
Won: 109
Lost: 98
Fiona Mactaggart #426
Fiona Mactaggart

Labour
Slough
Score: 162
Won: 464
Lost: 802
Graham Brady #427
Graham Brady

Conservative
Altrincham and Sale West
Score: 121
Won: 95
Lost: 102
Ann Coffey #428
Ann Coffey

Labour
Stockport
Score: 148
Won: 518
Lost: 808
Jeremy Corbyn #429
Jeremy Corbyn

Labour
Islington North
Score: 127
Won: 99
Lost: 117
Kris Hopkins #430
Kris Hopkins

Conservative
Keighley
Score: 123
Won: 93
Lost: 104
Oliver Letwin #431
Oliver Letwin

Conservative
West Dorset
Score: 121
Won: 80
Lost: 87
Owen Smith #432
Owen Smith

Labour
Pontypridd
Score: 135
Won: 95
Lost: 127
Andrew Tyrie #433
Andrew Tyrie

Conservative
Chichester
Score: 113
Won: 114
Lost: 108
Sylvia Hermon #434
Sylvia Hermon

Independent
North Down
Score: 125
Won: 599
Lost: 708
Steve Reed #435
Steve Reed

Labour/Co-operative
Croydon North
Score: 116
Won: 101
Lost: 105
Stephen Doughty #436
Stephen Doughty

Labour/Co-operative
Cardiff South and Penarth
Score: 122
Won: 104
Lost: 122
Colleen Fletcher #437
Colleen Fletcher

Labour
Coventry North East
Score: 148
Won: 455
Lost: 744
John Mann #438
John Mann

Labour
Bassetlaw
Score: 115
Won: 99
Lost: 108
Toby Perkins #439
Toby Perkins

Labour
Chesterfield
Score: 127
Won: 102
Lost: 136
Henry Bellingham #440
Henry Bellingham

Conservative
North West Norfolk
Score: 106
Won: 112
Lost: 111
Pete Wishart #441
Pete Wishart

Scottish National Party
Perth and North Perthshire
Score: 138
Won: 94
Lost: 149
Steve Double #442
Steve Double

Conservative
St Austell and Newquay
Score: 95
Won: 108
Lost: 91
Eric Pickles #443
Eric Pickles

Conservative
Brentwood and Ongar
Score: 124
Won: 91
Lost: 125
Paul Blomfield #444
Paul Blomfield

Labour
Sheffield Central
Score: 127
Won: 91
Lost: 136
Glyn Davies #445
Glyn Davies

Conservative
Montgomeryshire
Score: 93
Won: 113
Lost: 93
Margaret Hodge #446
Margaret Hodge

Labour
Barking
Score: 141
Won: 487
Lost: 851
Kate Hollern #447
Kate Hollern

Labour
Blackburn
Score: 120
Won: 600
Lost: 809
Barry Sheerman #448
Barry Sheerman

Labour/Co-operative
Huddersfield
Score: 128
Won: 84
Lost: 125
Robert Syms #449
Robert Syms

Conservative
Poole
Score: 109
Won: 96
Lost: 110
Margaret Greenwood #450
Margaret Greenwood

Labour
Wirral West
Score: 138
Won: 458
Lost: 795
Edward Leigh #451
Edward Leigh

Conservative
Gainsborough
Score: 104
Won: 114
Lost: 121
Graham Stringer #452
Graham Stringer

Labour
Blackley and Broughton
Score: 95
Won: 103
Lost: 98
George Freeman #453
George Freeman

Conservative
Mid Norfolk
Score: 99
Won: 89
Lost: 96
Graham Jones #454
Graham Jones

Labour
Hyndburn
Score: 105
Won: 106
Lost: 126
Peter Aldous #455
Peter Aldous

Conservative
Waveney
Score: 97
Won: 102
Lost: 107
Alan Haselhurst #456
Alan Haselhurst

Conservative
Saffron Walden
Score: 100
Won: 93
Lost: 103
Marion Fellows #457
Marion Fellows

Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
Score: 130
Won: 442
Lost: 795
Mark Hendrick #458
Mark Hendrick

Labour/Co-operative
Preston
Score: 122
Won: 80
Lost: 130
Dan Jarvis #459
Dan Jarvis

Labour
Barnsley Central
Score: 81
Won: 158
Lost: 120
Chris Matheson #460
Chris Matheson

Labour
City of Chester
Score: 118
Won: 80
Lost: 126
Ed Miliband #461
Ed Miliband

Labour
Doncaster North
Score: 96
Won: 127
Lost: 144
Antoinette Sandbach #462
Antoinette Sandbach

Conservative
Eddisbury
Score: 118
Won: 485
Lost: 780
Mark Williams #463
Mark Williams

Liberal Democrat
Ceredigion
Score: 95
Won: 102
Lost: 112
Margaret Beckett #464
Margaret Beckett

Labour
Derby South
Score: 117
Won: 456
Lost: 768
Christina Rees #465
Christina Rees

Labour
Neath
Score: 119
Won: 473
Lost: 805
David Tredinnick #466
David Tredinnick

Conservative
Bosworth
Score: 82
Won: 103
Lost: 88
Tim Farron #467
Tim Farron

Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
Score: 110
Won: 105
Lost: 162
Kelvin Hopkins #468
Kelvin Hopkins

Labour
Luton North
Score: 102
Won: 91
Lost: 125
Sadiq Khan #469
Sadiq Khan

Labour
Tooting
Score: 112
Won: 98
Lost: 156
Ian Lavery #470
Ian Lavery

Labour
Wansbeck
Score: 95
Won: 90
Lost: 110
Sammy Wilson #471
Sammy Wilson

DUP
East Antrim
Score: 109
Won: 78
Lost: 118
Nadhim Zahawi #472
Nadhim Zahawi

Conservative
Stratford-on-Avon
Score: 88
Won: 86
Lost: 89
Peter Bottomley #473
Peter Bottomley

Conservative
Worthing West
Score: 76
Won: 109
Lost: 87
Jim Fitzpatrick #474
Jim Fitzpatrick

Labour
Poplar and Limehouse
Score: 108
Won: 76
Lost: 119
Caroline Lucas #475
Caroline Lucas

Green
Brighton, Pavilion
Score: 94
Won: 562
Lost: 682
Phil Wilson #476
Phil Wilson

Labour
Sedgefield
Score: 94
Won: 99
Lost: 121
Andrew Bingham #477
Andrew Bingham

Conservative
High Peak
Score: 90
Won: 92
Lost: 109
Yvonne Fovargue #478
Yvonne Fovargue

Labour
Makerfield
Score: 123
Won: 427
Lost: 844
Roger Godsiff #479
Roger Godsiff

Labour
Birmingham, Hall Green
Score: 95
Won: 90
Lost: 117
Nicholas Soames #480
Nicholas Soames

Conservative
Mid Sussex
Score: 92
Won: 106
Lost: 130
Gavin Barwell #481
Gavin Barwell

Conservative
Croydon Central
Score: 85
Won: 92
Lost: 102
Therese Coffey #482
Therese Coffey

Conservative
Suffolk Coastal
Score: 113
Won: 462
Lost: 858
Jim Shannon #483
Jim Shannon

DUP
Strangford
Score: 107
Won: 85
Lost: 142
Simon Danczuk #484
Simon Danczuk

Labour
Rochdale
Score: 90
Won: 80
Lost: 105
Barbara Keeley #485
Barbara Keeley

Labour
Worsley and Eccles South
Score: 85
Won: 103
Lost: 120
David Mundell #486
David Mundell

Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
Score: 91
Won: 90
Lost: 126
Joan Ryan #487
Joan Ryan

Labour
Enfield North
Score: 100
Won: 487
Lost: 793
Paul Scully #488
Paul Scully

Conservative
Sutton and Cheam
Score: 76
Won: 93
Lost: 92
Gareth Thomas #489
Gareth Thomas

Labour/Co-operative
Harrow West
Score: 93
Won: 89
Lost: 130
Karen Buck #490
Karen Buck

Labour
Westminster North
Score: 121
Won: 374
Lost: 859
Conor Burns #491
Conor Burns

Conservative
Bournemouth West
Score: 75
Won: 88
Lost: 91
Callum McCaig #492
Callum McCaig

Scottish National Party
Aberdeen South
Score: 85
Won: 107
Lost: 137
Shabana Mahmood #493
Shabana Mahmood

Labour
Birmingham, Ladywood
Score: 93
Won: 493
Lost: 794
Stephen Twigg #494
Stephen Twigg

Labour/Co-operative
Liverpool, West Derby
Score: 90
Won: 100
Lost: 151
Vernon Coaker #495
Vernon Coaker

Labour
Gedling
Score: 90
Won: 88
Lost: 137
Huw Irranca-Davies #496
Huw Irranca-Davies

Labour
Ogmore
Score: 71
Won: 116
Lost: 120
Greg Mulholland #497
Greg Mulholland

Liberal Democrat
Leeds North West
Score: 78
Won: 94
Lost: 116
Stephen Gethins #498
Stephen Gethins

Scottish National Party
North East Fife
Score: 78
Won: 122
Lost: 159
Paul Maynard #499
Paul Maynard

Conservative
Blackpool North and Cleveleys
Score: 69
Won: 93
Lost: 96
Jon Trickett #500
Jon Trickett

Labour
Hemsworth
Score: 76
Won: 107
Lost: 131
Christopher Chope #501
Christopher Chope

Conservative
Christchurch
Score: 63
Won: 101
Lost: 95
Jon Cruddas #502
Jon Cruddas

Labour
Dagenham and Rainham
Score: 65
Won: 102
Lost: 108
Peter Kyle #503
Peter Kyle

Labour
Hove
Score: 78
Won: 112
Lost: 162
Norman Lamb #504
Norman Lamb

Liberal Democrat
North Norfolk
Score: 73
Won: 94
Lost: 118
Rob Flello #505
Rob Flello

Labour
Stoke-on-Trent South
Score: 76
Won: 81
Lost: 117
Albert Owen #506
Albert Owen

Labour
Ynys Mn
Score: 73
Won: 88
Lost: 122
Jamie Reed #507
Jamie Reed

Labour
Copeland
Score: 59
Won: 146
Lost: 136
Gavin Shuker #508
Gavin Shuker

Labour/Co-operative
Luton South
Score: 66
Won: 106
Lost: 121
Brendan OHara #509
Brendan OHara

Scottish National Party
Argyll and Bute
Score: 72
Won: 101
Lost: 141
John Bercow #510
John Bercow

Speaker
Buckingham
Score: 69
Won: 102
Lost: 144
Alan Campbell #511
Alan Campbell

Labour
Tynemouth
Score: 69
Won: 100
Lost: 137
Hilary Benn #512
Hilary Benn

Labour
Leeds Central
Score: 71
Won: 91
Lost: 142
Fabian Hamilton #513
Fabian Hamilton

Labour
Leeds North East
Score: 66
Won: 99
Lost: 135
Diana R. Johnson #514
Diana R. Johnson

Labour
Kingston upon Hull North
Score: 61
Won: 592
Lost: 676
Barry Gardiner #515
Barry Gardiner

Labour
Brent North
Score: 59
Won: 104
Lost: 127
Stephen Kinnock #516
Stephen Kinnock

Labour
Aberavon
Score: 60
Won: 119
Lost: 146
John Martin McDonnell #517
John Martin McDonnell

Labour
Hayes and Harlington
Score: 64
Won: 85
Lost: 117
Steve Pound #518
Steve Pound

Labour
Ealing North
Score: 68
Won: 73
Lost: 110
David Simpson #519
David Simpson

DUP
Upper Bann
Score: 63
Won: 89
Lost: 118
Owen Thompson #520
Owen Thompson

Scottish National Party
Midlothian
Score: 64
Won: 103
Lost: 138
Martyn Day #521
Martyn Day

Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
Score: 89
Won: 69
Lost: 170
Chuka Umunna #522
Chuka Umunna

Labour
Streatham
Score: 61
Won: 110
Lost: 150
Roger Gale #523
Roger Gale

Conservative
North Thanet
Score: 64
Won: 79
Lost: 120
John Nicolson #524
John Nicolson

Scottish National Party
East Dunbartonshire
Score: 64
Won: 101
Lost: 154
Shailesh Vara #525
Shailesh Vara

Conservative
North West Cambridgeshire
Score: 52
Won: 83
Lost: 87
Bill Esterson #526
Bill Esterson

Labour
Sefton Central
Score: 65
Won: 84
Lost: 144
Jonathan Edwards #527
Jonathan Edwards

Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
Score: 50
Won: 109
Lost: 131
Frank Field #528
Frank Field

Labour
Birkenhead
Score: 53
Won: 86
Lost: 108
Conor McGinn #529
Conor McGinn

Labour
St Helens North
Score: 59
Won: 78
Lost: 125
David Mowat #530
David Mowat

Conservative
Warrington South
Score: 44
Won: 104
Lost: 94
Roger Mullin #531
Roger Mullin

Scottish National Party
Kirkcaldy and Cowdenbeath
Score: 54
Won: 83
Lost: 113
Jeffrey M. Donaldson #532
Jeffrey M. Donaldson

DUP
Lagan Valley
Score: 46
Won: 101
Lost: 118
Gerald Kaufman #533
Gerald Kaufman

Labour
Manchester, Gorton
Score: 59
Won: 88
Lost: 158
John Woodcock #534
John Woodcock

Labour/Co-operative
Barrow and Furness
Score: 48
Won: 90
Lost: 119
Ian Austin #535
Ian Austin

Labour
Dudley North
Score: 56
Won: 83
Lost: 144
Clive Betts #536
Clive Betts

Labour
Sheffield South East
Score: 52
Won: 71
Lost: 110
Phil Boswell #537
Phil Boswell

Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
Score: 50
Won: 92
Lost: 136
Kevin Brennan #538
Kevin Brennan

Labour
Cardiff West
Score: 48
Won: 88
Lost: 122
Martin Docherty #539
Martin Docherty

Scottish National Party
West Dunbartonshire
Score: 51
Won: 94
Lost: 142
Tom Brake #540
Tom Brake

Liberal Democrat
Carshalton and Wallington
Score: 48
Won: 72
Lost: 110
Alistair Carmichael #541
Alistair Carmichael

Liberal Democrat
Orkney and Shetland
Score: 49
Won: 84
Lost: 138
Nigel Dodds #542
Nigel Dodds

DUP
Belfast North
Score: 42
Won: 77
Lost: 107
Iain Wright #543
Iain Wright

Labour
Hartlepool
Score: 50
Won: 85
Lost: 153
Jon Ashworth #544
Jon Ashworth

Labour/Co-operative
Leicester South
Score: 40
Won: 93
Lost: 129
Andy Burnham #545
Andy Burnham

Labour
Leigh
Score: 44
Won: 101
Lost: 163
Pat Doherty #546
Pat Doherty

Sinn Fein
West Tyrone
Score: 53
Won: 63
Lost: 129
Matthew Pennycook #547
Matthew Pennycook

Labour
Greenwich and Woolwich
Score: 41
Won: 106
Lost: 152
Nick Thomas-Symonds #548
Nick Thomas-Symonds

Labour
Torfaen
Score: 54
Won: 61
Lost: 134
Ian Lucas #549
Ian Lucas

Labour
Wrexham
Score: 50
Won: 67
Lost: 142
Steve McCabe #550
Steve McCabe

Labour
Birmingham, Selly Oak
Score: 35
Won: 102
Lost: 135
Emily Thornberry #551
Emily Thornberry

Labour
Islington South and Finsbury
Score: 48
Won: 393
Lost: 865
Harry Harpham #552
Harry Harpham

Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
Score: 40
Won: 77
Lost: 137
Stephen Hepburn #553
Stephen Hepburn

Labour
Jarrow
Score: 42
Won: 77
Lost: 162
Andrew Slaughter #554
Andrew Slaughter

Labour
Hammersmith
Score: 45
Won: 73
Lost: 164
John Cryer #555
John Cryer

Labour
Leyton and Wanstead
Score: 50
Won: 49
Lost: 136
Wayne David #556
Wayne David

Labour
Caerphilly
Score: 36
Won: 80
Lost: 134
Paul Maskey #557
Paul Maskey

Sinn Fein
Belfast West
Score: 43
Won: 72
Lost: 173
Mark Durkan #558
Mark Durkan

Social Democratic and Labour Party
Foyle
Score: 32
Won: 67
Lost: 127
Clive Lewis #559
Clive Lewis

Labour
Norwich South
Score: 38
Won: 76
Lost: 180
Justin Madders #560
Justin Madders

Labour
Ellesmere Port and Neston
Score: 26
Won: 97
Lost: 123
Alasdair McDonnell #561
Alasdair McDonnell

Social Democratic and Labour Party
Belfast South
Score: 31
Won: 71
Lost: 126
Pat McFadden #562
Pat McFadden

Labour
Wolverhampton South East
Score: 29
Won: 82
Lost: 143
Anne McLaughlin #563
Anne McLaughlin

Scottish National Party
Glasgow North East
Score: 43
Won: 63
Lost: 190
Alan Meale #564
Alan Meale

Labour
Mansfield
Score: 34
Won: 79
Lost: 168
John Spellar #565
John Spellar

Labour
Warley
Score: 30
Won: 79
Lost: 131
Gregory Campbell #566
Gregory Campbell

DUP
East Londonderry
Score: 23
Won: 83
Lost: 104
Jim Dowd #567
Jim Dowd

Labour
Lewisham West and Penge
Score: 29
Won: 66
Lost: 132
George Kerevan #568
George Kerevan

Scottish National Party
East Lothian
Score: 43
Won: 60
Lost: 188
Mhairi Black #569
Mhairi Black

Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
Score: 27
Won: 442
Lost: 864
Drew Hendry #570
Drew Hendry

Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
Score: 27
Won: 86
Lost: 164
Rob Marris #571
Rob Marris

Labour
Wolverhampton South West
Score: 31
Won: 56
Lost: 139
Daniel Zeichner #572
Daniel Zeichner

Labour
Cambridge
Score: 30
Won: 61
Lost: 149
Paul Farrelly #573
Paul Farrelly

Labour
Newcastle-under-Lyme
Score: 20
Won: 85
Lost: 120
Andy McDonald #574
Andy McDonald

Labour
Middlesbrough
Score: 23
Won: 73
Lost: 126
Francie Molloy #575
Francie Molloy

Sinn Fein
Mid Ulster
Score: 32
Won: 51
Lost: 161
Alan Brown #576
Alan Brown

Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
Score: 20
Won: 88
Lost: 158
Tom Elliott #577
Tom Elliott

UUP
Fermanagh and South Tyrone
Score: 17
Won: 72
Lost: 107
Mickey Brady #578
Mickey Brady

Sinn Fein
Newry and Armagh
Score: 18
Won: 72
Lost: 157
Alex Cunningham #579
Alex Cunningham

Labour
Stockton North
Score: 15
Won: 92
Lost: 140
Peter Dowd #580
Peter Dowd

Labour
Bootle
Score: 19
Won: 60
Lost: 140
Peter Grant #581
Peter Grant

Scottish National Party
Glenrothes
Score: 17
Won: 88
Lost: 169
Calum Kerr #582
Calum Kerr

Scottish National Party
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
Score: 21
Won: 75
Lost: 176
Dennis Skinner #583
Dennis Skinner

Labour
Bolsover
Score: 18
Won: 83
Lost: 171
Andrew Smith #584
Andrew Smith

Labour
Oxford East
Score: 18
Won: 73
Lost: 163
Nick Smith #585
Nick Smith

Labour
Blaenau Gwent
Score: 18
Won: 69
Lost: 147
Ben Bradshaw #586
Ben Bradshaw

Labour
Exeter
Score: 12
Won: 120
Lost: 166
Richard Burden #587
Richard Burden

Labour
Birmingham, Northfield
Score: 14
Won: 70
Lost: 139
George Howarth #588
George Howarth

Labour
Knowsley
Score: 15
Won: 61
Lost: 141
Karl Turner #589
Karl Turner

Labour
Kingston upon Hull East
Score: 15
Won: 76
Lost: 137
Geraint Davies #590
Geraint Davies

Labour/Co-operative
Swansea West
Score: 12
Won: 74
Lost: 153
Neil Gray #591
Neil Gray

Scottish National Party
Airdrie and Shotts
Score: 10
Won: 85
Lost: 143
Andrew Gwynne #592
Andrew Gwynne

Labour
Denton and Reddish
Score: 9
Won: 88
Lost: 129
Grahame Morris #593
Grahame Morris

Labour
Easington
Score: 16
Won: 54
Lost: 162
David Winnick #594
David Winnick

Labour
Walsall North
Score: 13
Won: 71
Lost: 169
Mike Gapes #595
Mike Gapes

Labour/Co-operative
Ilford South
Score: 18
Won: 49
Lost: 207
Khalid Mahmood #596
Khalid Mahmood

Labour
Birmingham, Perry Barr
Score: 8
Won: 101
Lost: 162
Gordon Marsden #597
Gordon Marsden

Labour
Blackpool South
Score: 14
Won: 52
Lost: 170
Ian Mearns #598
Ian Mearns

Labour
Gateshead
Score: 12
Won: 57
Lost: 140
Stephen Philip Rotheram #599
Stephen Philip Rotheram

Labour
Liverpool, Walton
Score: 12
Won: 64
Lost: 163
Virendra Sharma #600
Virendra Sharma

Labour
Ealing, Southall
Score: 8
Won: 78
Lost: 117
Mark Tami #601
Mark Tami

Labour
Alyn and Deeside
Score: 11
Won: 65
Lost: 164
Stephen Timms #602
Stephen Timms

Labour
East Ham
Score: 7
Won: 92
Lost: 148
Adrian Bailey #603
Adrian Bailey

Labour/Co-operative
West Bromwich West
Score: 8
Won: 69
Lost: 152
Michael Dugher #604
Michael Dugher

Labour
Barnsley East
Score: 6
Won: 97
Lost: 144
Kevan Jones #605
Kevan Jones

Labour
North Durham
Score: 5
Won: 74
Lost: 155
Ivan Lewis #606
Ivan Lewis

Labour
Bury South
Score: 5
Won: 67
Lost: 135
Alex Salmond #607
Alex Salmond

Scottish National Party
Gordon
Score: 6
Won: 71
Lost: 186
Chris Bryant #608
Chris Bryant

Labour
Rhondda
Score: 2
Won: 80
Lost: 167
Nicholas Dakin #609
Nicholas Dakin

Labour
Scunthorpe
Score: 2
Won: 86
Lost: 123
Imran Hussain #610
Imran Hussain

Labour
Bradford East
Score: 3
Won: 56
Lost: 185
David Lammy #611
David Lammy

Labour
Tottenham
Score: 2
Won: 65
Lost: 153
Chris Law #612
Chris Law

Scottish National Party
Dundee West
Score: 5
Won: 52
Lost: 223
Geoffrey Robinson #613
Geoffrey Robinson

Labour
Coventry North West
Score: 2
Won: 85
Lost: 165
Hywel Williams #614
Hywel Williams

Plaid Cymru
Arfon
Score: 6
Won: 55
Lost: 173
Graham Allen #615
Graham Allen

Labour
Nottingham North
Score: 0
Won: 75
Lost: 141
David Anderson #616
David Anderson

Labour
Blaydon
Score: 0
Won: 47
Lost: 158
Richard Arkless #617
Richard Arkless

Scottish National Party
Dumfries and Galloway
Score: 0
Won: 73
Lost: 177
Kevin Barron #618
Kevin Barron

Labour
Rother Valley
Score: 0
Won: 66
Lost: 153
Ian Blackford #619
Ian Blackford

Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
Score: 0
Won: 76
Lost: 164
Tom Blenkinsop #620
Tom Blenkinsop

Labour
Middlesbrough South and East Cleveland
Score: 0
Won: 92
Lost: 191
Nick Brown #621
Nick Brown

Labour
Newcastle upon Tyne East
Score: 0
Won: 67
Lost: 162
Liam Byrne #622
Liam Byrne

Labour
Birmingham, Hodge Hill
Score: 0
Won: 68
Lost: 166
Ronnie Campbell #623
Ronnie Campbell

Labour
Blyth Valley
Score: 0
Won: 55
Lost: 179
Douglas Chapman #624
Douglas Chapman

Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
Score: 0
Won: 74
Lost: 146
Ronnie Cowan #625
Ronnie Cowan

Scottish National Party
Inverclyde
Score: 0
Won: 87
Lost: 133
Neil Coyle #626
Neil Coyle

Labour
Bermondsey and Old Southwark
Score: 0
Won: 87
Lost: 136
Jim Cunningham #627
Jim Cunningham

Labour
Coventry South
Score: 0
Won: 96
Lost: 135
Jack Dromey #628
Jack Dromey

Labour
Birmingham, Erdington
Score: 0
Won: 56
Lost: 188
Paul Flynn #629
Paul Flynn

Labour
Newport West
Score: 0
Won: 73
Lost: 158
Patrick Grady #630
Patrick Grady

Scottish National Party
Glasgow North
Score: 0
Won: 62
Lost: 172
Nia Griffith #631
Nia Griffith

Labour
Llanelli
Score: 0
Won: 319
Lost: 953
David Hanson #632
David Hanson

Labour
Delyn
Score: 0
Won: 84
Lost: 155
John Healey #633
John Healey

Labour
Wentworth and Dearne
Score: 0
Won: 68
Lost: 192
Lindsay Hoyle #634
Lindsay Hoyle

Labour
Chorley
Score: 0
Won: 78
Lost: 117
Gerald Jones #635
Gerald Jones

Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
Score: 0
Won: 74
Lost: 151
Mike Kane #636
Mike Kane

Labour
Wythenshawe and Sale East
Score: 0
Won: 82
Lost: 157
John McNally #637
John McNally

Scottish National Party
Falkirk
Score: 0
Won: 40
Lost: 180
Michael Meacher #638
Michael Meacher

Labour
Oldham West and Royton
Score: 1
Won: 60
Lost: 142
Paul Monaghan #639
Paul Monaghan

Scottish National Party
Caithness, Sutherland and Easter Ross
Score: 0
Won: 76
Lost: 168
Steven Paterson #640
Steven Paterson

Scottish National Party
Stirling
Score: 0
Won: 80
Lost: 136
John Pugh #641
John Pugh

Liberal Democrat
Southport
Score: 0
Won: 60
Lost: 170
Angus Robertson #642
Angus Robertson

Scottish National Party
Moray
Score: 0
Won: 55
Lost: 163
Tommy Sheppard #643
Tommy Sheppard

Scottish National Party
Edinburgh East
Score: 0
Won: 51
Lost: 179
Keir Starmer #644
Keir Starmer

Labour
Holborn and St Pancras
Score: 0
Won: 141
Lost: 182
Chris Stephens #645
Chris Stephens

Scottish National Party
Glasgow South West
Score: 0
Won: 53
Lost: 173
Wes Streeting #646
Wes Streeting

Labour
Ilford North
Score: 1
Won: 138
Lost: 157
Keith Vaz #647
Keith Vaz

Labour
Leicester East
Score: 0
Won: 55
Lost: 205
Tom Watson #648
Tom Watson

Labour
West Bromwich East
Score: 0
Won: 50
Lost: 176
www.Sexymp.co.uk is a website that is 100% owned and controlled by BEAUTOCRACY LIMITED, a UK limited liability company. If you are a sitting Member of Parliament and you would like your photograph on www.Sexymp.co.uk changed, for any reason, please get in touch with us: mp@Sexymp.co.uk. If you find any content on www.Sexymp.co.uk that you feel might be in breach of copyright, we would like to know. We will assess each case brought to our attention in reasonable time, and if we find a breach exists, we will endeavour to rectify it in reasonable time.

sexymp.co.uk